Najlepsze apki dla bezpieczeństwa domu na Androida

Rozważając system bezpieczeństwa domowego i automatyki domowej, jedną z rzeczy, która powinna być brana pod uwagę, to fakt, czy da się zarządzać systemem ze smartfona. Dlaczego? Zarządzanie zdalne systemem bezpieczeństwa może nie brzmi jak coś ważnego, jednak znacznie ułatwia nie tylko kontrolę nad tego typu systemami, ale także pozwala na żywo i w dowolnej chwili sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Dlatego aplikacja jest jedną z funkcji, która musi działać wyjątkowo dobrze. W przeciwnym razie może się okazać, że traci się cenny czas i być może ryzykuje bezpieczeństwo swojej rodziny lub dobytku. Zwłaszcza jeśli aplikacja jest zbyt trudna w użyciu lub nie działa tak, jak powinna.

Wystarczy wyobrazić sobie sytuację — opuszczacie dom i nikt nie jest pewny, czy alarm został włączony. Kiedyś? Trzeba wracać do domu, lub poprosić znajomego o kontrolę. Teraz? Wystarczy odpalić aplikację i sprawdzić lub nawet aktywować, jeśli faktycznie się zapomniało uzbroić system. Niektóre aplikacje mają nawet usługi geograficzne, aby ostrzec użytkownika, że przebywa poza domem dłuższy okres czasu, a nie zabezpieczył dobytku.

Wisienką na trocie jest fakt, że można skonfigurować różne niestandardowe alerty mobilne i zalogować się w dowolnym momencie, aby wyświetlić nagrane wideo lub wideo w czasie rzeczywistym, dzienniki aktywności dla zamków drzwiowych, czy kontrolować termostat.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was zestawienie 5 najlepszych aplikacji, do kontroli systemu zabezpieczeń domowych. Co prawda większość jest płatna, jednak w takim wypadku wydaje się to logicznym rozwiązaniem — tego typu aplikacje są „pancerne” wobec łamania ich zabezpieczeń, a firmy często ponoszą spore koszta w celu ich wyprodukowania i zabezpieczenia. Czasem warto wydać dodatkowe pieniądze na ochronę swojego domu.

Jeśli natomiast szukacie więcej informacji o bezpieczeństwie swojego telefonu, polecamy przeczytać inne nasze artykuły: TOP 5: Menedżery haseł na Androida dbające o Twoje bezpieczeństwo oraz sprawdź, czy Twoje hasło nie wyciekło do sieci.

 1. Vivint Sky

  Vivint Sky

  Dzięki aplikacji Vivint możesz kontrolować cały system bezpieczeństwa, który obejmuje podgląd dzwonka do drzwi oraz wewnętrznych i zewnętrznych kamer monitoringu, monitorowanie czujników okiennych czy czujników dymu. Możesz również zdalnie sterować funkcjami automatyki domowej, takimi jak termostat, światła, zamki drzwiowe, brama garażowa i inne.

 2. Nest

  Nest

  Za pomocą aplikacji Nest można uzbroić/rozbroić system ochrony, przeglądać kamery Nest, a także otrzymywać alerty i powiadomienia, jeśli zapomnimy ustawić alarm lub jeśli jakieś zdarzenie spowoduje uruchomienie systemu. Możesz także kontrolować swoje systemy automatyki domowej, w tym zamki, termostat, sprawdzić zużycie energii i otrzymywać alerty o skrajnych temperaturach, aby zapobiec zamarzaniu rur.

 3. Nadzór i bezpieczeństwo - TrackView

  Nadzór i bezpieczeństwo – TrackView

  TrackView zawiera dwukierunkowe radio, funkcję lokalizatora rodziny oraz GPS finder — po prostu działa dobrze jako sprzęt do zabezpieczenia domu. Funkcje kamery bezpieczeństwa obejmują wykrywanie ruchu, tryb noktowizyjny, zdalne nagrywanie audio i wideo oraz przechowywanie w chmurze do tworzenia kopii zapasowych nagrań.

 4. Nadzór kamera szpiegowska

  Nadzór kamera szpiegowska

  Jest to prosta apka, która pozwala zmienić Twój telefon w kamerę zabezpieczenia domowego — dobre, gdy mamy zapasowy telefon i chcemy nadzorować otoczenie domu wewnątrz. Dodatkowo aplikacja oferuje konfigurację Google Drive i Dropbox, wykrywanie ruchu i alarmy i dwukierunkowe wsparcie audio.

 5. Alfred Home Security Camera, Baby&Pet Monitor CCTV

  Alfred Home Security Camera, Baby&Pet Monitor CCTV

  Alfred Home Security Camera jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji bezpieczeństwa domu dla telefonów komórkowych — pozwala na ponowne wykorzystanie starych smartfonów do celów bezpieczeństwa w domu, poprzez stworzenie z nich systemu monitoringu. Oferuje zdalny dostęp, strumieniowe przesyłanie wideo na żywo, trochę wolnego przechowywania w chmurze, funkcję walkie-talkie, zoom, i więcej — wiele z tych funkcji dostępnych za darmo.

Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android
Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android

Cechą wyróżniającą popularny komunikator Telegram jest możliwość korzystania z botów w czatach grupowych. Ich celem jest zasadniczo zwiększenie komfortu korzystania z Telegrama poprzez wygodę i rozrywkę. Jeśli jesteście administratorami supergrupy i chcecie wiedzieć, jak doda…