Jak wyświetlać stare historie na Instagramie

Instagram jest niezastąpioną platformą mediów społecznościowych z prawie 1,2 miliardami użytkowników. Jednak w przeciwieństwie do postów na Instagramie lub filmów, historie na Instagramie mają znacznie krótszą żywotność – znikają automatycznie po 24 godzinach.

Na szczęście to, że relacja zniknęła z kanału, nie oznacza, że przepadła ona na zawsze. W tym artykule pokażemy, jak uzyskać dostęp do historii na Instagramie nawet po ich zniknięciu.

Dowiedz się, jak wyświetlać stare historie na Instagramie:

Jak wyświetlać stare historie na Instagramie

Przejdźmy od razu do pytania dnia: jak wyświetlić stare historie na Instagramie. Zacznijmy od podstaw, jak uzyskać dostęp do własnej historii po jej zniknięciu z kanału. Wbudowana funkcja archiwum Instagrama automatycznie zapisuje wszystkie relacje w aplikacji. Zazwyczaj jest ona domyślnie włączona, ale oto instrukcja, jak znaleźć ustawienia prywatności i sprawdzić, czy folder archiwum jest aktywowany:

 • Otwórz Instagram i dotknij menu ☰ w prawym górnym rogu swojego profilu.
 • Stuknij ustawienia i prywatność.
 • Przewiń w dół do sekcji aplikacji i multimediów.
 • Stuknij archiwizacja i pobieranie.
 • Włącz przycisk Zapisz historię do archiwum.

Najlepszą częścią archiwum Instagrama jest to, że funkcja jest dostępna tylko dla Was; możecie przeglądać wszystkie zarchiwizowane historie i pracować z treściami we własnym czasie. Nikt inny nie może zobaczyć Waszych relacji po upływie 24-godzinnego limitu czasu, więc jest to w zasadzie prywatna pamięć w aplikacji Instagram. Oto jak przeglądać historie w archiwum na Instagramie:

 • Otwórz Instagram i dotknij menu ☰ w prawym górnym rogu swojego profilu.
 • Stuknij opcję archiwum.

Tutaj aplikacja wyświetli wszystkie zarchiwizowane (czyli starsze niż 24 godziny) historie z Insta.

Niestety, nie można wyświetlać historii innych osób po ich wygaśnięciu. Jedyną opcją tutaj jest zapisanie cudzej historii, dzięki czemu będziecie mieli dostęp do niej nawet po jej wygaśnięciu.

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, bazujący na edycji i szybkim udostępnianiu zdjęć robionych telefonem — a także krótkich filmików czy tak zwanych „Insta Story”, które pozwalają na przekazanie większej ilości treści.

Jak uzyskać weryfikację na TikTok krok po kroku
Jak uzyskać weryfikację na TikTok krok po kroku

Jeśli zastanawialiście się, jak uzyskać niebieski znacznik zatwierdzenia na TikTok, czytaj dalej. Oto, czym jest weryfikacja TikTok, dlaczego ma znaczenie i jak upewnić się, że wniosek o weryfikację został zatwierdzony. W końcu ta sieć mediów społecznościowych ma około 1 mili…

Jak zablokować i ukryć poszczególne czaty WhatsApp
Jak zablokować i ukryć poszczególne czaty WhatsApp

Aby uniemożliwić wścibskim osobom podglądanie osobistych wiadomości, WhatsApp pozwala blokować aplikację za pomocą kodu dostępu. Wprowadzono także nową funkcję, umożliwiającą użytkownikom blokowanie poszczególnych czatów i ukrywanie ich. Oznacza to, że nawet jeśli komuś uda s…

Jak przywrócić usuniętą historię połączeń WhatsApp
Jak przywrócić usuniętą historię połączeń WhatsApp

Odzyskiwanie historii połączeń WhatsApp może wydawać się przytłaczające, zwłaszcza jeśli nie znacie dostępnych opcji. Dlatego właśnie dzisiaj przeprowadzimy Was przez każdy krok odzyskiwania bezcennej historii połączeń WhatsApp. Dowiedz się, jak przywrócić usuniętą historię p…

Jak wyświetlać stare historie na Instagramie
Jak wyświetlać stare historie na Instagramie

Instagram jest niezastąpioną platformą mediów społecznościowych z prawie 1,2 miliardami użytkowników. Jednak w przeciwieństwie do postów na Instagramie lub filmów, historie na Instagramie mają znacznie krótszą żywotność – znikają automatycznie po 24 godzinach. Na szczęś…