Jak ukryć zdjęcia na Instagramie nie usuwając ich

Jeśli kiedykolwiek mieliście wątpliwości, czy załadowanie konkretnego zdjęcia na swój profil na Instagramie było dobrym pomysłem, to mamy dla Was rozwiązanie. Dzięki funkcji Archiwum można ukryć swoje zdjęcia z Instagrama, z ewentualną możliwością ich odzyskania w późniejszym terminie. Zainteresowani? Zatem zapraszamy do artykułu, w którym opowiemy, jak to zrobić.

Dowiedz się, jak ukryć zdjęcia na Instagramie nie usuwając ich:

Jak ukryć zdjęcia na Instagramie nie usuwając ich

Instagram jest aplikacją skupiającą się na wizualnych aspektach, a posiadanie płynnej, starannie dobranej siatki zdjęć sprawia, że można wyróżnić się z tłumu, jednak osiągnięcie tego celu nie zawsze jest łatwe. Może zdarzyło Wam się wrzucić zdjęcie na Insta, a później chcieliście je schować na jakąś inną okazję? 

Jest to częste wśród użytkowników Instagrama i zrozumiałe — chcecie zaprezentować siebie lub swój profil w najlepszy możliwy sposób. Na szczęście Instagram dostrzega to i zapewnia rozwiązanie w postaci funkcji Archiwum, która pozwala na usunięcie zdjęć z siatki Instagrama. Będą one zawsze na wypadek potrzeby przywrócenia zdjęcia w późniejszym okresie. Przydatne? Jeszcze jak! 

Poniższa instrukcja krok po kroku poprowadzi Was przez proces archiwizacji posta:

 • Uruchom aplikację Instagram.
 • Stuknij ikonę profilu w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Wybierz zdjęcie, które chcesz ukryć w swoim kanale.
 • Stuknij ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.
 • Teraz dotknij opcji Archiwum, drugiej opcji w wyskakującym menu.
 • Twoje zdjęcie nie będzie się już pojawiać w Twoim profilu na Instagramie!

Jeśli kiedykolwiek zmienicie zdanie i zdecydujecie się, że chcecie ponownie udostępnić swoje zdjęcie — jest to równie łatwe jak archiwizacja:

 • Na stronie głównej dotknij ikony profilu w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Stuknij ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.
 • Dotknij opcji Archiwum w wyskakującym menu.
 • Jeśli chcesz przełączyć sekcję, dotknij opcji Archiwum postów/opowiadań u góry.
 • Wybierz zdjęcie, które chcesz przywrócić z Archiwum.
 • Dotknij ikony menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu, a następnie dotknij opcji Pokaż na profilu.
 • Twoje zdjęcie pojawi się teraz ponownie w siatce Twojego Instagrama!

Jeśli szukacie więcej informacji o Instagramie, zerknijcie na nasze poprzednie artykuły: jak dodawać skróty do Instagram na Androidzie oraz jak znaleźć kogoś na Instagramie, używając numeru telefonu.

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, bazujący na edycji i szybkim udostępnianiu zdjęć robionych telefonem — a także krótkich filmików czy tak zwanych Insta Story, które pozwalają na szybkie dotarcie do wielu odbiorców.

TikTok nie działa? Oto jak go naprawić
TikTok nie działa? Oto jak go naprawić

Czy próbujecie nagrać wideo TikTok lub chcecie spędzić kilka godzin bezmyślnie przewijając FYP, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że TikTok nie działa? Jeśli tak, przygotowaliśmy listę rozwiązań, które pomogą Wam przywrócić działanie TikTok. Dowiedz się, jak spróbować napra…

Jak wyłączyć historię linków na Instagramie
Jak wyłączyć historię linków na Instagramie

W rozległym świecie mediów społecznościowych Instagram wyróżnia się jako wizualna przystań, umożliwiając użytkownikom odkrywanie niezliczonych treści – głównie graficznych. Poruszanie się po tych treściach często wiąże się z klikaniem linków prowadzących do intrygującyc…

Jak uzyskać kod weryfikacyjny WhatsApp przez e-mail
Jak uzyskać kod weryfikacyjny WhatsApp przez e-mail

Platforma WhatsApp umożliwia teraz powiązanie adresu e-mail z kontem WhatsApp jako alternatywną metodę logowania, zapewniając większą elastyczność i dostępność. Funkcja łączenia adresów e-mail jest obecnie dostępna dla beta testerów na Androidzie. Dowiedz się, jak uzyskać kod…