Najlepsze gry podobne do Roblox na Androida, w które trzeba zagrać

Roblox: platforma do tworzenia gier online dla wielu graczy, która przekonała do siebie niezliczone liczby użytkowników. Kreacje generowane przez użytkowników pozwalają przetrwać epidemię zombie, klęską żywiołową, spróbować swoich sił jako producent pizzy i odpocząć od ciężkiego dnia pracy dzięki spokojnemu nurkowaniu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a to wszystko dzięki rozbudowanej platformie do tworzenia unikatowych światów i trybów rozgrywki. Jednak co jeśli szukacie czegoś podobnego do Robloxa, ale jednak odmiennego?

Od symulatorów i gier RPG po gry typu tower defense i przygodowe, wyróżniliśmy najlepsze gry podobne do Roblox. Zatem bez zbędnego ociągania, zapraszamy do lektury i zapoznania się z tymi tytułami!

 1. ROBLOX

  ROBLOX

  Roblox to społeczność dla osób, które chcą tworzyć gry i dzielić się nimi w internecie. Aplikacja łączy w sobie kilka gier – wszystkie w stylu Minecrafta – opartych na budowaniu i rozwijaniu kreatywności. Umożliwia dostosowanie postaci oraz granie ze znajomymi w paintball, walkę z zombie, prowadzenie pizzerii itp.

 2. Minecraft

  Minecraft

  Buduj z rozmaitych klocków budynki, które pozwolą przetrwać noc, skompletować broń i pokonać wrogów. W Mincraftcie możesz swobodnie odkrywać ogromny świat, gdzie musisz wznosić budynki, a także nauczyć się wytwarzać przedmioty, takie jak zbroja, broń i narzędzia w celu pokonywania coraz różniejszych biomów i wyzwań.

 3. Terraria

  Terraria

  Terraria to słynna gra typu sandbox, w której musisz udoskonalać swoją postać i przetrwać za wszelką cenę. Kontroluj postać w grze i wykonuj różne zadania – eksploruj terytoria, buduj mieszkania, znajduj artefakty i miażdż dzikie potwory za pomocą siekiery lub miecza.

 4. Survivalcraft

  Survivalcraft

  W Survivalcraft gracz tworzy i zwiedza świat oraz broni się przed wrogami. Gra jest bardzo podobna do Minecraft PE oraz Robloxa, gdzie musisz używać swojej wyobraźni, aby stworzyć świat od podstaw, tresować zwierzęta, odkrywać nowe tereny, jaskinie, a nawet podziemny świat.

 5. Fortnite

  Fortnite

  W tej strzelance online toczysz bitwy z użytkownikami z całego świata, próbując zostać ostatnim, który przetrwa. Zaczynasz praktycznie od zera, lądując na wyspie, aby stopniowo personalizować swoją postać i otoczenie za pomocą elementów, które pomogą Ci bronić się w bitwach.

Najlepsze gry Mahjong na Androida, w które trzeba zagrać
Najlepsze gry Mahjong na Androida, w które trzeba zagrać

W grze Mahjong (zwanej również Mah-jongg) nie chodzi tylko o to, by zdobyć zwycięski układ. Chodzi o doświadczanie dziedzictwa kulturowego i docenianie tradycji, jednocześnie ciesząc się rywalizacją z rodziną i przyjaciółmi. Można grać w chińskiego mahjonga, koreańskiego mahj…