Najlepsze gry niezależne na Androida, w które trzeba zagrać

Android oferuje miliony aplikacji i chociaż Sklep Play ułatwia ich znalezienie, to jednak ich odkrywanie może być niemałą bolączką. Może to spowodować, że wiele dobrych aplikacji na Androida nigdy nie zostanie zauważonych tylko dlatego, że rynek jest zalany.

Zebraliśmy niektóre z mniej znanych gier, aby podkreślić wyróżnienia, które w przeciwnym razie mogłyby zostać pominięte. Jeśli więc macie dość korzystania z tych samych starych gier i macie ochotę na coś świeżego lub nieszablonowego, to dzisiejsze zestawienie najlepszych gier niezależnych, powinno zaspokoić Wasze potrzeby.

 1. Reigns

  Reigns

  Gra karciana, w której władamy średniowiecznym królestwem. Wybieramy karty zgodnie z decyzjami, które zamierzamy podjąć, na przykład, nawiązanie sojuszu, walka z wrogiem lub zachowanie równowagi pomiędzy poddanymi, Kościołem, wojskiem i finansami królestwa.

 2. Monument Valley

  Monument Valley

  Gra strategiczna, w której należy przeprowadzić księżniczkę Idę przez kilka skomplikowanych logicznie poziomów. Na każdym trójwymiarowym etapie należy ułożyć drogę dla księżniczki. W razie potrzeby można zmieniać perspektywę.

 3. BADLAND

  BADLAND

  BADLAND to gra akcji, w której kontrolujesz małe okrągłe stworki. Masz za zadanie uciec ze wszystkich pułapek i dowiedzieć się, co jest powodem zniszczeń w królestwie. Ekran rozgrywki bez ustanku przesuwa się w prawo, co sprawia, że musisz przez cały czas się ruszać, aby pozostać przy życiu. Po drodze napotkasz różnorodne przeszkody, których pokonanie wymaga dużej ostrożności.

 4. Space Marshals 2

  Space Marshals 2

  Odkrywaj inne galaktyki, łap przestępców i zbieraj wspaniałe nagrody. Masz do dyspozycji wiele różnych broni i umiejętności, które ułatwiają łapanie przestępców. Realizuj nowe misje, aby zarobić punkty, które służą do odblokowania nowych map, broni i mocy.

 5. Tower Crush

  Tower Crush

  Aby wygrać, gracz musi budować potężną wieżę i pokonać wszystkich wrogów. Trzeba zbudować wieżę, a następnie uzbroić ją w broń masowego rażenia i umieścić w niej najlepszych bohaterów, aby możliwe było odpieranie ataków wroga. Jednocześnie trzeba atakować wieże przeciwnika, dopóki nie zostaną one całkowicie zniszczone.

Najlepsze gry Mahjong na Androida, w które trzeba zagrać
Najlepsze gry Mahjong na Androida, w które trzeba zagrać

W grze Mahjong (zwanej również Mah-jongg) nie chodzi tylko o to, by zdobyć zwycięski układ. Chodzi o doświadczanie dziedzictwa kulturowego i docenianie tradycji, jednocześnie ciesząc się rywalizacją z rodziną i przyjaciółmi. Można grać w chińskiego mahjonga, koreańskiego mahj…