Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie

Instagram wykorzystuje wiele danych z telefonu, w tym między innymi dane z GPS używane do lokalizacji. Mimo że śledzenie takich danych pomaga znaleźć niezbadane miejsca w pobliżu, których odwiedzeniem często warto się zainteresować, zdarzają się sytuacje, w których nie chcemy, aby zwolennicy Instagrama znali naszą lokalizację. 

Na szczęście, Instagram pozwala ukryć swoją lokalizację, dzięki czemu można dzielić się niezapomnianymi chwilami bez obawy o przypadkowe ujawnienie adresu lub naruszenie prywatności. Oto co trzeba zrobić, aby ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramiezapraszamy do lektury.

Dowiedz się, jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie:

Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie

Szybkim i skutecznym sposobem na uniemożliwienie Instagramowi pokazania lokalizacji swoim czytelnikom jest wyłączenie lokalizacji w uprawnieniach lokalizacji. Instagram co prawda z zasady powinien mieć wyłączone takie ustawienia na start, jednak warto sprawdzić to ustawienie mimo wszystko, gdyż mogliśmy je aktywować niechcący w trakcie robienia zdjęć, czy nadając Instagramowi odpowiednie uprawnienia do oznaczenia zdjęcia.

Na szczęście sprawdzenie tych ustawień i ich edycja nie jest skomplikowana i wystarczy podążać za podanymi poniżej krokami. W przypadku urządzenia z systemem Android można wyłączyć śledzenie lokalizacji z uprawnień aplikacji, aby uniemożliwić Instagramowi publikowanie Twojej lokalizacji:

 • Przejdź do ustawień swojego telefonu.
 • Przejdź do opcji Zarządzanie aplikacjami > Lista aplikacji.
 • Z listy aplikacji wybierz Instagram.
 • Przejdź do opcji Uprawnienia.
 • Jeśli opcja Lokalizacja znajduje się na liście Dozwolone uprawnienia, dotknij jej.
 • Wybierz pole wyboru Odmów.

Po odrzuceniu uprawnienia Instagram nie będzie śledził ani wykorzystywał lokalizacji podczas publikowania czegokolwiek na Instagramie w przyszłości.

Jeśli chcecie poczytać o innych, mniej oczywistych aspektach Instagrama, to zapraszamy do zapoznania się z naszymi poprzednimi artykułami: jak otrzymywać powiadomienia o nierozpoznanych logowaniach do Facebooka oraz jak edytować Instagram Story po opublikowaniu.

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to najpopularniejszy serwis społecznościowy, bazujący na szybkiej publikacji zdjęć robionych telefonem. Dzięki prostej obsłudze i wielkim możliwościom zyskał on sobie rzeszę fanów i oddanych użytkowników, co pozwala zbudować naprawdę duże zasięgi postów.

Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android
Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android

Cechą wyróżniającą popularny komunikator Telegram jest możliwość korzystania z botów w czatach grupowych. Ich celem jest zasadniczo zwiększenie komfortu korzystania z Telegrama poprzez wygodę i rozrywkę. Jeśli jesteście administratorami supergrupy i chcecie wiedzieć, jak doda…