Jak wyłączyć historię linków na Instagramie

W rozległym świecie mediów społecznościowych Instagram wyróżnia się jako wizualna przystań, umożliwiając użytkownikom odkrywanie niezliczonych treści – głównie graficznych. Poruszanie się po tych treściach często wiąże się z klikaniem linków prowadzących do intrygujących witryn.

Czy kiedykolwiek chcieliście ponownie odwiedzić link do produktu, na który się natknąłeś? Instagram oferuje funkcję historii linków. Jednak co jeśli chcecie dezaktywować tę funkcję, aby zapewnić sobie nieco prywatności? Ten artykuł poprowadzi Was przez proces wyłączania historii linków, zapewniając kontrolę nad przeglądaniem Instagrama. Zapraszamy!

Dowiedz się, jak wyłączyć historię linków na Instagramie:

Jak wyłączyć historię linków na Instagramie

Chociaż funkcja historii linków może wydawać się przydatnym narzędziem, wiąże się ona z zastrzeżeniem dotyczącym prywatności. Meta, konglomerat stojący za Instagramem i Facebookiem, wykorzystuje te dane do dostarczania ukierunkowanych reklam. Jeśli cenicie sobie prywatność w Internecie, włączenie tej funkcji może nie być zgodne z Waszymi preferencjami. Jak je wyłączyć? Po pierwsze musicie sprawdzić, czy w ogóle macie je aktywne:

 • Uruchom Instagram i dotknij ikony profilu znajdującej się w prawym dolnym rogu.
 • Przejdź do prawego górnego rogu, dotykając trzech linii. Pojawi się wyskakujące menu; wybierz „Twoja aktywność”.
 • Przewiń w dół, aż zauważysz „Historię linków”.
 • Jeśli znajdziesz listę linków – funkcja jest aktywna. Dotknij dowolnego linku w historii.
 • Przejdź do ustawień przeglądarki i wyłącz opcję „Zezwalaj na historię linków”.
 • Potwierdź swój wybór, wybierając „Nie zezwalaj”.

Jako dodatkową ciekawostkę, możecie wyczyścić historię linków w tym samym menu. Należy pamiętać, że Instagram przechowuje te linki tylko przez 30 dni, a linki z wersji internetowej nie będą uwzględniane.

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, którego głównym celem jest dzielenie się szybkimi zdjęciami z telefonu – z prostą edycją bezpośrednio w programie. Sporo firm oraz osób prywatnych buduje swoją markę na Insta, jednak jest to także ciekawe miejsce do poszukiwania inspiracji czy do dzielenia się własnymi przemyśleniami.

Jak wyświetlać się na stronie Eksploruj na Instagramie
Jak wyświetlać się na stronie Eksploruj na Instagramie

Dopracowany algorytm Instagrama stał się naprawdę dobry w polecaniu ludziom treści, którymi mogą być nimi zainteresowani. W przypadku marek zalety pojawienia się na karcie Eksploruj obejmują potencjalne wzrosty zasięgu, wyświetleń i sprzedaży. Jest to okazja do poszerzenia gr…

Jak wyłączyć historię linków na Instagramie
Jak wyłączyć historię linków na Instagramie

W rozległym świecie mediów społecznościowych Instagram wyróżnia się jako wizualna przystań, umożliwiając użytkownikom odkrywanie niezliczonych treści – głównie graficznych. Poruszanie się po tych treściach często wiąże się z klikaniem linków prowadzących do intrygującyc…

Jak udostępniać filmy za pomocą notatek na Instagramie
Jak udostępniać filmy za pomocą notatek na Instagramie

Czy lubicie dzielić się każdą chwilą ze swoimi obserwatorami na Insta za pomocą notatek na Instagramie? Teraz możecie udostępniać fragmenty swojego dnia, publikując krótkie filmy. Instagram wprowadził aktualizację w grudniu 2023 r., która umożliwia udostępnianie dwusekundowyc…