Jak wyodrębnić obraz z wideo w systemie Android

Pomimo wielu innowacji w technologii związanej z aparatami, w większości smartfonów brakuje postępu w zakresie edycji filmów – istnieje zaledwie kilka prostych opcji, z których możemy skorzystać. Największą frustracją jest brak możliwości zrobienia czystego zrzutu klatki w formie zdjęcia, bez robienia całego zrzutu ekranu – który znacznie obniża jakość.

Dowiedz się, jak wyodrębnić obraz z wideo w systemie Android:

Jak wyodrębnić obraz z wideo w systemie Android

Obrazy stworzone przy pomocy prostego zrzutu ekranu są często zamglone, rozmyte i brakuje im szczegółów, ogólnie rzecz biorąc, nie spełniają praktycznie żadnych standardów, jeśli chcemy wykorzystać klatkę z filmu jako zdjęcie – z pewnością nie jest to coś, co ktokolwiek chciałby opublikować na Instagramie lub Facebooku.

Na szczęście istnieje kilka zewnętrznych aplikacji na Androida, które pozwalają wyciągnąć nieruchomy obraz z nagranego wideo – nie musicie do tego celu odpalać komputera i przerzucać plików! W tym artykule wybraliśmy pięć narzędzi, które zrobią to nie tylko szybko, ale także nie wymagają żmudnej nauki edycji. Wybrane przez nas aplikacje są darmowe, lekkie dla telefonu i można je obsługiwać praktycznie od razu, bez żadnego treningu.

Standardowa procedura działania to:

 • Otwórz aplikację.
 • Wybierz film i go odtwórz.
 • Znajdź odpowiedni moment w filmie.
 • Użyj specjalnego przycisku do wyciągnięcia danej klatki i jej zapisania w formie zdjęcia.

Czasami może się to nieco różnić, jednak schemat działania zawsze jest ten sam – odpalenie filmu, znalezienie ujęcia, skorzystanie z opcji udostępnionych przez aplikację. Na końcu artykułu, jak zwykle, znajdziecie naszą propozycję pięciu apek – sprawdźcie sobie, która Wam najbardziej odpowiada i dobrej zabawy podczas edycji zdjęć z filmów!

Jeśli chcecie poczytać nieco więcej na temat edycji, to zapraszamy do naszych poprzednich artykułów: najlepsze aplikacje do dodawania efektów specjalnych do zdjęć oraz najlepsze aplikacje do edycji zdjęć, które musisz pobrać.

 1. Photos from Video - Extract Images from Video

  Photos from Video – Extract Images from Video

  Photos from Video to lekka i prosta apka do wyciągania pojedynczych klatek z filmów, aby móc potem wykorzystać je jako zdjęcia. Dzięki łatwej obsłudze jest to idealna aplikacja dla początkujących, którzy nie potrzebują dodatkowych funkcji.

 2. Video to Photo Frame Grabber

  Video to Photo Frame Grabber

  Video to Photo to kolejna aplikacja z serii do wyciągania pojedynczych klatek z filmu – w tym przypadku dodająca nieco więcej funkcji, w tym możliwość dostosowania zdjęcia.

 3. Video to Image Converter

  Video to Image Converter

  Video to Image Converter nadaje się do zamiany małych plików wideo do formatu zdjęciowego – niestety ma mniejszą moc przerobową i mniej nadaje się do większych filmów. Z drugiej strony, takie ograniczenie znacznie zmniejsza rozmiar programu, a nadaje się on idealnie do krótkich wideo kręconych telefonem.

 4. Shutta

  Shutta

  Shutta to znacznie bardziej rozbudowany program do łapania fragmentów ujęć z nagrań wideo – zawiera w sobie także opcję edycji zdjęć, retuszu i dopasowania pod swoje wymagania. Z racji większej ilości funkcji, program ten zajmuje także większą przestrzeń na dysku i może spowalniać słabsze telefony.

 5. Video To Photo Converter

  Video To Photo Converter

  Video to Photo Converter to wariacja wcześniej wspomnianego Convertera – nie różni się od niego praktycznie niczym, poza twórcą i oprawą wizualną. Nadaje się do prostych i niedługich filmów kręconych przy pomocy telefonu.

Jak odzyskać utracone wersje robocze na TikTok
Jak odzyskać utracone wersje robocze na TikTok

Folder wersji roboczych TikTok to narzędzie, z którego można korzystać, gdy nie jest się jeszcze gotowym do przesłania filmu, nad którym się pracowało. Umożliwia ono powrót do wersji roboczych w celu kontynuowania nagrywania, edytowania lub poprawiania wideo. Jednak utrata we…

Jak znaleźć popularne utwory na TikToku
Jak znaleźć popularne utwory na TikToku

Wśród wielu strategii tworzenia angażujących i viralowych treści na TikTok, używanie popularnych piosenek w swoich filmach jest jedną z najczęstszych i najskuteczniejszych. Korzystanie z popularnych dźwięków w filmie zwiększa czas jego oglądania, ponieważ ludzie wiedzą, czego…

Jak sprawdzić, kto zapisał nasze filmy z TikToka?
Jak sprawdzić, kto zapisał nasze filmy z TikToka?

Gdzieś pośród ponad miliarda codziennie oglądanych filmów na TikToku, natkniecie się na wspaniały film TikToka i nie możecie się powstrzymać przed pobraniem, aby móc udostępnić go swoim przyjaciołom lub obejrzeć go dowolną ilość razy w przyszłości, bez szukania go w sieci. Al…