5 najlepszych nawigacji GPS w trybie offline, jakich potrzebujesz w trasie

Jeśli masz przy sobie telefon, nie musisz martwić się o to, że zgubisz się w nieznanym miejscu. Obecnie istnieje wiele aplikacji nawigacyjnych, z których możesz korzystać, zarówno kiedy prowadzisz samochód czy chodzisz po ulicach nieznanego Ci miejsca. Ale większość z tych map wymaga Internetu lub danych mobilnych.

A co jeśli tkwisz w miejscu bez sygnału? Co zrobić w sytuacji, gdy zdarzyło Ci się skręcić na złym skrzyżowaniu, a Twoja nawigacja online przestała działać? Aby uchronić się przed takimi sytuacjami, potrzebujesz czegoś, co nadal działa w trybie offline.

Poznaj 5 najlepszych aplikacji GPS w trybie offline:

5 najlepszych nawigacji GPS w trybie offline, jakich potrzebujesz w trasie

Tu właśnie przydają się aplikacje do nawigacji GPS w trybie offline. Pomyśl o cyfrowych i nowoczesnych mapach kieszonkowych, na których możesz polegać wszędzie i kiedykolwiek ich potrzebujesz. Wstępnie ładują mapy i niektóre ważne dane, które pomogą odnaleźć się w podróży, nawet jeśli sygnał jest słaby lub nie ma połączenia internetowego w ogóle.

Jeśli nie chcesz, aby kiedykolwiek spotkał Cię problem zgubienia się bez połączenia z siecią, zerknij na naszą listę 5 najlepszych nawigacji GPS w trybie offline. Dzięki nim redukujesz ryzyko zgubienia się w podróży.

Oto nasza lista, 5 najlepszych aplikacji nawigujących w trybie offline:

 1. Mapy

  Mapy

  Mapy Google na urządzeniach z systemem Android to jeden z podstawowych sposobów na odnalezienie się w terenie. Wersja mobilna ma możliwość działania w trybie offline, o ile zaktualizujemy wcześniej trasy, po których będziemy się przemieszczać. Dzięki temu, że każdy Android posiada od razu zainstalowany ten program, jest on także najczęściej wybieraną opcją do podróży. Co więcej, Mapy Google mają wbudowane rozpoznawanie mowy, dzięki czemu możemy łatwo nastawić trasę w trakcie prowadzenia pojazdu.

 2. CoPilot GPS - nawigacją

  CoPilot GPS – nawigacją

  Aplikacja CoPilot nie wymaga połączenia z internetem, więc nie ma zagrożenia, że znajdziesz się bez dostępu do mapy w miejscu, gdzie nie ma zasięgu. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych kosztów, podczas podróżowania za granicą. Dokładne mapy drogowe są zapisane bezpośrednio na urządzeniu. Jest to bardzo dobry wybór, jeśli tylko będziemy pamiętali o periodycznym aktualizowaniu bazy danych. Bez tego, aplikacja może błędnie pokazywać roboty drogowe, czy zamknięte przejazdy.

 3. TomTom GPS Navigation Traffic

  TomTom GPS Navigation Traffic

  TomTom GPS Navigation Traffic pozwoli Ci na bezpieczne dotarcie do celu Twojej podróży. Dzięki możliwości zewnętrznego aktualizowania map można zawczasu przygotować się do drogi tak, aby zminimalizować zużycie danych w trasie. Bardzo przydatnym dodatkiem, w przypadku pobrania map na pamięć telefonu, jest możliwość działania aplikacji w pełni offline. Dzięki temu rozwiązaniu bardzo łatwo będzie Wam odnaleźć się w nieznanym wcześniej terenie, nawet gdy zawiedzie Was sieć bezprzewodowa.

 4. MapFactor: GPS Navigation

  MapFactor: GPS Navigation

  MapFactor: GPS Navigation jest jedną z wielu aplikacji GPS na Androida. Tym, co ją wyróżnia od innych narzędzi, jest fakt możliwości działania offline oraz wyświetlanie mapy zarówno w 2D, jak i 3D, zależnie od preferencji użytkownika. Dla turystów istnieje także opcja pokazywania na mapie ciekawych miejsc wraz z ich pomniejszym opisem. Natomiast kierowcy mogą skorzystać ze specjalnych powiadomień, które ostrzegą ich przed fotoradarem znajdującym się na trasie.

 5. MAPS.ME — offline mapy

  MAPS.ME — offline mapy

  Dzięki MAPS.ME już nigdy nie zgubimy się z powodu braku połączenia z internetem. Użytkownicy cenią sobie ich dokładność i szybkość aktualizacji w przypadku zmian na drodze, takich jak wypadki czy roboty drogowe. Ich niewątpliwą zaletą jest także możliwość pracy całkowicie offline. Do tego, każdy, kto lubi planować dokładnie swoje trasy, może zawczasu zaprogramować aplikację, aby prowadziła przez jakąś restaurację lub miejsce noclegowe. 

Jak masowo usuwać posty na Facebooku
Jak masowo usuwać posty na Facebooku

Szukacie świeżego startu na Facebooku? Chcecie wyczyścić swoją starą aktywność, usunąć swoje stare posty na Facebooku i zacząć z nową kartą? W przeciwieństwie do innych platform społecznościowych Facebook od niedawna udostępnił opcję (zarówno na stronie internetowej, jak i w …

Jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama
Jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama

Niektóre z nowych funkcji Instagram są świetne i naprawdę zabawne – jednak zwykle bazują na zwiększaniu zasięgów i budowaniu nowej zawartości. Jeśli mamy wybrać jeden nowy dodatek, który okazał się być po prostu pomocny, nie tylko w budowaniu treści, to będzie to funkcj…