Jak otwierać różne formaty plików na Androidzie

File-Format-android

Android jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych na urządzenia mobilne. Mimo wszystko nie posiada on wbudowanych sposobów na otwieranie różnych formatów i typów plików. Chcesz otworzyć paczkę spakowaną w rar? Niestety, nic z tego.

Jednak jest to niemożliwe. Wystarczy użyć odpowiedniej aplikacji. Jeśli chcesz poznać najlepsze narzędzia do otwierania różnych plików, ten spis jest właśnie dla Ciebie.

Dowiedz się, jak otwierać różne formaty plików na Androidzie:

Jak otwierać różne formaty plików na Androidzie

Mnogość aplikacji i prostota w ich konstruowaniu jest sprzymierzeńcem w tego typu problemach i pytaniach. Wystarczy pobrać odpowiedni program i problem z głowy. Dlatego postanowiliśmy stworzyć spis aplikacji, które Wam w tym pomogą.

Większość z tych programów jest bardzo intuicyjna i działa dokładnie tak samo jak na komputerze. Zwykle wystarczy go zainstalować, a następnie można już otwierać wcześniej niedostępne dla nas pliki.

Oto lista aplikacji, które pomogą Ci w otwieraniu plików w najróżniejszych formatach:

 1. ZArchiver

  ZArchiver

  ZArchiver to prosty i intuicyjny sposób na otwieranie oraz tworzenie plików o formatach typu rar, 7z, jar, iso i tym podobnych.  Jeśli szukasz aplikacji, która nie zarzuci Cię tonami spamu lub która nie działa tylko w określonym zakresie, a za resztę trzeba płacić, to ZArchiver będzie dobrym wyborem. Oprogramowanie jest w całości darmowe i nie posiada żadnych reklam.

 2. WPS Office + PDF

  WPS Office + PDF

  Jeśli potrzebujesz szybko edytować plik tekstowy, prezentację albo arkusz kalkulacyjny, WPS Office będzie niezastąpionym narzędziem. Dzięki niemu nie tylko czytasz i edytujesz wyżej wymienione pliki, ale także konwertujesz je, za opłatą, na różne formaty, w tym PDF. Dodatkowo istnieje możliwość użytkowania dodatkowych i niestandardowych czcionek, za co niestety trzeba zapłacić – miłe urozmaicenie, na szczęście nie jest konieczne.

 3. Cool Reader

  Cool Reader

  Coś dla fanów książek w formie elektronicznej, odtwarzacz plików o formatach typu epub, mobi i wielu innych. To proste narzędzie do odczytywania wielu różnych formatów plików tekstowych, pozwoli na prostą przemianę każdego urządzenia z Androidem w przenośny czytnik. Jeśli nie posiadasz specjalistycznego urządzenia do odtwarzania e-booków, Cool Reader będzie doskonałym rozwiązaniem.

 4. Adobe Photoshop Express

  Adobe Photoshop Express

  Gdy potrzebujesz otworzyć pliki graficzne, w tym te o formacie RAW, dobrym rozwiązaniem będzie aplikacja Adobe Photoshop Express. Zawiera ona wiele ciekawych i przydatnych funkcji, nie tylko związanych z otwieraniem plików, ale także z edycją i przetwarzaniem. Co prawda, bardziej zaawansowane opcje są płatne, jednak nie trzeba z nich korzystać, aby po prostu móc otwierać pliki graficzne, które nas interesują.

 5. VLC for Android

  VLC for Android

  W przypadku plików wideo, takich jak MP4, AVI, MOV i inne, dobrym wyjściem jest zainstalowanie VLC for Android. Prosta i darmowa aplikacja, z częstymi aktualizacjami, jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na oglądanie wszelkiego rodzaju filmów, we wszelkich możliwych formatach. Duża liczba dodatkowych funkcji tylko bardziej zachęca do użytkowania tego programu.

 6. Poweramp

  Poweramp

  Dzięki Poweramp odtworzysz muzykę we wszelkich dostępnych formatach plików dźwiękowych. Prosty w obsłudze interfejs, darmowy dostęp i użytkowanie, wiele ciekawych i użytecznych rozwiązań technicznych to tylko kilka z wielu zalet Poweramp, które sprawiają, że jest to narzędzie warte posiadania na Androidzie.