Najlepsze gry cross-platformowe na Androida, w które musisz zagrać

Gry cross-play na Androida pozwalają grać z przyjaciółmi na PC i konsolach lub wznowić grę z innego urządzenia. Ponieważ są one dostępne na bardziej wymagających platformach, często mają funkcje, które w normalnych grach mobilnych są kompletnie niedostępne, dzięki czemu tytuły cross-play są jednymi z najlepszych gier na Androida.

Dzisiaj przygotowaliśmy zestawienie pięciu najlepszych gier Cross-Play na Androida. Od strategii do MMO, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy do lektury, a także do zabawy po wybraniu swojej gry!

 1. Battle for Wesnoth

  Battle for Wesnoth

  Battle for Wesnoth to jedna z najbardziej niedocenionych gier strategicznych, rozgrywająca się w tradycyjnym świecie fantasy, zamieszkanym przez elfy, orków, krasnoludy, trolle i smoki. Choć założenie może wydawać się mało przekonujące, siła Battle for Wesnoth leży w głębi fabuły i satysfakcjonującej – lecz prostej – rozgrywce.

 2. Potyczki Taktyczne: Teamfight Tactics

  Potyczki Taktyczne: Teamfight Tactics

  Teamfight Tactics to strategiczny tryb gry League of Legends, w którym można zebrać armię, aby uczestniczyć w automatycznych bitwach z innymi graczami. Teamfight Tatics nie jest samodzielną grą, użytkownik musi najpierw pobrać League of Legends, aby skorzystać z nowego trybu strategicznego, który pozwala nie tylko ulepszać mistrzów ligi, ale także brać udział w wieloplatformowych bitwach z innymi graczami.

 3. RuneScape

  RuneScape

  RuneScape to prawdziwy staruszek wśród wymienionych tutaj gier, lecz nadal posiadający niezliczone rzesze graczy, którzy codziennie logują się do świata, aby pokonywać potwory i zdobywać nowy ekwipunek. Jeśli szukacie MMORPG na dużą skalę, które jest rozwijane od dziesiątek lat, to RuneScape będzie idealnym wyborem!

 4. Ticket to Ride

  Ticket to Ride

  Ticket to Ride to gra przygodowa, która powstała na podstawie popularnej gry planszowej o tej samej nazwie. Gracz musi strategicznie kłaść kolejne odcinki torów kolejowych tak, aby odpowiednio połączyć różne miasta na świecie. Na podstawie losowanych kart gracz buduje najdłuższe możliwe połączenie kolejowe.

 5. Genshin Impact

  Genshin Impact

  Genshin Impact to wciągająca gra RPG, która przenosi gracza do świata Teyvat. Celem jest poznanie siedmiu narodów, poznawanie nowych przyjaciół, zawieranie sojuszy i stawienie czoła różnym potworom, aby wzmocnić i ocalić brata schwytanego przez bogów. Wybierz, czy chcesz grać jako brat czy siostra, którzy są bliźniakami, a jedno z nich zostało schwytane przez bogów. Misja nie będzie łatwa, gdyż postać musi stopniowo odzyskiwać utraconą moc, stawiać czoła potworom i zawierać sojusze. Zbieraj jedzenie i inne przydatne przedmioty.

Najlepsze gry VR na Androida, które przypadną ci do gustu
Najlepsze gry VR na Androida, które przypadną ci do gustu

Gry VR to w miarę nowy rynek, który powoli zapełnia się coraz to lepszymi tytułami. Co przyciąga graczy, to fakt, że można całkowicie zanurzyć się w cyfrowym świecie i przeżywać przygody tak, jakby było się w nich naprawdę. Co roku przybywa nowych tytułów, a fani wirtualnych …