Najlepsze aplikacje do programowania na Androida, które musisz pobrać

Bootcampy są dobrym sposobem na naukę programowania, jednak są drogie. Istnieje jednak prostsza droga, aby zacząć swoją przygodę z kodem.

Aplikacje do kodowania dla początkujących oferują niedrogie i wygodne materiały do nauki kodowania. 

Aplikacje do kodowania zapewniają samodzielne lekcje podstaw kodowania i konkretnych języków programowania. Aplikacje oferują mniej ustrukturyzowany, ale bardziej elastyczny format nauki niż bootcampy. Wiele aplikacji pozwala użytkownikom uczyć się w biegu, przy bardzo krótkich lekcjach i niewielkim zaangażowaniu.

Ktoś, kto nie może lub nie chce podjąć większego zaangażowania, może chcieć zacząć od aplikacji do kodowania przed rozpoczęciem bootcampu. Bootcamp może być lepszy niż aplikacja do kodowania dla kogoś, kto chce zmienić karierę i ma czas na intensywną naukę kodowania – oraz może pozwolić sobie na duży wydatek pieniężny.

Poznaj niektóre z najlepszych aplikacji do programowania. Ta kolekcja to lista przygotowana przez nas, aby ułatwić Wam nieco rozeznanie na rynku tego typu aplikacji. Powodzenia!

 1. Codecademy Go

  Codecademy Go

  Aplikacja mobilna Codecademy Go uzupełnia doświadczenia bootcampu Codecademy, czyniąc naukę kodowania jeszcze łatwiejszą. Użytkownicy mogą ćwiczyć kodowanie, czytać artykuły i sprawdzać koncepcje w dowolnym miejscu i czasie. Opcja darmowego planu pozwala studentom ćwiczyć Python lub HTML/CSS codziennie. Wersja pro oferuje nieograniczony dostęp do pełnego katalogu Codecademy, w tym JavaScript i SQL.

 2. Encode: Learn To Code

  Encode: Learn To Code

  Naucz się kodować za darmo z aplikacją Encode, przyjazną dla początkujących platformą dla urządzeń Android. Samodzielnie prowadzone lekcje zawierają wyzwania związane z kodowaniem, lekcje w małych kawałkach i przykłady z prawdziwego świata. Tematy obejmują Python, Swift i JavaScript. Użytkownicy uczą się korzystać z baz danych, budować strony internetowe i analizować dane.

 3. Grasshopper: Learn to Code for Free

  Grasshopper: Learn to Code for Free

  Ta aplikacja do kodowania dla początkujących pozwala uczniom ukończyć szybkie lekcje w języku JavaScript na ich smartfonach. W miarę zdobywania umiejętności użytkownicy przechodzą do bardziej wymagających poziomów. Program nauczania obejmuje takie pojęcia jak deklaracja funkcji, struktury danych, kolejność wykonywania i edycja obiektów.

 4. Khan Academy

  Khan Academy

  The Khan Academy to platforma edukacyjna z filmami i instruktażami w rozmaitych dziedzinach. Oficjalna aplikacja na urządzeniach z Androidem umożliwia użytkownikom dostęp do zawartości bezpłatnie, zawsze i wszędzie. Możesz monitorować postępy w dziedzinie matematyki, fizyki, informatyki, nauk humanistycznych i wielu innych dyscyplin. Można też pobierać filmy do przeglądania offline.

 5. SoloLearn: Coding Community

  SoloLearn: Coding Community

  SoloLearn to seria bezpłatnych kursów, dzięki którym będziesz w stanie samodzielnie uczyć się programowania, jeśli jesteś nowicjuszem lub być na bieżąco z nowościami, jeśli temat programowania nie jest Ci obcy. Możńa poznać wiele różnych języków, w tym HTML5, Python, Java, Swift i wiele innych, dzięki którym napiszesz kompletny kod, będziesz uczyć się programować i doskonalić swoje umiejętności.

5 najlepszych aplikacji do konwersacji w języku obcym
5 najlepszych aplikacji do konwersacji w języku obcym

Każdy, kto chce nauczyć się obcego języka, powinien go oczywiście często stosować. Jednak jak tego dokonać, gdy nie zna się nikogo, z kim można by porozmawiać w pożądanym języku? Na szczęście, jest na to proste rozwiązanie – z pomocą przyjdą Wam aplikacje, służące do pa…