5 najlepszych aplikacji do konwersacji w języku obcym

Każdy, kto chce nauczyć się obcego języka, powinien go oczywiście często stosować. Jednak jak tego dokonać, gdy nie zna się nikogo, z kim można by porozmawiać w pożądanym języku? Na szczęście, jest na to proste rozwiązanie – z pomocą przyjdą Wam aplikacje, służące do parowania użytkowników, aby mogli porozmawiać z kimś, kto posługuje się uczonym językiem obcym codziennie! 

Poza aplikacjami istnieją także specjalne strony internetowe, jednak dzisiaj skupimy się na apkach na Androida. Noszą one zbiorczą nazwę Language Exchange, co można przetłumaczyć jako wymiana językowa. Uczestnictwo w takich konwersacjach może znacznie przyspieszyć naukę języka obcego, dlatego też zebraliśmy dla Was najlepsze aplikacje, które pomogą Wam znaleźć kogoś do rozmowy.

Oto 5 najlepszych aplikacji do konwersacji w języku obcym:

 1. HelloTalk Language Exchange

  HelloTalk Language Exchange

  HelloTalk pozwala na sparowanie się z innymi użytkownikami, którzy chcą nauczyć się języka, którego druga osoba jest ojczystym użytkownikiem. Aplikacja posiada funkcje tłumaczenia, zamiany głosu na tekst, a także tekstu na głos, dzięki czemu pozwala na łatwą komunikację z osobami o zerowej wiedzy w chętnym do nauczenia się języku.

 2. Lingbe: Free language practice

  Lingbe: Free language practice

  Nauka języka jest prostsza, gdy używa się go do rozmów. Z Lingbe jest to możliwe, nawet gdy samemu nie zna się nikogo, posługującego się danym językiem. W ofercie jest jednakowo możliwość rozmowy na czacie oraz poprzez połączenie głosowe.

 3. Ucz się angielskiego z busuu

  Ucz się angielskiego z busuu

  Busuu to aplikacja stworzona przez lidera w dziedzinie nauki języków obcych – w tym przypadku oferuje naukę języka angielskiego. Każdy użytkownik otrzymuje dostęp do potężnego zbioru materiałów lekcyjnych, w tym 150 tematów wziętych prosto z życia. Istnieje także możliwość otrzymania wsparcia od społeczności, oraz poprzez rozmowę lektorami.

 4. Tandem: Language Exchange

  Tandem: Language Exchange

  Społeczność licząca ponad 3 miliony osób, które chcą razem uczyć się języków obcych. Tandem to niezwykła platforma, zrzeszająca właśnie taką społeczność – gdzie każdy ma ten jeden cel. Pozwala na naukę poprzez nawiązywanie połączeń audio, jak i wideo, a także czatów tekstowych czy nagrań głosowych.

 5. HiNative - Learn Languages

  HiNative – Learn Languages

  HiNative łączy użytkowników wielu krajów z native speakerami języków, których dana osoba próbuje się nauczyć. Dzięki temu można być w ciągłym kontakcie z ludźmi osłuchanymi i oczytanymi w dialektcie, którzy chętnie pomogą z gramatyką, słownictwem, czy po prostu poprowadzą przyjacielską konwersację.

Jak ukryć liczbę polubień na Instagramie i Facebooku
Jak ukryć liczbę polubień na Instagramie i Facebooku

Instagram i Facebook dodały nowe opcje na platformie, które pozwalają użytkownikom ukryć liczbę lajków i wyświetleń postów innych osób, a także te same liczniki na własnych postach. Nowe opcje zostały wprowadzone, aby „oddać ludziom nieco prywatności” na platforma…

Najlepsze gry RPG na Androida, w które musisz zagrać
Najlepsze gry RPG na Androida, w które musisz zagrać

Gry RPG to jedne z lepiej sprzedających się gier, z tysiącami fanów na całym świecie. Czy to Final Fantasy lub World of Warcraft, ludzie spędzają dziesiątki (czasami setki, a nawet tysiące) godzin craftując nowe przedmioty, poznając historie, i po prostu ciesząc się grą. RPG …

Jak opuścić grupę WhatsApp bez niczyjej wiedzy
Jak opuścić grupę WhatsApp bez niczyjej wiedzy

Wielokrotne powiadomienia otrzymywane przez telefon sprawiają, że działa on wolniej. Czasami ludzie po prostu wysyłają losowe irytujące wiadomości, które mogą znacznie spowolnić pracę Waszego telefonu – to, oraz częste plumkanie niechcianych powiadomień sprawia, że szuk…