Jak skonfigurować klucze dostępu w WhatsApp

WhatsApp wprowadził nową funkcję zabezpieczającą, która gwarantuje, że nikt oprócz użytkownika nie będzie mógł uzyskać dostępu do aplikacji.

Platforma ta oferuje obsługę kluczy dostępu, pozwalających na logowanie za pomocą odcisku palca, rozpoznawania twarzy lub PIN-u blokady ekranu.

Przyjęte przez duże firmy technologiczne, takie jak Apple i Google, klucze dostępu w zasadzie eliminują konieczność używania nazw użytkowników i haseł. Oznacza to również, że nie trzeba przechodzić przez uciążliwe kroki związane z bezpieczeństwem, takie jak uwierzytelnianie dwuetapowe.

Dowiedz się, jak skonfigurować klucze dostępu w WhatsApp:

Jak skonfigurować klucze dostępu w WhatsApp

Podczas startu WhatsApp oferuje możliwość logowania za pomocą klucza dostępu tylko na systemie Android, szczególnie na telefonach z systemem Android 9 lub nowszym.

Przed utworzeniem klucza dostępu na Androidzie upewnijcie się, że Wasze konto Google jest połączone z telefonem, ekran blokady jest skonfigurowany, i macie zainstalowaną najnowszą wersję Sklepu Google Play. Po ukończeniu tych kroków otwórzcie WhatsApp, przejdźcie do ustawień (dotknijcie trzech kropek w prawym górnym rogu aplikacji na stronie „rozmowy” > wybierzcie „ustawienia” z menu rozwijanego).

Następnie dotknijcie klucze dostępu > utwórz klucz dostępu > kontynuuj. Tutaj możecie zostać poproszeni o zatwierdzenie „Użyj blokady ekranu, aby utworzyć swój klucz dostępu”.

Macie także opcję utworzenia klucza dostępu po zarejestrowaniu numeru telefonu podczas fazy instalacji.

Warto zauważyć, że funkcja jest obecnie wdrażana na Androidzie, więc może potrwać trochę czasu, zanim dotrze do wszystkich wersji systemu. Jeśli nie macie do niej dostępu, musicie cierpliwie poczekać, aż zostanie ona dodana także na Wasze urządzenie.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to prosta aplikacja do komunikowania się ze znajomymi przy pomocy sieci bezprzewodowej. Dzięki łatwej obsłudze i możliwości szukania użytkowników po numerze telefonu podbił on rynek komunikatorów, oferując alternatywę dla natywnych aplikacji do dzwonienia czy smsowania przez sieć komórkową.

Jak uzyskać weryfikację na TikTok krok po kroku
Jak uzyskać weryfikację na TikTok krok po kroku

Jeśli zastanawialiście się, jak uzyskać niebieski znacznik zatwierdzenia na TikTok, czytaj dalej. Oto, czym jest weryfikacja TikTok, dlaczego ma znaczenie i jak upewnić się, że wniosek o weryfikację został zatwierdzony. W końcu ta sieć mediów społecznościowych ma około 1 mili…

Jak zablokować i ukryć poszczególne czaty WhatsApp
Jak zablokować i ukryć poszczególne czaty WhatsApp

Aby uniemożliwić wścibskim osobom podglądanie osobistych wiadomości, WhatsApp pozwala blokować aplikację za pomocą kodu dostępu. Wprowadzono także nową funkcję, umożliwiającą użytkownikom blokowanie poszczególnych czatów i ukrywanie ich. Oznacza to, że nawet jeśli komuś uda s…

Jak przywrócić usuniętą historię połączeń WhatsApp
Jak przywrócić usuniętą historię połączeń WhatsApp

Odzyskiwanie historii połączeń WhatsApp może wydawać się przytłaczające, zwłaszcza jeśli nie znacie dostępnych opcji. Dlatego właśnie dzisiaj przeprowadzimy Was przez każdy krok odzyskiwania bezcennej historii połączeń WhatsApp. Dowiedz się, jak przywrócić usuniętą historię p…

Jak wyświetlać stare historie na Instagramie
Jak wyświetlać stare historie na Instagramie

Instagram jest niezastąpioną platformą mediów społecznościowych z prawie 1,2 miliardami użytkowników. Jednak w przeciwieństwie do postów na Instagramie lub filmów, historie na Instagramie mają znacznie krótszą żywotność – znikają automatycznie po 24 godzinach. Na szczęś…