Jak automatycznie zapisać zdjęcia z aplikacji WhatsApp na karcie SD

Zastanawiacie się, czy istnieje sposób na automatyczne zapisywanie zdjęć i filmów z czatu WhatsApp na karcie SD w telefonie? Istnieje pewien sposób, który Wam to umożliwi – jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Dowiedz się, jak automatycznie zapisać zdjęcia z aplikacji WhatsApp na karcie SD:

Jak automatycznie zapisać zdjęcia z aplikacji WhatsApp na karcie SD

Rozmowy na WhatsApp to ciągły przepływ zdjęć, filmów, GIF-ów i innych plików, które stopniowo pochłaniają wewnętrzną pamięć telefonu. W tym przewodniku pokażemy, jak skonfigurować automatyczne zapisywanie plików z WhatsApp na dysku SD smartfona, dzięki czemu zaoszczędzicie miejsce na telefonie i zauważycie znaczną różnicę w jego działaniu.

Jeśli Wasz telefon ma gniazdo kart microSD, warto skorzystać z tego faktu, aby przechowywać w nim zdjęcia, filmy i inne treści multimedialne z WhatsApp. Folder, który Was interesuje w tym przypadku, nazywa się WhatsApp Media, to tam są przechowywane wszystkie pliki, które udostępniacie i odbieracie za pośrednictwem aplikacji.

Aby zdjęcia z aplikacji WhatsApp były zapisywane na karcie SD automatycznie, wystarczy przenieść ten folder z pamięci wewnętrznej telefonu na kartę SD. Oto kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz menedżera plików w telefonie.
 • Wejdź do folderu „pamięć telefonu komórkowego”.
 • Znajdź folder „WhatsApp Media” lub „Media” i naciśnij go na kilka sekund, aby go wybrać.
 • W wyświetlonym poniżej menu opcji stuknij „przenieś”.
 • W nowej ofercie stuknij „Karta SD”.
 • Kliknij przycisk „Przenieś tutaj”, aby rozpocząć przesyłanie plików.

Podczas wykonywania tego procesu należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze, należy wcześniej upewnić się, że w tym przypadku na karcie SD jest wystarczająco dużo wolnego miejsca. Ponadto warto wiedzieć, że jeśli folder WhatsApp Media jest bardzo duży, proces ten może trwać kilka minut.

Należy wziąć pod uwagę, że w zależności od marki telefonu komórkowego czynności te mogą się nieco różnić. Można na przykład zmienić nazwy niektórych funkcji lub sekcji. Mimo to główne kroki są takie same: wejść do menedżera, wybrać folder WhatsApp Media i przenieść go na kartę SD.

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger to prosta aplikacja do komunikowania się ze znajomymi przy pomocy sieci bezprzewodowej. Dzięki łatwej obsłudze i możliwości szukania użytkowników po numerze telefonu podbił on rynek komunikatorów, oferując alternatywę dla natywnych aplikacji do dzwonienia czy smsowania przez sieć komórkową.

Co to jest Telegram Premium i jak z niego korzystać?
Co to jest Telegram Premium i jak z niego korzystać?

Plan premium Telegrama zbliża się wielkimi krokami i wiemy już, jakie ekskluzywne korzyści będzie zawierał. Niejednokrotnie mówiono w sieci o nowym planie Telegrama, który wkrótce pojawi się w aplikacji, aby dać użytkownikom możliwość korzystania z ekskluzywnych korzyści w za…

Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w trybie ukrytym
Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w trybie ukrytym

Był czas, gdy aplikacje do obsługi wiadomości dawały Wam pełną kontrolę nad sposobem komunikowania się z innymi. Można było ustawić swój własny status na ukryty lub niewidoczny i zachować pełną możliwość korzystania z komunikatora! Potwierdzenia przeczytania (dzisiejsze niebi…