Jak korzystać z Instagram Security Checkup

Instagram jest uważany za króla mediów społecznościowych. Od firm po prywatne konta, każdy na platformie stara się przyciągnąć zaangażowanych użytkowników do śledzenia swojego profilu. Mimo to, bezpieczeństwo jest najważniejszą troską każdego użytkownika, ponieważ ryzyko naruszenia cyberbezpieczeństwa jest ogromne.

Dowiedz się, jak korzystać z Instagram Security Checkup:

Jak korzystać z Instagram Security Checkup

Możecie użyć następujących funkcji bezpieczeństwa Instagram, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta i chronić je przed potencjalnymi zagrożeniami. Te funkcje są odpowiednie dla wszystkich użytkowników Instagrama, którzy chcą odkrywać świat mediów społecznościowych bez poczucia zagrożenia.

Hasło do Instagrama jest obowiązkowe podczas tworzenia profilu. Dzięki Instagram Security Checker możecie stworzyć silne hasło, które pozwoli Wam spać spokojnie:

 • Przejdź do Ustawień i otwórz Bezpieczeństwo.
 • Stuknij w Security Checkup, aby znaleźć wszystkie główne wskaźniki bezpieczeństwa.
 • Wybierz opcję Hasło.

Kolejną rzeczą do ulepszenia bezpieczeństwa swojego konta Instagram jest aktualizacja adresu e-mail i usunięcie starego, jeśli już go nie używacie. Musicie upewnić się, że adres e-mail powiązany z Waszym kontem na Instagramie jest aktywny i aktualnie używany.

 • Stuknij w trzy poziome linie na swoim profilu na Instagramie.
 • Wybierz Ustawienia i przewiń w dół, aż zobaczysz Bezpieczeństwo.
 • Wybierz Security Checkup, aby usunąć nieaktualny e-mail.
 • Stuknij w Email, aby wprowadzić zmiany.
 • Po dodaniu nowego adresu e-mail, Instagram wyśle sześciocyfrowy kod potwierdzający na obecny adres e-mail w celu potwierdzenia. Ten krok ostrzega Cię, jeśli ktoś inny próbuje zmienić adres e-mail Twojego konta.

Numery telefonów pomagają zwiększyć bezpieczeństwo aplikacji. Możecie użyć swojego numeru telefonu, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa do swojego konta na Instagramie.

 • Stuknij w opcję Numer telefonu komórkowego.
 • Wprowadź nowy numer telefonu i naciśnij Dalej.
 • Zostaniesz poproszony o wprowadzenie sześciocyfrowego kodu potwierdzającego wysłanego na Twój telefon.
 • Ponownie naciśnij Dalej, a Twój numer telefonu zostanie zmieniony.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zostało wprowadzone przez Instagram, aby zamienić Wasze konta w istne fortece – niemożliwe do zdobycia przez amatorskich hakerów. Ta funkcja utrudnia ludziom uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do czyjegoś konta, praktycznie czyniąc niemożliwym włamanie się na nie.

 • Otwórz swoje konto na Instagramie i dotknij ikony profilu.
 • Stamtąd przejdź do Ustawień i otwórz Bezpieczeństwo.
 • Zacznij od wybrania opcji Two-Factor Authentication (uwierzytelnianie dwuskładnikowe).
 • Po naciśnięciu przycisku Get Started, Instagram da Ci trzy opcje, aby wybrać wybraną metodę bezpieczeństwa.
 • Wykonaj kroki zgodnie z instrukcjami Instagrama i zapisz je.

Mamy nadzieję, że dzięki tym wszystkim zabezpieczeniom uda się Wam uchronić przed potencjalnym włamaniem na Instagram!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, bazujący na edycji i szybkim udostępnianiu zdjęć robionych telefonem — a także krótkich filmików czy tak zwanych „Insta Story”, które pozwalają na przekazanie większej ilości treści.

Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku
Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku

TikTok zapewnia dużą ilość treści, praktycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednak ze względu na nieskończone przewijanie treści, łatwo jest zapomnieć o filmach, które lubicie. Na szczęście, aplikacja posiada funkcję dodawania filmów do ulubionych. W ten sposób możecie j…

Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie
Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie

Korzystanie z Instagrama to fantastyczny sposób, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i członkami rodziny, a także nawiązać nowe znajomości z ludźmi, którzy dzielą z Wami zainteresowania. Jeśli korzystaliście z aplikacji wcześniej, prawdopodobnie jesteście zaznajomieni z s…

Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie
Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Instagram, podobnie jak WhatsApp czy Messenger, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy są online. Innymi słowy, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy przeglądają platformę, zdjęcia, historie, rolki lub rozmawiają za pomocą bezpośrednich wiadomości. Chcecie wiedzieć, czy ktoś jes…

Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?
Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?

Jeśli martwicie się o swoją prywatność, TikTok może być dla Was złym wyborem. TikTok bez owijania w bawełnę informuje o tym, jakie dane pobiera od swoich użytkowników i nie da się nic zrobić z tym, aby tak nie było. Możecie natomiast pobrać raport z danych i aktywności, którz…