Co to jest plik XAPK i jak go zainstalować na Androidzie?

Prawdopodobnie znacie format APK, ale czy wiecie, czym są pliki XAPK i do czego służą?

W tym artykule powiemy Wam, jak działa starszy brat plików APK i jak zainstalować pliki XAPK na urządzeniu z Androidem.

Oficjalne sklepy z aplikacjami nie zawsze mają aplikacje, których potrzebujemy, więc często korzystamy z alternatywnych stron internetowych i platform do pobierania gier i aplikacji. Najczęściej znajdujemy potrzebne nam pliki w formacie APK, ale czasami musimy pobrać pliki XAPK.

Dowiedz się, co to jest plik XAPK i jak go zainstalować na Androidzie:

Co to jest plik XAPK i jak go zainstalować na Androidzie


Plik XAPK to typ pliku, który podobnie jak APK, pozwala nam instalować aplikacje i gry na urządzeniu z Androidem. Główna różnica polega na tym, że XAPK zawiera APK oraz dodatkowe dane OBB niezbędne do prawidłowego działania aplikacji lub gry. Innymi słowy, XAPK to skompresowany plik zawierający oryginalny APK oraz kilka dodatkowych plików danych.

Ważne jest, aby pamiętać, że pliki XAPK nie są oficjalne i dlatego nie są dostępne na oficjalnych platformach, takich jak Google Play Store, ale można je znaleźć na alternatywnych, takich jak Malavida. Ponadto nie można ich zainstalować bez przygotowania, ponieważ domyślny instalator Androida ich nie rozpoznaje.

Jak więc zainstalować plik XAPK? Najlepszą opcją jest użycie instalatora. Aby zainstalować pliki XAPK za pomocą instalatora, musicie najpierw pobrać i zainstalować jeden na Waszym urządzeniu. Chociaż istnieje wiele opcji, my polecamy XAPK Installer.

Aby zainstalować pliki XAPK przy pomocy XAPK Installer, musicie wykonać następujące kroki:

 • Pobierz plik XAPK, który chcesz zainstalować.
 • Zainstaluj i otwórz XAPK Installer.
 • Przyznaj odpowiednie uprawnienia dostępu do pamięci masowej.
 • Aplikacja automatycznie wyszuka pliki APK i XAPK w pamięci urządzenia.
 • Stuknij przycisk Zainstaluj obok pliku XAPK, który chcesz zainstalować.
 • Wybierz opcję Zainstaluj z menu podręcznego, aby zakończyć instalację.
 • Jeśli korzystasz z tej aplikacji po raz pierwszy, musisz autoryzować instalacje z tego źródła.

Jeśli kroki zostały wykonane poprawnie, a plik był prawidłowy, XAPK powinien przejść proces instalacji. Po zainstalowaniu na ekranie pojawi się komunikat informujący, że aplikacja jest gotowa do uruchomienia.

 1. XAPK Installer

  XAPK Installer

  XAPK Installer to wygodne narzędzie ułatwiające instalację plików XAPK na urządzeniach z systemem Android. Aplikacja umożliwia szybkie i bezproblemowe dodawanie gier i aplikacji, które są w formacie XAPK. Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika, XAPK Installer sprawia, że instalacja rozszerzeń staje się łatwa i dostępna dla wszystkich użytkowników.

Co to są pliki APK i jak je zainstalować z AndroidLista?
Co to są pliki APK i jak je zainstalować z AndroidLista?

Korzystając z plików APK można zainstalować na urządzeniu z Androidem aplikacje i gry, które z różnych powodów są niedostępne w oficjalnym Sklepie Google. Na AndroidLista oferujemy bezpieczne i bezpłatne pliki APK, które można łatwo pobrać i zainstalować na urządzeniu z Andro…