Co to są pliki APK i jak je zainstalować z AndroidLista?

Obrazek dla co to są pliki APK i jak je zainstalować z AndroidLista

Korzystając z plików APK można zainstalować na urządzeniu z Androidem aplikacje i gry, które z różnych powodów są niedostępne w oficjalnym Sklepie Google. Na AndroidLista oferujemy bezpieczne i bezpłatne pliki APK, które można łatwo pobrać i zainstalować na urządzeniu z Androidem.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach APK i gdzie je znaleźć na AndroidLista, czytaj dalej.

Pliki APK na AndroidLista

Wszystkie pliki APK dostępne na AndroidLista są w 100% bezpieczne. Oznacza to, że każdy plik został sprawdzony pod kątem wirusów i wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania.

Aby mieć pewność, że plik APK pochodzi z zaufanego źródła (w większości przypadków jest to oficjalny deweloper), zanim plik pojawi się na AndroidLista, zostaje on poddany procesowi uwierzytelniania polegającemu na dopasowaniu i porównaniu podpisu kryptograficznego.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że wszystkie pliki APK znajdujące się na AndroidLista są darmowe, a więc nie ma powodu do obaw o powstanie dodatkowych kosztów.

Przygotowanie do instalacji

Domyślnie system Android zezwala na instalowanie aplikacji pobranych wyłącznie ze Sklepu Google, dlatego aby można było zainstalować plik APK, trzeba zmienić ustawienia. W tym celu należy otworzyć ustawienia i wybrać zakładkę Zabezpieczenia, gdzie następnie trzeba zaznaczyć opcję Zezwól na instalowanie z nieznanych źródeł.

Konieczne będzie także zainstalowanie menedżera plików (jeśli takowego jeszcze nie ma na urządzeniu). Może to być na przykład Astro File Manager, który można pobrać tutaj.

Pobieranie pliku APK z AndroidLista

Plik APK można pobrać z AndroidLista po przejściu na stronę pobierania wybranej aplikacji. Jeśli dla aplikacji, np. gra The Croods, jest dostępny plik APK, na stronie pobierania jest widoczny przycisk Pobierz za darmo APK oraz komunikat: „Zweryfikowano: bezpieczna instalacja – Dowiedz się więcej”.

Po kliknięciu „Dowiedz się więcej” można sprawdzić szczegóły pliku APK, takie jak jego rozmiar, wersja i sygnatura. Wystarczy kliknąć Pobierz za darmo APK, aby pobrać plik, a następnie uruchomić go na urządzeniu z Androidem, aby go zainstalować.

Jak aktywować Znikające Wiadomości na WhatsApp
Jak aktywować Znikające Wiadomości na WhatsApp

Niedawno funkcja była dostępna tylko w BETA, jednak WhatsApp w czwartek wreszcie uruchomił tę bardzo oczekiwaną funkcję „Znikających Wiadomości” dla wszystkich użytkowników, tym samym pozwalając im tworzyć wiadomości, które znikną po 7 dniach od ich wysłania. Funk…

Jak sprawdzić siłę sygnału pasma LTE / 4G na Androidzie
Jak sprawdzić siłę sygnału pasma LTE / 4G na Androidzie

Ustalenie rodzaju połączenia LTE (4G) i siły sygnału może pomóc w zdiagnozowaniu problemów z siecią lub połączeniem, ale Android nie jest w tym bardzo pomocny. Na szczęście, istnieją aplikacje, które dadzą Wam nieco więcej wglądu. W dzisiejszym artykule przybliżymy, jak korzy…

Whatsapp usprawnia zarządzanie dyskiem: Jak to działa
Whatsapp usprawnia zarządzanie dyskiem: Jak to działa

WhatsApp wdrożył nową funkcję, do zarządzania pamięcią masową – która pomaga użytkownikom w identyfikacji i zbiorczym usuwaniu plików. Poza tym grupuje duże pliki i nośniki, które zostały „wielokrotnie przesłane”, dzięki czemu można łatwo zidentyfikować treś…