Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Instagram, podobnie jak WhatsApp czy Messenger, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy są online. Innymi słowy, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy przeglądają platformę, zdjęcia, historie, rolki lub rozmawiają za pomocą bezpośrednich wiadomości. Chcecie wiedzieć, czy ktoś jest online na Instagramie? Przeczytajcie nasz krótki poradnik!

Dowiedz się, jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie:

Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Zobaczenie czy ktoś jest online na Instagramie, jest niezwykle proste. Musicie jednak wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą uniemożliwić Wam sprawdzenie, czy dana osoba jest online.

Po pierwsze, wskaźnik ten nie jest dostępny dla wszystkich użytkowników. Będziecie mogli zobaczyć, czy użytkownik jest online, tylko jeśli wcześniej rozmawialiście z tą osobą przez bezpośrednie wiadomości.

Po drugie, użytkownik może wyłączyć swój status połączenia z poziomu ustawień systemowych. Podobnie, jeśli użytkownik również wyłączy tę funkcję, nie będziecie widzieć statusu online innych użytkowników.

Jeśli chcecie, aby inni widzieli Wasz status, musicie mieć aktywną opcję pokazywania statusu aktywności (nie jest to konieczne, aby widzieć statusy innych!). Jeśli ta opcja jest wyłączona, wykonajcie poniższe kroki:

 • Zaloguj się na Instagramie i stuknij w ikonę swojego profilu
 • Stuknij w trzy linie na górze ekranu.
 • Stuknij w Ustawienia lub Konfiguracja.
 • Na Statusie aktywności włącz opcję, która mówi Pokaż status aktywności.

Teraz, aby dowiedzieć się, czy ktoś jest aktywny na Instagramie, wykonajcie poniższe kroki:

 • Otwórz Instagram i zaloguj się na swoje konto.
 • Wejdź w bezpośrednie wiadomości i wyszukaj użytkownika.
 • Pamiętaj, że musisz wcześniej wymienić wiadomości z tą osobą.
 • Jeśli użytkownik ma włączony status aktywności, obok jego zdjęcia profilowego pojawi się zielona kropka. Oznacza to, że użytkownik jest online.
 • Jeśli nie widzisz tej kropki, to użytkownik jest offline lub ma wyłączoną opcję statusu aktywności.

W ten sposób możecie szybko i łatwo sprawdzać, czy ktoś jest online w trakcie przeglądania Instagrama.

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, bazujący na edycji i szybkim udostępnianiu zdjęć robionych telefonem — a także krótkich filmików czy tak zwanych „Insta Story”, które pozwalają na przekazanie większej ilości treści.

Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku
Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku

TikTok zapewnia dużą ilość treści, praktycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednak ze względu na nieskończone przewijanie treści, łatwo jest zapomnieć o filmach, które lubicie. Na szczęście, aplikacja posiada funkcję dodawania filmów do ulubionych. W ten sposób możecie j…

Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie
Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie

Korzystanie z Instagrama to fantastyczny sposób, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i członkami rodziny, a także nawiązać nowe znajomości z ludźmi, którzy dzielą z Wami zainteresowania. Jeśli korzystaliście z aplikacji wcześniej, prawdopodobnie jesteście zaznajomieni z s…

Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie
Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Instagram, podobnie jak WhatsApp czy Messenger, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy są online. Innymi słowy, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy przeglądają platformę, zdjęcia, historie, rolki lub rozmawiają za pomocą bezpośrednich wiadomości. Chcecie wiedzieć, czy ktoś jes…

Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?
Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?

Jeśli martwicie się o swoją prywatność, TikTok może być dla Was złym wyborem. TikTok bez owijania w bawełnę informuje o tym, jakie dane pobiera od swoich użytkowników i nie da się nic zrobić z tym, aby tak nie było. Możecie natomiast pobrać raport z danych i aktywności, którz…