Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Instagram, podobnie jak WhatsApp czy Messenger, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy są online. Innymi słowy, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy przeglądają platformę, zdjęcia, historie, rolki lub rozmawiają za pomocą bezpośrednich wiadomości. Chcecie wiedzieć, czy ktoś jest online na Instagramie? Przeczytajcie nasz krótki poradnik!

Dowiedz się, jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie:

Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Zobaczenie czy ktoś jest online na Instagramie, jest niezwykle proste. Musicie jednak wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą uniemożliwić Wam sprawdzenie, czy dana osoba jest online.

Po pierwsze, wskaźnik ten nie jest dostępny dla wszystkich użytkowników. Będziecie mogli zobaczyć, czy użytkownik jest online, tylko jeśli wcześniej rozmawialiście z tą osobą przez bezpośrednie wiadomości.

Po drugie, użytkownik może wyłączyć swój status połączenia z poziomu ustawień systemowych. Podobnie, jeśli użytkownik również wyłączy tę funkcję, nie będziecie widzieć statusu online innych użytkowników.

Jeśli chcecie, aby inni widzieli Wasz status, musicie mieć aktywną opcję pokazywania statusu aktywności (nie jest to konieczne, aby widzieć statusy innych!). Jeśli ta opcja jest wyłączona, wykonajcie poniższe kroki:

 • Zaloguj się na Instagramie i stuknij w ikonę swojego profilu
 • Stuknij w trzy linie na górze ekranu.
 • Stuknij w Ustawienia lub Konfiguracja.
 • Na Statusie aktywności włącz opcję, która mówi Pokaż status aktywności.

Teraz, aby dowiedzieć się, czy ktoś jest aktywny na Instagramie, wykonajcie poniższe kroki:

 • Otwórz Instagram i zaloguj się na swoje konto.
 • Wejdź w bezpośrednie wiadomości i wyszukaj użytkownika.
 • Pamiętaj, że musisz wcześniej wymienić wiadomości z tą osobą.
 • Jeśli użytkownik ma włączony status aktywności, obok jego zdjęcia profilowego pojawi się zielona kropka. Oznacza to, że użytkownik jest online.
 • Jeśli nie widzisz tej kropki, to użytkownik jest offline lub ma wyłączoną opcję statusu aktywności.

W ten sposób możecie szybko i łatwo sprawdzać, czy ktoś jest online w trakcie przeglądania Instagrama.

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, bazujący na edycji i szybkim udostępnianiu zdjęć robionych telefonem — a także krótkich filmików czy tak zwanych „Insta Story”, które pozwalają na przekazanie większej ilości treści.

Jak wyłączyć historię linków na Instagramie
Jak wyłączyć historię linków na Instagramie

W rozległym świecie mediów społecznościowych Instagram wyróżnia się jako wizualna przystań, umożliwiając użytkownikom odkrywanie niezliczonych treści – głównie graficznych. Poruszanie się po tych treściach często wiąże się z klikaniem linków prowadzących do intrygującyc…

Jak uzyskać kod weryfikacyjny WhatsApp przez e-mail
Jak uzyskać kod weryfikacyjny WhatsApp przez e-mail

Platforma WhatsApp umożliwia teraz powiązanie adresu e-mail z kontem WhatsApp jako alternatywną metodę logowania, zapewniając większą elastyczność i dostępność. Funkcja łączenia adresów e-mail jest obecnie dostępna dla beta testerów na Androidzie. Dowiedz się, jak uzyskać kod…