Najlepsze gry w Scrabble na Androida, które musisz pobrać

Scrabble to klasyczna gra planszowa, w którą chętnie grają miliony ludzi na całym świecie. Gracz otrzymuje płytki z literami, używa ich do tworzenia słów i stara się zdobyć jak najwięcej punktów – jednocześnie blokując swoich przeciwników. Kluczem do zwycięstwa jest bogate słownictwo i pewna doza wyczucia strategii. Na urządzeniach przenośnych nie ma zbyt wielu aplikacji ani gier do gry w Scrabble, jednak udało nam się jednak znaleźć kilka przyzwoitych tytułów.

Jeśli jesteście pasjonatami gier słownych (czy to Scrabbli, czy innych rodzaji – jak krzyżówek słownych), to postanowiliśmy pójść Wam na rękę i poszukać ciekawych i angażujących tytułów. Oto pięć najlepszych gier Scrabble na Androida!

 1. SCRABBLE

  SCRABBLE

  Scrabble to tytułowa i sztandarowa gra w układanie słów. Każdy gracz otrzymuje zestaw liter i musi z nich ułożyć jak najdłuższe słowa – jednocześnie nie dając szansy przeciwnikom na podbieranie dodatkowych pól z bonusowymi punktami.

 2. Scrabble Expert

  Scrabble Expert

  Scrabble Expert to klon standardowych Scrabbli, który poza oprawą graficzną nie bardzo różni się od pierwowzoru. Jego główną zaletą jest możliwość grania za darmo z przyjaciółmi, a także możliwość zbierania punktów rankingu.

 3. New Words With Friends

  New Words With Friends

  Świetna propozycja na spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi. Każdy gracz otrzymuje małe bloki z literami, z których musi ułożyć słowa. Płytki należy kłaść na planszy poziomo lub pionowo – podobnie jak w popularnej grze planszowej Scrabble, choć Words With Friends zawiera kilka ciekawych urozmaiceń.

 4. Word Chums

  Word Chums

  Word Chums to połączenie scrabbli z krzyżówką, która idealnie nadaje się do trenowania słówek z języka obcego – ale także do wspólnej zabawy z przyjaciółmi. Jeśli lubicie gry słowne, to Word Chums na pewno przypadnie Wam do gustu.

 5. Bonza Word Puzzle

  Bonza Word Puzzle

  Bonza Word Puzzle powstało głównie jako sposób na trenowanie języka angielskiego, ale jest także świetną zabawą dla każdego, kto lubi gry słowne. Jest to prosta układanka logiczna, w której gracze, mając dostęp do ograniczonej puli liter, muszą wypełnić całą planszę słowami.

Najlepsze gry Mahjong na Androida, w które trzeba zagrać
Najlepsze gry Mahjong na Androida, w które trzeba zagrać

W grze Mahjong (zwanej również Mah-jongg) nie chodzi tylko o to, by zdobyć zwycięski układ. Chodzi o doświadczanie dziedzictwa kulturowego i docenianie tradycji, jednocześnie ciesząc się rywalizacją z rodziną i przyjaciółmi. Można grać w chińskiego mahjonga, koreańskiego mahj…