Najlepsze gry logiczne na Androida, w które można grać z przyjaciółmi

Ekrany dotykowe w nowoczesnych telefonach oferują wyjątkową okazję dla twórców gier logicznych – nasze urządzenia mogą wynieść je na całkiem inny poziom, a do tego łatwo jest nam znaleźć nieco czasu i miejsca, aby włączyć grę. Jeśli szukacie sposobu, aby przetestować swój mózg, to Android jest idealną platformą do tego typu gier.

Skoro jesteście chętni do zwiększenia swoich możliwości intelektualnych, to gry typu logiczne puzzle będą dla Was wprost idealne. Według ekspertów, poprawiają pamięć, wyostrzają umiejętności rozwiązywania problemów, doskonalą logiczne myślenie, zwiększają poziom IQ, a także wiele innych rzeczy, które są mniej uchwytne. Niektóre badania wykazały nawet, że jeśli dzieci grają w gry logiczne, to rozwijają podstawowe umiejętności, takie jak rozpoznawanie kształtów, wyznaczanie celów, cierpliwość i koncentracja – rzeczy niezbędne do sprawnego radzenia sobie z problemami szkoły i życia.

Dlatego też, jak mogliście się domyślić, dzisiaj przedstawimy Wam zbiór najlepszych gier logicznych na Androida, w które można pograć ze znajomymi – nic tak nie wspomaga rozwoju jak rozgrywka z przyjacielem i wspólne główkowanie.

Jeśli natomiast szukacie innych gier, zerknijcie na nasze poprzednie zestawienia: najlepsze gry na Androida w październiku 2019 lub najlepsze gry lutego 2019 na Androida.

 1. Puzzle Game

  Puzzle Game

  Jest to prosta gra nawiązująca do słynnego Tetrisa – pełna kolorów, neonów oraz kwadratowych bloczków. Szybka rozgrywka i niewymagające sterowanie sprawiają, że jest to idealna gra na zabicie czasu w poczekalni, autobusie czy na przystanku.

 2. Empires & Puzzles: RPG Quest

  Empires & Puzzles: RPG Quest

  Empires & Puzzles to gra z typu połącz 3, która okraszona jest dodatkowymi mechanikami zarządzania swoim królestwem, budowania armii oraz organizacji. Jest to dobra alternatywa dla ludzi którzy lubią mechanikę match 3, ale oczekują od gry czegoś więcej, niż tylko bezmyślnego łączenia cukierków.

 3. NeuroNation - brain training

  NeuroNation – brain training

  NeuroNation to zbiór różnych gierek logicznych, zagadek i łamigłówek, które stworzono specjalnie, opierając się na badaniach neurologów – dzięki czemu każda gra ma zwiększać zdolność koncentracji, pamięci lub logicznego myślenia.

 4. ∞ Infinite Loop

  ∞ Infinite Loop

  Infinite Loop to prosta gierka logiczna, w której gracz ma stworzyć jak najdłuższą pętlę składającą się z różnych elementów – czym dłuższa pętla, tym lepszy wynik. Zadanie wydaje się proste, jednak przeszkody oraz ograniczone miejsce mogą przyprawić nawet największego mózgowca o niemały problem!

 5. Monument Valley

  Monument Valley

  Monument Valley to pięknie zaprojektowana gra, w której gracz ma za zadanie tworzyć ścieżki po skomplikowanych światach-labiryntach tak, aby przeprowadzić księżniczkę do jej celu. W tej grze ważne będzie Wasze poczucie przestrzeni, oraz nieszablonowe myślenie, w którym pomoże możliwość obracania planszy w każdym możliwym kierunku!