Jak zobaczyć czyjąś historię nazw użytkownika na Instagramie

Na Insta możemy spotkać wielu różnych użytkowników, firm, influencerów — ale jak w przypadku każdej innej platformy mediów społecznościowych, nie zawsze można być pewnym, czy osoba po drugiej stronie jest realna, uczciwa czy rzetelna.

Jednym ze sposobów na wykrycie fałszywego konta na Instagramie jest sprawdzenie, czy nie zmieniło ono ostatnio swojej nazwy użytkownika. Jeśli konto biznesowe regularnie zmienia nazwę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jest ono legalne lub po prostu ma słabą reputację i warto trzymać się od niego z daleka.

Dowiedz się, jak zobaczyć czyjąś historię nazw użytkownika na Instagramie:

Jak zobaczyć czyjąś historię nazw użytkownika na Instagramie

Istnieją trzy główne powody, dla których ludzie lub firmy decydują się na zmianę nazwy użytkownika na swoich profilach w mediach społecznościowych. Jednym z powodów zmiany nazwy użytkownika konta na Instagramie jest stworzenie bardziej zapadającej w pamięć lub przyjaznej dla użytkownika nazwy użytkownika. Jednak jest to wyjście ryzykowne, jeśli już mają stworzone poczucie marki i inni użytkownicy przyzwyczaili się do starej nazwy.

Drugim powodem mogą być osoby nękające innych użytkowników — czasami chcemy od nich uciec, podobnie mogą robić użytkownicy Instagrama.

Trzecim powodem zmiany nazwy użytkownika na Instagramie może być motywacja w celu wprowadzenia w błąd — utrudnienie ofiarom oszustwa znalezienia konta w przyszłości lub dopasowanie do niego opinii. Jest to ważne, ponieważ oszuści wiedzą, że ofiary znajdą szczegóły ich konta na Instagramie po nazwie użytkownika.

Instagram oferuje łatwy sposób na sprawdzenie, czy konkretne konto zmieniło ostatnio nazwę użytkownika. Wykonajcie poniższe kroki, aby odkryć stare nazwy użytkowników konta na Instagramie:

  • Przejdź do strony profilu konta.
  • Dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.
  • Z wyskakującego okienka wybierz opcję O tym koncie.
  • Dotknij opcji Dawne nazwy użytkownika.

Jedyną wadą tej metody jest to, że zobaczycie tylko ostatnie nazwy użytkowników. Jeśli nie zmieniali nazwy użytkownika przez długi czas, nic tutaj się nie pojawi. Z drugiej strony, oszuści zmieniają nazwy często i regularnie, więc jeśli widzicie tylko pojedynczą zmianę lub żadnych, to prawdopodobnie konto jest wiarygodne.

Jeśli chcecie poczytać więcej o Instagramie, to zapraszamy do naszych poprzednich artykułów: można teraz dodawać skróty do Instagram na Androidzie oraz jak ukryć liczbę polubień na Instagramie i Facebooku.

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, bazujący na edycji i szybkim udostępnianiu zdjęć robionych telefonem — a także krótkich filmików czy tak zwanych „Insta Story”, które pozwalają na przekazanie większej ilości treści.

Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android
Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android

Cechą wyróżniającą popularny komunikator Telegram jest możliwość korzystania z botów w czatach grupowych. Ich celem jest zasadniczo zwiększenie komfortu korzystania z Telegrama poprzez wygodę i rozrywkę. Jeśli jesteście administratorami supergrupy i chcecie wiedzieć, jak doda…