Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp

Jeśli chcecie wysłać komuś załącznik z dużym plikiem, jedyną realną metodą jest poczta elektroniczna — albo raczej była. W dzisiejszych czasach, platformy do przesyłania wiadomości stały się tak szybkie i zaawansowane, że można je łatwo wykorzystać również do przesyłania plików do swoich kontaktów, bez konieczności pisania maila i dodawania załącznika. Niestety, platformy te mają ograniczenia wielkości plików — więc co zrobić, gdy trzeba wysłać coś większego?

Dowiedz się, jak wysyłać duże pliki na WhatsApp:

Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp

Najlepszym sposobem na wysyłanie dużych plików na WhatsApp jest korzystanie z linków do przechowywania w chmurze. Na Androida najlepszą metodą jest Google Drive, ale tak naprawdę, każda usługa przechowywania w chmurze wystarczy do takiego zadania. Po przesłaniu plików wystarczy skopiować i wkleić linki do pobierania w WhatsApp. Jak dokładnie tego dokonać?

Jeśli macie duży film, folder z plikami lub inny załącznik, najlepiej przesłać go do Google Drive. Jak tego dokonać?

 • Przejdź do pliku, który chcesz wysłać.
 • Naciśnij długo na pliku i wybierz opcję Kopia zapasowa na Dysk Google. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie konta Drive i folderu docelowego.
 • Gdy otrzymasz powiadomienie, że plik został pomyślnie przesłany, przejdź do aplikacji Dysk Google (który powinien być już zainstalowany na urządzeniu — większość Androidów ma natywnie zainstalowany Dysk Google) i znajdź plik.
 • Stuknij trzy pionowe kropki obok niego, aby uzyskać opcje udostępniania.
 • Musisz się upewnić, że osoba, do której wysyłasz plik, ma odpowiednie uprawnienia dostępu do niego. Stuknij w opcję Zarządzaj osobami i łączami.
 • W ustawieniach łącza upewnij się, że jest ono ustawione na opcję Każda osoba mająca link. Gdy już wszystko będzie tak, jak chcesz, stuknij ikonę łańcuszka po prawej stronie ustawień, aby skopiować link.
 • Teraz po prostu wklej link w oknie WhatsApp i wyślij.

Prawda, że proste? Jest to najlepszy sposób na przesyłanie duży plików, Dysk Google pozwala za darmo przechowywać do 15 gb danych i je wysyłać każdemu, przy pomocy zwykłego linka.

Jeśli chcecie więcej poczytać o WhatsApp, to zapraszamy do naszych poprzednich artykułów: funkcja Wielu Urządzeń w WhatsApp: Jak włączyć i używać oraz jak zapisać wiadomości głosowe z WhatsApp na Androida.

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger to obecnie najpopularniejszy komunikator internetowy, z którego korzystają obecnie setki tysięcy użytkowników z całego świata — dzięki jego niespotykanej synchronizacji kontaktów z listą numerów z telefonu, jest on łatwy w użytku nawet dla osób nieobeznanych z nowoczesnymi aplikacjami.

Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android
Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android

Cechą wyróżniającą popularny komunikator Telegram jest możliwość korzystania z botów w czatach grupowych. Ich celem jest zasadniczo zwiększenie komfortu korzystania z Telegrama poprzez wygodę i rozrywkę. Jeśli jesteście administratorami supergrupy i chcecie wiedzieć, jak doda…