Najlepsze gry RPG jak ROBLOX, w które musisz zagrać

Kiedy myślimy o długotrwałej rozgrywce — takiej na kilka godzin — ważnym jest zwrócenie uwagi na to, ile oferuje nam świat gry. Łatwo wtedy zauważyć, że najwięcej rozgrywane gry to takie, gdzie gracz ma pełną swobodę rozgrywki i tworzenia świata wokół siebie. W grach tych chodzi o to, aby pozwolić graczom być kreatywnym i pomóc im otworzyć portal ich wyobraźni i rozwinąć go. Jedną z takich gier, która pozwala to zrobić, jest ROBLOX.

Roblox jest tak naprawdę wielowymiarową platformą różnych gier, która jest niezwykle popularna przez swoją otwartość i mnogość możliwości — przez co często odwiedzana przez ludzi z całego świata. Powiemy więcej, Roblox jest prawdopodobnie największą tego typu platformą na rynku gier! Nie tylko pozwala na stworzenie własnej gry, ale można w nim również grać w gry opracowane przez innych.

Główną zaletą jest tutaj otwarcie na kreatywność graczy — tego także szukaliśmy w tytułach, które mogą Wam zastąpić Robloxa na Androidzie. Przeszukaliśmy dziesiątki gier i wybraliśmy te, które w podobny sposób pozwolą Wam na spędzanie czasu poprzez uwolnienie Waszej kreatywności. Zapraszamy do naszego spisu najlepszych gier RPG jak ROBLOX, w które musicie zagrać!

Jeśli chcecie poznać inne gry, wybrane przez nasz zespół, to zapraszamy do przeczytania poprzednich artykułów: najlepsze gry logiczne na Androida, w które można grać z przyjaciółmi oraz najlepsze gry wszech czasów na Androida.
 1. Survival Craft Online

  Survival Craft Online

  Odkrywaj tajemniczą wyspę i rzucaj wyzwania graczom online z innych krajów, w zapierających dech w piersiach walkach. Bierz udział w misjach polegających na polowaniu na dzikie zwierzęta, zbieraniu zasobów, tworzeniu własnych broni i walce z różnymi wrogami o to, kto zawładnie nowymi terytoriami. Fani Robloxa na pewno docenią tutaj aspekt budowy własnego „miejsca”, które może być oblegane przez innych graczy.

 2. Fortnite

  Fortnite

  W tej strzelance połączonej z ultraszybkim budowaniem toczysz bitwy z użytkownikami z całego świata, probując zostać ostatnim, który przetrwał. Zasadniczo zaczynasz praktycznie od zera, lądując na wyspie, aby stopniowo personalizować swoją postać za pomocą elementów, które pomogą Ci obronić się przed innymi graczami.

 3. Brawl Stars

  Brawl Stars

  Ta gra jest nieco mniej podobna do rozgrywki w Robloxie, jednak na pewno przypadnie do gustu tym, którzy lubili go za jego dynamikę oraz oprawę wizualną. Razem z grupą bohaterów wybranych przez innych graczy, staraj się dotrzeć do wroga i zniszczyć jego konstrukcje, samemu unikając większych obrażeń. Każda postać ma specjalne zdolności, które można wykorzystać w starciach trzech na trzech z innymi graczami online.

 4. Minecraft

  Minecraft

  Praktycznie pierwsza gra, jaka przychodzi na myśl, gdy mówimy „podobne do Robloxa”. Buduj z rozmaitych klocków budynki, które pozwolą przetrwać noc, skompletować broń i pokonać wrogów. Swobodnie odkrywaj ogromny świat, wznoś budynki, a także naucz się wytwarzać potężne, magiczne przedmioty.

 5. Terraria

  Terraria

  Terraria to mobilna wersja popularnej gry typu sandbox, stworzona pierwotnie na komputery PC, idealna dla graczy, którzy lubią wyzwania związane z przygodą, eksploracją i budową – czyli takich, którzy zakochali się w Robloxie. W Terrarii misją jest przetrwanie nocy w dziwnym świecie zamieszkanym przez potwory gotowe zaatakować z ciemności. Eksploruj otaczający Cię świat, aby znaleźć materiały i przedmioty i stwórz własne miasta oraz zbrojownie!

Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać
Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać

Gry gacha są w dzisiejszych czasach dość popularne. Te najpopularniejsze mają miliony instalacji, a nawet te mniejsze mają wiernych fanów liczonych w tysiące graczy. Co je łączy, to specyficzny styl rozgrywki – zazwyczaj posiadają oldschoolową, JRPG-ową mechanikę walki …

Najlepsze gry jak Pokemon GO do zagrania już teraz
Najlepsze gry jak Pokemon GO do zagrania już teraz

Pokémon Go to jedna z najpopularniejszych gier mobilnych, która obecnie ma ponad miliard pobrań od czasu swojej pierwszej premiery 6 lipca 2014 roku. Nintendo i spółka zależna odpowiedzialna za Pokémon, Game Freak, znana również jako The Pokémon Company, współpracowały z Goog…