Najlepsze gry strategiczne podobne do Cywilizacji na Androida

Civilization to turowa gra strategiczna dla jednego lub wielu graczy – pierwsza z gier z serii Cywilizacja została stworzona pod koniec 1991 roku przez Sida Meier’a. Jego gry bardzo szybko zyskały sławę i stały się jednymi z najlepszych w danym gatunku.

Na fali popularności próbują wybić się różni twórcy ze swoimi dziełami na Androida. Chociaż istnieje wiele gier na rynku, tak samodzielne ich przetestowanie i sprawdzenie może zająć bardzo dużo czasu – setki tytułów, z czego spora część to proste klony lub słabo działające produkcje. Dlatego też postanowiliśmy Was wspomóc w znalezieniu dobrych gier podobnych do Cywilizacji i przetestowaliśmy dziesiątki tytułów za Was.

Prezentujemy Wam najlepsze 5 gier typu Cywilizacja na Androida. Staraliśmy się patrzeć na dostępność, atrakcyjność rozgrywki, a także wierność serii Cywilizacji. Na nieco dalszy plan postawiliśmy tutaj grafikę, jednak o niej nie zapomnieliśmy – mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Wam znaleźć coś na godziny zabawy. Miłego grania!

Jeśli natomiast szukacie więcej ciekawych tytułów i gier, to zerknijcie na nasze poprzednie zestawienia: najlepsze gry strategiczne, w które warto zagrać już teraz  oraz najlepsze gry RPG na Androida, w które musisz zagrać.

 1. Civilization Revolution 2

  Civilization Revolution 2

  Civilization Revolution to tytuł od wydawcy komputerowej Cywilizacji – jest to dobrze przygotowany i opracowany tytuł, który z powodu swojego „pochodzenia”, naturalnie przypomina Cywilizację z urządzeń stacjonarnych. Jego największą wadą jest cena, jednak jeśli pominie się ten aspekt, to gra jest bardzo przyjemna i pozostawia miłe wrażenie grania w Cywilizację na urządzeniu mobilnym.

 2. Forge of Empires

  Forge of Empires

  Forge of Empires to wieloosobowa gra strategiczna, w której gracz wciela się w przywódcę własnej nacji. Celem gracza jest zbieranie surowców i rozbudowa miasta, a potem całego narodu, aby podbić innych graczy. Jest to typowa gra strategiczna online, gdzie sporo zależy od szczęścia, a także od tego, jak dużo czasu jesteśmy w stanie poświęcić na grę. 

 3. World of Empires 2

  World of Empires 2

  World of Empires jest grą podobną do Cywilizacji we wszystkich aspektach. Gracz rozwija swoje imperium przez kolejne epoki, ulepszając technologie, budując miasta i szkoląc jednostki specjalne – różne dla każdej cywilizacji. Gra posiada interfejs i grafikę podobną do Cywilizacji, więc fani z łatwością się w niej odnajdą.

 4. Unciv

  Unciv

  UnCiv to gra strategiczna stworzona przez Yair’a Morgenstern’a. Jest to darmowa i open-source’owa reimplementacja słynnej gry Civilization – która waży zaledwie 5,8 MB i wymaga Androida 4.0 lub wyżej. Gra jest ciągle rozwijana i co chwile dodawane są nowe funkcje czy mechanizmy rozgrywki – warto dać jej szansę, pomimo sporadycznych niedoskonałości.

 5. Age of Civilizations II

  Age of Civilizations II

  W Age of Civilizations II gracz musi sprawdzić swoje umiejętności jako strateg i taktyk, a także władca – kontroluj plemiona, a potem całe kraje, przeżywając różne wydarzenia historyczne, aby spróbować rozszerzyć swoje ziemie i zapanować nad całym światem. Turowy system rozgrywki, nawiązuje mocno do klasycznej serii Cywilizacji i na pewno przypadnie do gustu jej fanom.

Najlepsze gry RTS na Androida, w które musisz zagrać
Najlepsze gry RTS na Androida, w które musisz zagrać

Na fali popularności gier strategicznych, twórcy próbują wybić się ze swoimi dziełami na Androida, tworząc coraz to ciekawsze mechaniki i światy. Chociaż istnieje wiele gier na rynku, tak samodzielne ich przetestowanie i sprawdzenie może zająć bardzo dużo czasu — setki tytułó…

Najlepsze gry wyścigowe dla dzieci, w które warto zagrać
Najlepsze gry wyścigowe dla dzieci, w które warto zagrać

Android przepełniony jest różnymi rodzajami gier, od akcji, po strategiczne, aż na wyścigach kończąc. Dzisiaj przyglądamy się bardziej grom wyścigowym, ale dostosowanym dla młodszych graczy. Chcecie, aby Wasze dziecko mogło się pościgać, a jednocześnie bez martwienia się, że …