5 najlepszych aplikacji do Intermittent Fasting, aby pomóc Ci zrzucić wagę

Dieta Intermittent Fasting to określenie z angielskiego, które można przetłumaczyć mniej więcej jako Okienko Żywieniowe, lub Post Przerywany – często określana także po prostu skrótem IF. Jest ona coraz popularniejsza, bije rekordy zarówno w jej zwolennikach, jak i pod względem efektów. Jeśli ktoś ma problem z ciągłym podjadaniem, być może odnajdzie rozwiązanie właśnie w tym sposobie?

Jednak, jak sobie pomóc w wytrwaniu w diecie? Stosowanie IF może być pod tym względem uciążliwe, głównie podczas pierwszego miesiąca, gdy organizm jeszcze się przyzwyczaja. No dobrze, ale na czym to dokładnie polega? Głównym założeniem jest stworzenie sobie okienka żywieniowego, gdzie można jeść tylko w tym jednym określonym czasie. Zwykle jest to 8:16 – czyli można jeść przez 8 godzin w ciągu dnia, a pozostałe 16 się pości.

Niektórzy nawet zmieniają swoje okienka żywieniowe do trybów 4:20 i 1:23! Tu, w Androidlista nie jesteśmy dietetykami, więc nie wytłumaczymy dokładnie, jak to działa, ale zawsze można zrobić nieco własnych poszukiwań w internecie. Natomiast pomożemy Wam ustalić odpowiedni plan i znaleźć źródło dodatkowej motywacji!

W tym celu przygotowaliśmy dla Was zestawienie 5 najlepszych aplikacji, które pomogą Wam zaplanować tego typu dietę i przez nią przejść. A jeśli Wam się spodoba, to kto wie, być może na zawsze zmienicie swoje nawyki żywieniowe? Aplikacje wybieraliśmy pod względem prostoty użytkowania, darmowego dostępu oraz jak dobrze tłumaczą użytkowanie diety.

Oto 5 najlepszych aplikacji do Intermittent Fasting, aby pomóc Ci zrzucić wagę:

 1. BodyFast Intermittent Fasting

  BodyFast Intermittent Fasting

  BodyFast to osobisty, wirtualny trener zdrowia, który pomoże szybko i zdrowo zrzucić wagę. Aplikacja wspiera również w osiągnięciu lepszej kondycji i samopoczucia. Podstawą do tego wszystkiego jest post przerywany – od czasu do czasu robisz przerwy od jedzenia. BodyFast oblicza optymalny i indywidualny plan postu na podstawie celów w każdym tygodniu i motywuje dodatkowymi tygodniowymi wyzwaniami dla zdrowszego trybu życia.

 2. Zero Calories - fasting tracker for weight loss

  Zero Calories – fasting tracker for weight loss

  Zero Calories to przydatne narzędzie do śledzenia i kontrolowania utraty wagi – jest bardzo lekkim i prostym sposobem na użytkowanie diety IF. Pozwala on użytkownikowi na modyfikację czasu i długości postu, a także dostosowanie okienek żywieniowych do masy i wymiarów ciała.

 3. LIFE Fasting Tracker

  LIFE Fasting Tracker

  Aplikacja LIFE ułatwia wykorzystanie zmian w stylu życia do poprawy zdrowia metabolicznego. Post przerywany może skutkować poprawą elastyczności metabolicznej, zmniejszeniem zmęczenia i ryzyka wystąpienia chorób związanych z wiekiem. Z LIFE można śledzić swoje postępy, a także samopoczucie.

 4. Intermittent Fast - The 14-day beginner programme

  Intermittent Fast – The 14-day beginner programme

  Program Intermittent Fast ułatwia poszczenie i pilnuje przebiegu całej diety przez między innymi: plan żywieniowy, smaczne przepisy na 14 dni do przodu i motywacyjne plany. Apka ta chwali się dużym przystosowaniem dla wegan, zarówno pod względem przepisów, jak i specjalnych porad dostosowanych do właśnie tego typu diety.

 5. Aplikacja do Postu - Monitor Głodówki Zero-Cal

  Aplikacja do Postu – Monitor Głodówki Zero-Cal

  Monitor Głodówki pomaga rozpocząć nowy styl życia ze zdrowymi nawykami. Zero-Cal wspierając w tym postanowieniu, przygotuje odpowiedni plan dopasowany nie tylko do wagi i objętości ciała, ale także do poziomu zaawansowania. Początkujący mogą liczyć na nieco więcej luzu w swoich okienkach żywieniowych, które z czasem będą coraz bardziej rygorystyczne. Wszelkie zmiany w wadze i samopoczuciu można także swobodnie zapisywać w dzienniku aktywności.

Popraw sylwetkę na lato z aplikacjami treningowymi na Androida
Popraw sylwetkę na lato z aplikacjami treningowymi na Androida

Co roku obiecujesz sobie, że będziesz trenować, by cieszyć się idealną sylwetką podczas wakacji i upalnych dni w mieście, ale realizacja tego celu okazuje się to trudniejsza, niż Ci się wydawało? Daj szansę aplikacjom treningowym na Androida, które pomogą Ci rejestrować codzi…