5 najlepszych aplikacji do fitnessu na Androida w 2020

Ćwiczenia są ważną częścią ogólnego stanu zdrowia. Pomagają sercu i płucom pracować lepiej, utrzymują niską wagę ciała oraz wzmacniają mięśnie i wydłużają ich żywotność. Nie ma miejsca na ziemi, w którym lekarze mówią złe rzeczy o treningu fizycznym. Urządzenia przenośne są doskonałą pomocą w utrzymaniu dziennych treningów i zapisywaniu postępów. W jaki sposób? Dzięki różnorakim aplikacjom do fitnessu, oczywiście!

Aplikacje te zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, od czasomierza, po propozycje całych cykli treningowych. Obejmują one śledzenie poprawy kondycji fizycznej, przypominanie o rutynowych ćwiczeniach fitness i różne dodatkowe funkcje, ułatwiające regularne treningi. Niektóre z nich potrafią nawet liczyć spalone kalorie i przypominają o piciu wody. Jeśli potrzebujecie takiej pomocy, ta lista jest właśnie dla Was!

Oto najlepsze aplikacje treningowe dla systemu Android w 2020:

 1. Runtastic Running & Fitness

  Runtastic Running & Fitness

  Runtastic jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji, związanych z bieganiem. Jest to idealne narzędzie do śledzenia trasy biegu oraz spalanych kalorii. Dzięki darmowemu dostępowi oraz prostemu interfejsowi posiada bardzo dużą bazę użytkowników. Po zakończonym biegu można łatwo porównywać poprzednie wyniki i śledzić swoje rezultaty.

 2. MyFitnessPal

  MyFitnessPal

  MyFitnessPal to prosty program, który pomaga schudnąć lub utrzymać wypracowaną sylwetkę. Dzięki niemu możesz kontrolować dziennie spożywane kalorie, uwzględniając te, które spalasz na treningu. Zapisuj ulubione potrawy, dzienne treningi i przeglądaj wyniki swoich znajomych. Jeśli szukasz motywacji, aplikacja pozwala także na rozmowy z innymi użytkownikami, którzy na pewno wesprą Cię w ćwiczeniach i diecie.

 3. Daily Yoga - Fitness On-the-Go

  Daily Yoga – Fitness On-the-Go

  Program Daily Yoga jest przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pasjonatów fitnessu. Ponad 500 różnych pozycji, wraz z objaśnieniami, pomogą nie tylko wyciszyć umysł, ale także zadbają o Waszą sylwetkę. Jeśli opisy to dla kogoś za mało, instalując Daily Yoga, otrzymujemy także dostęp do 200 filmów HD, opisujących i pokazujących poprawne wykonywanie ćwiczeń.

 4. Fitness kobiet - Ćwiczenia dla kobiet

  Fitness kobiet – Ćwiczenia dla kobiet

  Poświęcając zaledwie siedem minut każdego dnia, można uzyskać wymarzoną sylwetkę i zachować urodę. Dzięki Fitness Kobiet otrzymasz dostęp do specjalnie przygotowanych ćwiczeń, które wykonywane regularnie sprawią, że pozbędziesz się wszelkich niedoskonałości. Wszystkie ćwiczenia są dostosowane do wykonywania w domu, bez żadnych sprzętów.

 5. Ćwiczenia w Domu - Bez Sprzętu

  Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu

  Aplikacja Ćwiczenia w Domu jest skierowana specjalnie do osób, które chcą zadbać o sylwetkę oraz formę bez kupowania karnetów czy wychodzenia z zacisznego mieszkania. Znajdziecie tutaj serie ćwiczeń na wszelkie możliwe partie ciała, opisane w przystępnych tutorialach wraz z instrukcją jak poprawnie wykonywać każde ćwiczenie.