Czym jest sklep TikTok i jak z niego korzystać

Użytkownicy TikTok zauważyli więcej sponsorowanych filmów na stronie For You reklamujących przedmioty, które mogą kupić w TikTok Shop za dotknięciem przycisku. Ale czym jest TikTok Shop i jak można samemu go stworzyć?

TikTok Shop to platforma zakupowa w aplikacji, w której użytkownicy mogą kupować przedmioty, które widzą w filmach bezpośrednio w aplikacji. Różni się to znacznie od aplikacji takich jak Instagram, gdzie można dotknąć linku, aby kupić przedmiot, który zwykle prowadzi do witryny innej firmy.

Dowiedz się, czym jest sklep TikTok i jak z niego korzystać:

Czym jest sklep TikTok i jak z niego korzystać

Sklep TikTok można przeglądać, dotykając karty Sklep u góry strony Dla Ciebie. Możecie uzyskać dostęp do konkretnego przedmiotu, dotykając karty na filmie, w którym widzicie reklamowany przedmiot.

TikTok Shop nie jest jednak dostępny we wszystkich regionach, więc niektórzy użytkownicy mogą nie widzieć tej opcji w swojej aplikacji.

Zakup przedmiotu jest prosty: wprowadzacie adres wysyłki i informacje o karcie kredytowej, tak jak w każdej witrynie e-commerce. Sklep TikTok pojawi się następnie w zakładce Skrzynka odbiorcza w aplikacji, gdzie można wyświetlić aktualizacje zamówienia i wysyłki.

Konfiguracja stoiska w TikTok Shop jest również stosunkowo prosta. Przyjrzyjmy się, jak to zrobić:

 • Przejdź do shop.tiktok.com, a następnie kliknij „Rozpocznij”.
 • Wybierz opcję bycia sprzedawcą.
 • Wybierz region, w którym chcesz sprzedawać.
 • Po zalogowaniu się na swoje konto TikTok lub utworzeniu nowego profilu TikTok Shop, wybierz „Zarejestruj się jako sprzedawca”.
 • Wymagane będzie przesłanie skanu dokumentu tożsamości.
 • Gdy to zrobisz, sprawdź i potwierdź, że wszystkie wprowadzone informacje są poprawne.
 • Zaakceptuj Warunki świadczenia usług dla sprzedawców i kliknij „Prześlij”.
 • Twoja aplikacja zostanie sprawdzona przez TikTok, co zwykle zajmuje od dwóch do trzech dni.

Jeśli wszystko jest wypełnione poprawnie, TikTok powinien Was zatwierdzić w ustalonym terminie! Następnie możecie podać swoje dane bankowe, przesłać produkty i rozpocząć sprzedaż.

 1. TikTok

  TikTok

  TikTok to świeży i bijący rekordy popularności portal społecznościowy, który bazuje na tworzeniu krótkich, viralowych filmików. Poza możliwością szybkiego zamieszczania filmów zawiera on także drobne narzędzia edycyjne, aby wesprzeć twórców w tworzeniu nowych treści.

Jak wyświetlać stare historie na Instagramie
Jak wyświetlać stare historie na Instagramie

Instagram jest niezastąpioną platformą mediów społecznościowych z prawie 1,2 miliardami użytkowników. Jednak w przeciwieństwie do postów na Instagramie lub filmów, historie na Instagramie mają znacznie krótszą żywotność – znikają automatycznie po 24 godzinach. Na szczęś…

Jak wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie
Jak wyczyścić sugestie wyszukiwania na Instagramie

Instagram to popularna platforma do udostępniania zdjęć, filmów i nawiązywania kontaktów ze znajomymi. Podczas korzystania z Instagrama aplikacja gromadzi dane o preferencjach użytkownika i tworzy sugestie wyszukiwania na podstawie poprzednich wyszukiwań i interakcji. Chociaż…