Jak korzystać z dwóch kont WhatsApp na jednym telefonie?

WhatsApp umożliwia teraz posiadanie dwóch kont na jednym telefonie, dzięki czemu wygodnie jest przełączać się między wieloma numerami telefonów. Można synchronizować kontakty i ustawiać osobne powiadomienia dla każdego konta, ale nie można wykonywać jednocześnie wiadomości i połączeń.

Dowiedz się, jak korzystać z dwóch kont WhatsApp na jednym telefonie:

Jak korzystać z dwóch kont WhatsApp na jednym telefonie

Możecie teraz korzystać z dwóch kont WhatsApp na jednym urządzeniu. WhatsApp udostępnił funkcję, która umożliwia korzystanie z wielu numerów w WhatsApp na jednym telefonie. Funkcja ta przewyższa możliwość połączenia urządzenia, ponieważ dodatkowe konto istnieje legalnie na tym samym telefonie. Dodając konto, można zsynchronizować kontakty między oboma numerami telefonów i skonfigurować powiadomienia dla każdego z nich osobno.

Po dodaniu drugiego konta musicie przełączać się między nimi, aby uzyskać dostęp do czatów, aktualizacji, społeczności i połączeń, które odnoszą się do każdego z nich. Przypomina to uruchamianie oddzielnej instancji WhatsApp. Po skonfigurowaniu możecie dotknąć opcji Przełącz konta w menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu aplikacji, co szczegółowo wyjaśnimy w następnej sekcji. Najlepsze jest to, że funkcja wielu kont WhatsApp jest szybka, łatwa w użyciu i eliminuje kłopoty związane z koniecznością posiadania dodatkowego urządzenia do kontaktowania się z różnymi osobami.

Aby rozpocząć, po prostu podążajcie za naszymi wskazówkami!

  • Dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia.
  • Następnie dotknij strzałki w dół w prawym górnym rogu, naprzeciwko zdjęcia profilowego i numeru telefonu, aby wyświetlić wyskakujące okienko u dołu ekranu, i dotknij opcji Dodaj konto.
  • Pojawi się ekran powitalny dodawania nowego konta.
  • Po zaakceptowaniu warunków korzystania z usługi należy wprowadzić swój kraj, a następnie numer telefonu.
  • Po zweryfikowaniu numeru telefonu zostaniesz zapytany, czy chcesz Przywrócić z kopii zapasowej, Przenieść ze starego telefonu lub zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do ekranu informacji o profilu, aby skonfigurować nowe konto.

Dodanie numeru do telefonu spowoduje usunięcie go z innych urządzeń. Najpierw WhatsApp poprosi o kod na poprzednim urządzeniu, a następnie usunie konto z tego urządzenia.

Aby przełączyć konta, dotknijcie ikony menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i dostępnej teraz opcji Przełącz konta. Nie musicie polegać na łączeniu innego urządzenia lub tworzeniu klona aplikacji WhatsApp na swoim urządzeniu.

Alternatywnie możecie dotknąć ikony menu z trzema kropkami i przejść do Ustawienia > Konto. Następnie dotknijcie strzałki w dół. W dolnej części ekranu powinno pojawić się wyskakujące okienko, w którym można wybrać inne konto.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to prosta aplikacja do komunikowania się ze znajomymi przy pomocy sieci bezprzewodowej. Dzięki łatwej obsłudze i możliwości szukania użytkowników po numerze telefonu podbił on rynek komunikatorów, oferując alternatywę dla natywnych aplikacji do dzwonienia czy smsowania przez sieć komórkową.

Jak wyłączyć historię linków na Instagramie
Jak wyłączyć historię linków na Instagramie

W rozległym świecie mediów społecznościowych Instagram wyróżnia się jako wizualna przystań, umożliwiając użytkownikom odkrywanie niezliczonych treści – głównie graficznych. Poruszanie się po tych treściach często wiąże się z klikaniem linków prowadzących do intrygującyc…

Jak usunąć repost na TikToku
Jak usunąć repost na TikToku

Każdego dnia na TikTok publikowane są tysiące filmów, a miliony użytkowników stale wchodzą w interakcję z szeroką gamą treści dostępnych na platformie. Wielu użytkowników TikTok przypadkowo kliknęło przycisk „Repost” na filmie i nie wiedziało, jak go następnie usu…

Jak uzyskać kod weryfikacyjny WhatsApp przez e-mail
Jak uzyskać kod weryfikacyjny WhatsApp przez e-mail

Platforma WhatsApp umożliwia teraz powiązanie adresu e-mail z kontem WhatsApp jako alternatywną metodę logowania, zapewniając większą elastyczność i dostępność. Funkcja łączenia adresów e-mail jest obecnie dostępna dla beta testerów na Androidzie. Dowiedz się, jak uzyskać kod…

Jak dodać zaimki na Instagramie
Jak dodać zaimki na Instagramie

Zaimki to jeden z najlepszych sposobów na określenie siebie w sieci. Ponieważ coraz więcej osób zaczęło dodawać zaimki do swoich biografii, Instagram podjął kroki w celu zapewnienia, że jest dla nich wyznaczone miejsce, aby nie zostały zakopane pod innymi informacjami, które …

Jak korzystać z funkcji AI Song w TikTok na Androidzie
Jak korzystać z funkcji AI Song w TikTok na Androidzie

Czy kiedykolwiek chcieliście tworzyć własną muzykę, ale nie mieliście umiejętności, sprzętu lub czasu? Uwielbiacie tworzyć filmy na TikToka, ale chcielibyście mieć więcej oryginalnych i chwytliwych piosenek? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco na którekolwiek z tych pytań, pok…