Jak naprawić błąd „Oczekiwanie na wiadomość” w aplikacji WhatsApp

Czy coś uniemożliwia pobieranie wiadomości przez aplikację WhatsApp? Jeśli napotykacie dobrze znany błąd „Oczekiwanie na wiadomość. Może to chwilę potrwać” – wyjaśniamy możliwe przyczyny i sposoby rozwiązania tego problemu w aplikacji WhatsApp.

Dowiedz się, jak naprawić błąd „Oczekiwanie na wiadomość” w aplikacji WhatsApp:

Jak naprawić błąd „Oczekiwanie na wiadomość” w aplikacji WhatsApp

Ostrzeżenie „Oczekiwanie na wiadomość. Może to chwilę potrwać” pojawia się z bardzo prostego powodu: WhatsApp nie zdołał odszyfrować treści wiadomości. Ta platforma komunikacyjna wykorzystuje szyfrowanie typu end-to-end, które chroni wiadomości od momentu ich wysłania do momentu odebrania. Przez cały czas, gdy tekst, obraz lub wideo przechodzi przez sieć, wiadomość pozostaje zaszyfrowana i nikt nie może poznać jej treści. To urządzenie odbiorcy jest odpowiedzialne za odszyfrowanie dzięki kluczowi ustalonemu w obu punktach. Gdy ten proces nie powiedzie się, WhatsApp nie jest w stanie odczytać wiadomości i pojawia się powyższy błąd.

Istnieje kilka powodów, dla których WhatsApp nie jest w stanie rozwiązać problemu szyfrowania wiadomości. Oto niektóre z najczęstszych:

  • Zainstalowano ponownie aplikację WhatsApp na innym urządzeniu. Być może klucz szyfrowania nie zgadza się podczas uruchamiania aplikacji na nowym telefonie.
  • Problemy z trybem wielourządzeniowym WhatsApp. Umożliwia on użytkownikom korzystanie z usługi nawet wtedy, gdy ich urządzenie nie jest podłączone do sieci lub gdy jest wyłączone. Czasami powoduje on ten typ błędu szyfrowania.
  • Błędy w wersji beta aplikacji WhatsApp. Nowe wersje czasami zawierają błędy, które prowadzą do awarii, takich jak ta, którą zajmujemy się tutaj.

Po przedstawieniu powodów, dla których ten komunikat pojawia się w aplikacji WhatsApp – co można zrobić, aby ten problem zniknął?

Cierpliwość

W większości przypadków ten błąd znika automatycznie. Ponieważ jest on spowodowany problemem z szyfrowaniem, WhatsApp zazwyczaj rozwiązuje go samodzielnie. Dlatego, zanim zaczniecie szukać sposobu na jego usunięcie, poczekajcie cierpliwie kilka minut (zwykle 2-5 wystarczają). Gdy WhatsApp pomyślnie zakończy proces deszyfrowania, zawartość pojawi się ponownie w telefonie. Ale co, jeśli tak się nie stanie?

Zaktualizuj aplikację WhatsApp do najnowszej wersji

Uruchomienie starej wersji aplikacji może powodować błędy, takie jak ten, z którym mamy do czynienia tutaj. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie WhatsApp na najnowszej wersji.

Wyloguj się z aplikacji WhatsApp Web i zaloguj się ponownie na swoje konto

Czasami błąd ten pojawia się w połączeniu z zalogowaniem się na WhatsApp Web. W takim wypadku dobrze jest się wylogować z wersji komputerowej i spróbować odczytać wiadomość jeszcze raz. Jeśli pomogło, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znowu się zalogować na WhatsApp Web.

Jeśli nic z tego nie pomoże, to pozostaje jeszcze reinstalacja aplikacji. To powinno rozwiązać problem, przynajmniej dopóki znowu nie wystąpi.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to bijąca rekordy popularności apka do komunikacji z rodziną, znajomymi i partnerami biznesowymi przy pomocy internetu. Prosty interfejs, ciągły rozwój i udoskonalanie programu jest tym, co zagwarantowało WhatsAppowi sukces.

Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android
Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android

Cechą wyróżniającą popularny komunikator Telegram jest możliwość korzystania z botów w czatach grupowych. Ich celem jest zasadniczo zwiększenie komfortu korzystania z Telegrama poprzez wygodę i rozrywkę. Jeśli jesteście administratorami supergrupy i chcecie wiedzieć, jak doda…