Jak naprawić błąd „Oczekiwanie na wiadomość” w aplikacji WhatsApp

Czy coś uniemożliwia pobieranie wiadomości przez aplikację WhatsApp? Jeśli napotykacie dobrze znany błąd „Oczekiwanie na wiadomość. Może to chwilę potrwać” – wyjaśniamy możliwe przyczyny i sposoby rozwiązania tego problemu w aplikacji WhatsApp.

Dowiedz się, jak naprawić błąd „Oczekiwanie na wiadomość” w aplikacji WhatsApp:

Jak naprawić błąd „Oczekiwanie na wiadomość” w aplikacji WhatsApp

Ostrzeżenie „Oczekiwanie na wiadomość. Może to chwilę potrwać” pojawia się z bardzo prostego powodu: WhatsApp nie zdołał odszyfrować treści wiadomości. Ta platforma komunikacyjna wykorzystuje szyfrowanie typu end-to-end, które chroni wiadomości od momentu ich wysłania do momentu odebrania. Przez cały czas, gdy tekst, obraz lub wideo przechodzi przez sieć, wiadomość pozostaje zaszyfrowana i nikt nie może poznać jej treści. To urządzenie odbiorcy jest odpowiedzialne za odszyfrowanie dzięki kluczowi ustalonemu w obu punktach. Gdy ten proces nie powiedzie się, WhatsApp nie jest w stanie odczytać wiadomości i pojawia się powyższy błąd.

Istnieje kilka powodów, dla których WhatsApp nie jest w stanie rozwiązać problemu szyfrowania wiadomości. Oto niektóre z najczęstszych:

  • Zainstalowano ponownie aplikację WhatsApp na innym urządzeniu. Być może klucz szyfrowania nie zgadza się podczas uruchamiania aplikacji na nowym telefonie.
  • Problemy z trybem wielourządzeniowym WhatsApp. Umożliwia on użytkownikom korzystanie z usługi nawet wtedy, gdy ich urządzenie nie jest podłączone do sieci lub gdy jest wyłączone. Czasami powoduje on ten typ błędu szyfrowania.
  • Błędy w wersji beta aplikacji WhatsApp. Nowe wersje czasami zawierają błędy, które prowadzą do awarii, takich jak ta, którą zajmujemy się tutaj.

Po przedstawieniu powodów, dla których ten komunikat pojawia się w aplikacji WhatsApp – co można zrobić, aby ten problem zniknął?

Cierpliwość

W większości przypadków ten błąd znika automatycznie. Ponieważ jest on spowodowany problemem z szyfrowaniem, WhatsApp zazwyczaj rozwiązuje go samodzielnie. Dlatego, zanim zaczniecie szukać sposobu na jego usunięcie, poczekajcie cierpliwie kilka minut (zwykle 2-5 wystarczają). Gdy WhatsApp pomyślnie zakończy proces deszyfrowania, zawartość pojawi się ponownie w telefonie. Ale co, jeśli tak się nie stanie?

Zaktualizuj aplikację WhatsApp do najnowszej wersji

Uruchomienie starej wersji aplikacji może powodować błędy, takie jak ten, z którym mamy do czynienia tutaj. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie WhatsApp na najnowszej wersji.

Wyloguj się z aplikacji WhatsApp Web i zaloguj się ponownie na swoje konto

Czasami błąd ten pojawia się w połączeniu z zalogowaniem się na WhatsApp Web. W takim wypadku dobrze jest się wylogować z wersji komputerowej i spróbować odczytać wiadomość jeszcze raz. Jeśli pomogło, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znowu się zalogować na WhatsApp Web.

Jeśli nic z tego nie pomoże, to pozostaje jeszcze reinstalacja aplikacji. To powinno rozwiązać problem, przynajmniej dopóki znowu nie wystąpi.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to bijąca rekordy popularności apka do komunikacji z rodziną, znajomymi i partnerami biznesowymi przy pomocy internetu. Prosty interfejs, ciągły rozwój i udoskonalanie programu jest tym, co zagwarantowało WhatsAppowi sukces.

Jak usunąć filmy z TikToka na Androidzie
Jak usunąć filmy z TikToka na Androidzie

Liczba osób korzystających z aplikacji TikTok rośnie z dnia na dzień. Większość ludzi lubi regularnie udostępniać filmy, ale czasami normą jest uzyskanie niskiego zaangażowania lub stwierdzenie (już po udostępnieniu), że filmik nie nadaje się na Wasze konto. Wcześniej na film…

Jak usunąć kontakty w Telegramie
Jak usunąć kontakty w Telegramie

Podczas przewijania listy kontaktów w Telegramie możecie znaleźć kilka nieznanych kontaktów. Ponadto zdarzają się sytuacje, w których Telegram wysyła również powiadomienia, że jeden z Waszych kontaktów dołączył do Telegramu, chociaż być może wcale nie chcieliście dodawać do l…

Jak ukryć posty od kogoś na Instagramie
Jak ukryć posty od kogoś na Instagramie

Po prawdzie nie możecie ukryć swoich postów na Instagramie przed kimś, kto Was śledzi – ale jest kilka innych rzeczy, które można zrobić, aby Wasz Instagram był bardziej bezpieczny i uporządkowany. Po pierwsze, zawsze możecie uczynić swoje konto prywatnym. Ale to nie ws…

Jak ukryć followersów na Instagramie
Jak ukryć followersów na Instagramie

Każdy Instagrammer chce zachować trochę prywatności na swoim koncie Instagram. Ilekroć ktoś odwiedza Wasz profil na Instagramie, może łatwo zobaczyć szczegóły Waszego konta, zwłaszcza wszystkich ‚followersów’. Czy jest jakiś sposób, aby ukryć swoich obserwjących na Instagrami…