Jak korzystać z Google Duo na telefonie z Androidem
Duo to najnowsza aplikacja od Google stworzona z myślą o prowadzeniu rozmów wideo. Jako jej zalety można wyróżnić fakt, że zamiast z kontem Google, synchronizuje się z książką kontaktów w urządzeniu oraz to, że umożliwia kontaktowanie się z użytkownikami urządzeń z iOS, ponieważ jest dostępna także w Apple Store.
Najważniejszą cechą najnowszego komunikatora Google jest prostota, dlatego przedstawiamy, jak łatwo korzystać z aplikacji Duo.
Pierwsze kroki
Pobieramy aplikację Google Duo (możemy to zrobić tutaj). Po zainstalowaniu uruchamiamy ją, akceptujemy regulamin oraz udzielamy aplikacji wszystkich niezbędnych uprawnień, takich jak dostęp do książki kontaktów, korzystanie z aparatu itp. Następnie wprowadzamy nasz numer telefonu, który trzeba jeszcze zweryfikować. Jeśli weryfikacja nie nastąpi automatycznie, musimy wprowadzić kod z otrzymanej wiadomości tekstowej (w przypadku problemu z kodem z wiadomości tekstowej, należy skorzystać z automatycznej wiadomości głosowej dyktującej nam kod).
Nawiązywanie połączenia z Google Duo
Stukamy Rozmowa wideo i wybieramy osobę, do której chcemy zadzwonić, lub wprowadzamy jej numer telefonu.
Uwaga: numer musi rozpoczynać się od numeru kierunkowego kraju – przypadku Polski jest to +48.
Google Duo podejmie próbę nawiązania połączenia z wybranym numerem i jednocześnie aktywuje usługę Puk Puk, za której sprawą będziemy widoczni na ekranie urządzenia odbiorcy naszej rozmowy jeszcze przed nawiązaniem połączenia.
Aby zakończyć połączenie, stukamy czerwoną słuchawkę w dolnym rogu ekranu.
Odbieranie połączenia z Google Duo
Kiedy ktoś próbuje nawiązać z nami połączenie, zobaczymy go na ekranie naszego urządzenia (jeśli osoba ta ma aktywną usługę Puk Puk).
- Aby odebrać rozmowę, przesuwamy przycisk połączenia w górę.
- Aby odrzucić rozmowę, przesuwamy przycisk połączenia w dół.
Obsługa aplikacji podczas połączenia
Stuknięcie w ekran urządzenia podczas prowadzenia rozmowy wideo wyświetla trzy przyciski funkcyjne nad podglądem rozmowy w lewym dolnym rogu. Służą one odpowiednio do:
- wyciszenia naszego mikrofonu podczas rozmowy (przycisk znajdujący się najniżej),
- przełączenia między kamerą przednią i tylną (środkowy przycisk),
- przełączenia między zestawem Bluetooth a wbudowanym w urządzenie mikrofonem i głośnikiem (przycisk znajdujący się najwyżej).
Ustawienia Google Duo
Dostęp do ustawień Google Duo można uzyskać, stukając ikonkę trzech kropek w górnym lewym rogu w menu głównym aplikacji.
W ustawieniach możemy włączyć lub wyłączyć wibracje podczas połączenia przychodzącego, dodać numer do listy blokowanych oraz wyrejestrować swój numer. Ponadto, jeśli nie chcemy, żeby osoby, do których dzwonimy, widziały nas, zanim zaakceptują nasze połączenie, możemy wyłączyć usługę Pup Puk. Przydatną opcją jest także ograniczenie zużycia transferu danych mobilnych, która domyślnie jest włączona, ale może się zdarzyć, że będziemy potrzebować lepszej jakości wideo, będąc poza zasięgiem Wi-Fi. W takim przypadku warto otworzyć ustawienia i wyłączyć ograniczenie transferu.
Jak się Wam podoba Google Duo? Jesteście zwolennikami nowego komunikatora Google, czy wróżycie mu rychły koniec? Czekamy na Wasze opinie!