Jak zablokować i ukryć poszczególne czaty WhatsApp

Aby uniemożliwić wścibskim osobom podglądanie osobistych wiadomości, WhatsApp pozwala blokować aplikację za pomocą kodu dostępu. Wprowadzono także nową funkcję, umożliwiającą użytkownikom blokowanie poszczególnych czatów i ukrywanie ich. Oznacza to, że nawet jeśli komuś uda się dostać do aplikacji, nie będzie mógł zobaczyć zablokowanych czatów. 

Dowiedz się, jak zablokować i ukryć poszczególne czaty WhatsApp:

Jak zablokować i ukryć poszczególne czaty WhatsApp

Korzystając z funkcji ukrywania, możecie dodać dodatkowy poziom bezpieczeństwa do czatów WhatsApp, chroniąc swoje prywatne rozmowy przed nieautoryzowanym dostępem. Nadal będziecie widzieć powiadomienia o nowych wiadomościach w zablokowanych czatach, ale będą one ukryte w obszarze powiadomień.

Jest to szczególnie przydatne do zachowania poufności osobistych dyskusji, ochrony komunikacji biznesowej i ochrony wszelkich poufnych informacji udostępnianych na czacie. Ponadto zablokowanie czatu może pomóc w zapobieganiu przypadkowym zmianom lub modyfikacjom, zapewniając, że ważne wiadomości pozostaną nienaruszone i bezpieczne. Korzystając z funkcji blokowania czatu, możecie zachować swoją całkowitą prywatność cyfrową i spokój ducha.

Przyjrzyjmy się, jak użyć funkcji blokady czatu w WhatsApp:

  • Otwórz rozmowę kontaktu, którą chcesz zablokować w WhatsApp i dotknij jego nazwy.
  • Następnie przewiń w dół i dotknij nowej opcji „Blokada czatu”.
  • Włącz przełącznik „Zablokuj ten czat”. 
  • WhatsApp wyświetli teraz monit, że rozmowa nie zostanie zablokowana na połączonych urządzeniach. Należy więc zachować ostrożność podczas korzystania z tej samej aplikacji WhatsApp na dwóch telefonach.
  • Stuknij w „OK” i potwierdź, aby zablokować czat.

Blokowanie czatu w WhatsApp może zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa i prywatności dla najbardziej poufnych rozmów. Jest to szczególnie ważne, jeśli Wasz telefon jest często dostępny dla innych osób, takich jak członkowie rodziny, przyjaciele lub współpracownicy.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to jedna z popularniejszych aplikacji do komunikacji przy pomocy sieci internetowej. Pozwala na bezpośredni kontakt zarówno głosowy, jak i wideo oraz czat tekstowy. Prosty interfejs i możliwość integracji kontaktów z listą numerów w telefonie są jego główną zaletą.

Jak uzyskać weryfikację na TikTok krok po kroku
Jak uzyskać weryfikację na TikTok krok po kroku

Jeśli zastanawialiście się, jak uzyskać niebieski znacznik zatwierdzenia na TikTok, czytaj dalej. Oto, czym jest weryfikacja TikTok, dlaczego ma znaczenie i jak upewnić się, że wniosek o weryfikację został zatwierdzony. W końcu ta sieć mediów społecznościowych ma około 1 mili…

Jak zablokować i ukryć poszczególne czaty WhatsApp
Jak zablokować i ukryć poszczególne czaty WhatsApp

Aby uniemożliwić wścibskim osobom podglądanie osobistych wiadomości, WhatsApp pozwala blokować aplikację za pomocą kodu dostępu. Wprowadzono także nową funkcję, umożliwiającą użytkownikom blokowanie poszczególnych czatów i ukrywanie ich. Oznacza to, że nawet jeśli komuś uda s…

Jak przywrócić usuniętą historię połączeń WhatsApp
Jak przywrócić usuniętą historię połączeń WhatsApp

Odzyskiwanie historii połączeń WhatsApp może wydawać się przytłaczające, zwłaszcza jeśli nie znacie dostępnych opcji. Dlatego właśnie dzisiaj przeprowadzimy Was przez każdy krok odzyskiwania bezcennej historii połączeń WhatsApp. Dowiedz się, jak przywrócić usuniętą historię p…

Jak wyświetlać stare historie na Instagramie
Jak wyświetlać stare historie na Instagramie

Instagram jest niezastąpioną platformą mediów społecznościowych z prawie 1,2 miliardami użytkowników. Jednak w przeciwieństwie do postów na Instagramie lub filmów, historie na Instagramie mają znacznie krótszą żywotność – znikają automatycznie po 24 godzinach. Na szczęś…