Jak zmienić czcionki na Instagramie

Instagram jest dość ograniczony, jeśli chodzi o czcionki. Na przykład nie ma oficjalnego ustawienia, które pozwala zmienić czcionkę bio na Instagramie – nawet czcionki komentarzy nie da się samemu ustawić.

Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie można zmieniać czcionek. Jeśli Wasza aktywność na Insta polega na tym, aby zdobywać jak największe zasięgi, to być może warto zainteresować się zmianą czcionki na jakąś niestandardową?

Dowiedz się, jak zmienić czcionki na Instagramie:

Jak zmienić czcionki na Instagramie

Jedną z najłatwiejszych rzeczy do dostosowania na Instagramieczcionki w relacjach tekstowych. Ułatwia to fakt, że Instagram pozwala domyślnie wybierać spośród dziewięciu wbudowanych czcionek. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak dokładnie wykorzystać te czcionki, to poniżej przedstawiliśmy krótki schemat krok po kroku, który Wam w tym pomoże.

Oto jak zmienić czcionkę swojej tekstowej relacji na Instagramie:

 • Stuknij opcję Twoja relacja w lewym górnym rogu kanału Instagram.
 • Udziel Instagramowi niezbędnych uprawnień, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 • Wybierz Aparat i dotknij przycisku Aa po lewej stronie.
 • Spowoduje to otwarcie pustej strony do utworzenia relacji tekstowej.
 • Dotknij dowolnego miejsca na pustej stronie, aby wpisać tekst.
 • Po zakończeniu przesuń przycisk Aa, aby wyświetlić tekst w innych typach czcionek.
 • Gdy wybierzesz odpowiednią czcionkę, stuknij przycisk Dalej w prawym górnym rogu i wybierz opcję Wyślij do, aby opublikować relację.

Jak wspomniano powyżej, domyślnie macie dostęp tylko do dziewięciu czcionek. Dzięki przedsiębiorczym ludziom w Internecie można jednak używać czcionek, których Instagram oficjalnie nie obsługuje. Możecie to zrobić za pomocą aplikacji generujących czcionki do Instagrama. Korzystanie z nich jest dość proste, wystarczy otworzyć aplikację i zainstalować daną czcionkę. Poniżej prezentujemy dwa popularne zestawy, które zaspokoją większość Waszych potrzeb – ale zawsze możecie sami poszukać czegoś całkiem unikatowego dla siebie!

Pamiętajcie, że żywy i wyróżniający się profil to klucz do zdobycia Instagramowej popularności.

 1. Fonts

  Fonts

  Dostosuj czcionki wiadomości tekstowych, aby dodać unikalny akcent do swoich rozmów lub postów w mediach społecznościowych.Wybieraj spośród setek czcionek, a także emoji, które dodają jeszcze więcej wyrazistości wiadomościom.

 2. Fonts Keyboard & Emoji No ROOT

  Fonts Keyboard & Emoji No ROOT

  Ten zestaw fontów jest popularny wśród fanów kolorowych czcionek i tekstów. Jeśli szukasz czegoś, co ożywi Twój tekst, tutaj znajdziesz wszelkie narzędzia ku temu celu.

 3. Instagram

  Instagram

  Instagram to serwis społecznościowy, zaprojektowany specjalnie w celu publikacji i udostępniania zdjęć za pomocą telefonu. Możliwość udostępniania zdjęć na Facebooku, Twitterze, Flickr, Tumblr i Foursquare, bądź obejrzenia zdjęć znajomych i napisania do nich komentarza. Aplikacja daje również możliwość zastosowania filtrów i efektów do zdjęć.

Jak sprawdzić, czy ktoś śledzi cię przez Instagrama
Jak sprawdzić, czy ktoś śledzi cię przez Instagrama

Czy uważacie, że ktoś śledzi Was na Instagramie? Chociaż Instagram nie oferuje funkcji wyświetlania odwiedzających profil, istnieją wskazówki, aby dowiedzieć się, kto sprawdza Wasze treści. Dzisiaj pokażemy Wam te wskaźniki i jak możecie zabezpieczyć swoje konto w tej sieci s…

Jak pobrać wiadomości głosowe z Telegrama
Jak pobrać wiadomości głosowe z Telegrama

Możecie pobrać wiadomości głosowe wysłane lub odebrane w Telegramie i zapisać je w innym miejscu, aby móc się do nich odwołać w przyszłości – w razie potrzeby. W Telegramie nie ma zewnętrznej opcji pobierania wiadomości głosowych na telefon, ale funkcja ta jest dostępna…

Jak dodać przycisk kontaktu na Instagramie
Jak dodać przycisk kontaktu na Instagramie

Instagram posiada funkcję ułatwiającą obserwującym i potencjalnym klientom kontakt w mediach społecznościowych: dedykowany przycisk kontaktowy! Przycisk ten może przekształcić się w wezwania do działania, takie jak „wyślij e-mail” i „skontaktuj się”. D…