Najlepsze gry typu Tycoon na Androida, w które musisz zagrać

Gry typu Tycoon mają długą i bogatą historię. Niektóre z najbardziej popularnych to SimCity, RollerCoaster Tycoon i Transport Tycoon. Istnieją także nowoczesne perełki w tej kategorii gier, jak dosyć udany Game Dev Tycoon czy inspirowany SimCity, Pocket City. Gry Tycoon to w zasadzie koncepcja zarządzania – czy to miastem, kraje, czy korporacją. Celem jest zbudowanie najlepszego możliwego biznesu.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was zestawienie 5 najlepszych gier Tycoon na Androida.

Zapraszamy do zabawy!

 1. RollerCoaster Tycoon Touch

  RollerCoaster Tycoon Touch

  Zaprojektuj park rozrywki i zarządzaj nim, rozwijając swoją firmę, przyciągając odwiedzających i zachęcając ich do wydawania większej ilości pieniędzy na atrakcje w Twoim parku! Masz do wypełnienia misje polegające na budowie różnych typów kolejek górskich, aby zwiększyć swoje korzyści i odblokować nowe atrakcje.

 2. Bitcoin Billionaire

  Bitcoin Billionaire

  Bitcoin Billionaire to prosty tycoon idler, w którym musicie powiększać swoje bogactwo i bitcoinowe królestwo poprzez kopanie i handlowanie wirtualną kryptowalutą bitcoin – ale także innymi popularnymi krypto. Wejdźcie do świata krypto-biznesu i stwórzcie swój!

 3. Game Studio Tycoon 2

  Game Studio Tycoon 2

  Game Studio Tycoon 2 to androidowa wariacja popularnej gry na PC – Game Dev Tycoon, w której musicie zbudować swoje wymarzone studio produkujące gry, nie bankrutując przy okazji tego zadania! Czy uda się Wam pozostać „na chodzie” i pokonać takie giganty jak Blizzard, czy Sony, w tej prostej i przyjemnej grze symulacyjnej?

 4. Papa's Pizzeria To Go!

  Papa’s Pizzeria To Go!

  Jeśli myślałeś, że prowadzenie knajpy typu fast food to łatwe zadanie, rozważ to ponownie. W tej grze będziesz musiał poradzić sobie z najbardziej wybrednymi klientami, jednak zabawa jest gwarantowana, gdy otrzymasz zamówienie na 100 pizz, które mają być dostarczone w pół godziny.  Musisz poruszać się po wszystkich obszarach pizzerii, od recepcji i stolików po kasę i kuchnię, dbając o całokształt. W miarę zarabiania pieniędzy możesz zatrudniać asystentów, rozbudowywać stoły, rozszerzać menu itd., aby stworzyć imperium pizzy. 

 5. Hotel Empire Tycoon - Idle Game Manager Simulator

  Hotel Empire Tycoon – Idle Game Manager Simulator

  Hotel Empire Tycoon to gra, w której możesz rozwijać umiejętności zarządzania, ponieważ Twoim zadaniem jest zostanie potentatem hotelowym. Musisz rozwinąć działalność, aby obsługiwać coraz większą liczbę klientów i zwiększać zyski. Wśród różnych zadań jest zatrudnianie pracowników i dbanie o zakwaterowanie gości, aby zapewnić, że wszystkie pokoje hotelowe są cały czas zarezerwowane.

Najlepsze gry anime na Androida, w które trzeba zagrać
Najlepsze gry anime na Androida, w które trzeba zagrać

Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi Wam do głowy, gdy myślicie o Japonii? Drzewa Sakura? Automaty do sprzedaży? Gorące źródła? Być może anime? W przeciwieństwie do drzew sakura i gorących źródeł nie musicie jechać do Japonii, aby poznać najlepsze gry w stylu anime. Jap…

Najlepsze gry Lego na Androida, w które musisz zagrać
Najlepsze gry Lego na Androida, w które musisz zagrać

LEGO zawsze budowało dobrą różnorodność gier poprzez różne studia, dzięki czemu gry LEGO często są traktowane jako całkiem osobny gatunek gier. Dlatego dzisiaj mamy zamiar podzielić się z Wami najlepszymi grami tej słynnej firmy poświęconymi klockom, które zostały pokochane p…