Jak ustawić notatkę głosową jako status WhatsApp

Statusy WhatsApp służą do udostępniania zdjęć, filmów, GIF-ów, fraz, a teraz także notatek głosowych swoim kontaktom. Dzisiaj pokażemy Wam, jak korzystać z notatek głosowych w ramach statusów WhatsApp.

Dowiedz się, jak ustawić notatkę głosową jako status WhatsApp:

Jak ustawić notatkę głosową jako status WhatsApp

Statusy WhatsApp to jedna z najbardziej znanych funkcji tego komunikatora. Mają nawet swoją własną zakładkę obok Czatów i Społeczności i mogą być używane do dzielenia się czymkolwiek ze swoimi kontaktami. Przy ich pomocy możecie udostępnić prosty tekst z emojis, wideo, zdjęcie lub animowany GIF. Co więcej, do statusu WhatsApp można teraz dodać notatkę głosową lub dźwiękową.

Notatki głosowe lub wiadomości głosowe to stosunkowo nowa opcja, którą możemy wykorzystać w rozmowach i grupach WhatsApp. Stała się ona bardzo popularna, ponieważ pozwala wyrazić się za pomocą własnych słów, zamiast wpisywać to, co chcemy powiedzieć.

Wysłanie wiadomości głosowej jest tak proste, jak dotknięcie i przytrzymanie ikony mikrofonu i rozpoczęcie mówienia. Kiedy skończycie mówić, podnieście palec z ikony mikrofonu, a wiadomość zostanie wysłana automatycznie. Proces przesyłania audio w statusie WhatsApp jest podobny – chociaż ma kilka różnic. Pierwszą z nich jest to, że wiadomości głosowe w statusach WhatsApp mają maksymalny czas trwania 30 sekund. I tak jak każda inna treść udostępniona poprzez Wasz status, znikną po 24 godzinach.

Aby udostępnić notatkę audio lub głosową w swoim statusie WhatsApp:

 • Otwórz WhatsApp na swoim smartfonie.
 • Stuknij w zakładkę Status.
 • Wybierz ikonę z ołówkiem, aby utworzyć nowy status.
 • Stuknij i przytrzymaj ikonę mikrofonu, aby rozpocząć nagrywanie dźwięku.
 • Mów, aby nagrać swoją wiadomość. Pamiętaj. Maksymalnie 30 sekund.
 • Gdy skończysz mówić, zwolnij ikonę mikrofonu.
 • Po 30 sekundach nastąpi automatyczne zatrzymanie.
 • Na ekranie pojawi się głos lub wiadomość audio.
 • Gdy uznasz, że dźwięk nagrał się poprawnie, stuknij przycisk Wyślij, aby opublikować go w swoim statusie.

Przed opublikowaniem audio lub notatki głosowej do Waszego statusu WhatsApp, możecie odtworzyć go, aby usłyszeć, jak wyszło. Możecie też ją usunąć, stukając ikonę kosza, aby nagrać nową wiadomość audio. W przeciwieństwie do wiadomości głosowych w rozmowach i grupach nie zostanie ona wysłana automatycznie, możecie ją odtworzyć przed wysłaniem.

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger to prosta aplikacja do komunikowania się ze znajomymi przy pomocy sieci bezprzewodowej. Dzięki łatwej obsłudze i możliwości szukania użytkowników po numerze telefonu podbił on rynek komunikatorów, oferując alternatywę dla natywnych aplikacji do dzwonienia czy smsowania przez sieć komórkową.

Jak prowadzić transmisję na żywo na TikTok
Jak prowadzić transmisję na żywo na TikTok

Choć zdecydowana większość treści oglądanych za pośrednictwem platform streamingowych wideo jest nagrywana i edytowana, użytkownicy mogą również nadawać na żywo. I, oczywiście, TikTok nie zamierza pozostać w tyle. Musicie wiedzieć, że ta chińska sieć społecznościowa ma równie…

Jak zrobić karuzelowe posty na Insta na Androidzie
Jak zrobić karuzelowe posty na Insta na Androidzie

Posty karuzelowe na Instagramie (te z wieloma obrazami, które można dowolnie przesuwać) mogą być skutecznym sposobem na przekazanie tony wartości, pokazanie wielu produktów lub podzielenie się serią świetnych zdjęć, które naprawdę pomagają połączyć się z publicznością. Dowied…

Jak ustawić notatkę głosową jako status WhatsApp
Jak ustawić notatkę głosową jako status WhatsApp

Statusy WhatsApp służą do udostępniania zdjęć, filmów, GIF-ów, fraz, a teraz także notatek głosowych swoim kontaktom. Dzisiaj pokażemy Wam, jak korzystać z notatek głosowych w ramach statusów WhatsApp. Dowiedz się, jak ustawić notatkę głosową jako status WhatsApp: Jak ustawić…

Jak repostować historię na Instagramie
Jak repostować historię na Instagramie

Repostowanie historii na Instagramie to świetny sposób, aby utrzymać zaangażowanie odbiorców, opowiedzieć historię marki i zyskać wiarygodność dzięki treściom generowanym przez użytkowników. Niezależnie od tego, czy jest to cytat, który rezonuje z Waszą marką, seria filmów zz…