Jak naprawić WhatsApp, gdy nie pobiera zdjęć na Androida

Macie problemy z pobieraniem mediów (zdjęć i filmów), które otrzymujecie za pośrednictwem WhatsApp? Próbowaliście zapisać kilka memów lub zabawnych filmów, które Wasi przyjaciele wysłali na WhatsApp, ale bezskutecznie? Na szczęście, to powinno być łatwe do naprawienia.

W tym artykule przeprowadzimy Was przez kroki, aby rozwiązać problem z mediami WhatsApp. Mamy nadzieję, że pod koniec artykułu, będziecie w stanie pobrać media z WhatsApp bez żadnych problemów.

Dowiedz się, jak naprawić WhatsApp, gdy nie pobiera zdjęć na Androida:

Jak naprawić WhatsApp, gdy nie pobiera zdjęć na Androida

Zanim zaczniecie szukać odpowiedzi, najlepiej sprawdzić na oficjalnej stronie WhatsApp, czy nie ma zaplanowanych konserwacji na dziś lub, czy ich usługa nie jest tymczasowo wyłączona. Nie można naprawić problemu, jeśli jest on spowodowany przez samego WhatsAppa! Jeśli tak nie jest, to kontynuujcie czytanie.

Kiedy macie trudności z korzystaniem z aplikacji, najpierw należy sprawdzić, czy Wasze połączenie internetowe lub połączenie danych komórkowych działa poprawnie. To może być powód, dla którego zdjęcia z WhatsApp nie są pobierane.

Spróbujcie użyć innych aplikacji w telefonie i sprawdźcie, czy mogą one uzyskać dostęp do Internetu. Jeśli inne aplikacje również doświadczają podobnych problemów z łącznością, sprawdź, to znak, że coś jest nie tak z Waszym połączeniem z siecią.

Zacznijcie od wyłączenia, a następnie ponownego włączenia routera Wi-Fi. Możecie także sprawdzić stan Waszego połączenia Wi-Fi.

Innym sposobem jest spróbowanie wyłączenia danych komórkowych (lub komórkowych), a następnie włączenie ich ponownie. Jeśli to nie pomoże, możecie włączyć tryb samolotowy i zmienić z powrotem do zwykłego trybu. Dobrym pomysłem jest również sprawdzić, czy Wasz plan internetowy jest aktywny i czy nie zabrakło danych.

Nadal nie działa? Pamiętajcie, że nie możecie pobierać plików z WhatsApp i innych aplikacji, jeśli nie macie wystarczającej ilości miejsca na wewnętrznej lub zewnętrznej pamięci masowej telefonu.

Aby wyczyścić nieco system, uruchomcie aplikację Menedżer plików telefonu i sprawdźcie, ile wolnego miejsca ma Wasz telefon. Alternatywnie możecie również przejść do Ustawień > O telefonie lub wyszukać pamięć masową w pasku wyszukiwania wewnątrz aplikacji Ustawienia.

Jeśli to również nie pomoże, możecie użyć bardziej drastycznej metody – jaką jest ponowne uruchomienie telefonu. Czasami aplikacje mogą blokować się na niektórych zadaniach i ponowne uruchomienie telefonu załatwi sprawę.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, jedynym możliwym rozwiązaniem jest… ponowna instalacja aplikacji WhatsApp na telefonie.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to prosta aplikacja do komunikowania się ze znajomymi przy pomocy sieci bezprzewodowej. Dzięki łatwej obsłudze i możliwości szukania użytkowników po numerze telefonu podbił on rynek komunikatorów, oferując alternatywę dla natywnych aplikacji do dzwonienia czy smsowania przez sieć komórkową.

Jak wysyłać puste wiadomości na WhatsApp
Jak wysyłać puste wiadomości na WhatsApp

Nie ma bezpośredniego sposobu na wysłanie pustej wiadomości w WhatsApp. Możemy jednak spróbować różnych sztuczek, które, miejmy nadzieję, pozwolą wysłać pustą wiadomość. Można także skorzystać z pomocnej aplikacji zewnętrznej. Dowiedz się, jak wysyłać puste wiadomości na What…

Jak stworzyć swój awatar na WhatsApp
Jak stworzyć swój awatar na WhatsApp

Dzięki aktualizacji z listopada 2022 roku WhatsApp pozwala na stworzenie własnego awatara, czyli cyfrową wersję użytkownika obsługującego dane konto w komunikatorze. Możecie ustawić ten awatar jako zdjęcie profilowe lub użyć go do stworzenia 36 niestandardowych naklejek do wy…

Jak zarejestrować się w Telegramie bez karty SIM
Jak zarejestrować się w Telegramie bez karty SIM

Telegram zyskał popularność dzięki swojej unikalnej funkcji przesyłania wiadomości, która pozwala użytkownikom zachować anonimowość ich tożsamości. Od niedawna, możliwe jest korzystanie z Telegram bez podawania prawdziwego numeru telefonu. Poniżej przedstawiamy sposoby, na uż…

Czym są społeczności WhatsApp i jak z nich korzystać
Czym są społeczności WhatsApp i jak z nich korzystać

WhatsApp’s Communities jest w końcu udostępniony dla użytkowników. Nowa funkcja umożliwia tworzenie wielu grup WhatsApp pod większą grupą nadrzędną lub społecznością. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o Communities, jak będą działać i jak możecie korzystać z ich funkcji…