Jak zmienić motywy i kolory czatu na Instagramie

Różnorodność jest przyprawą życia. Dlatego dobrze czasami sprawić, aby Instagram wyglądał nieco inaczej – odświeżyć go z nowym motywem lub kolorem czatu. Od jakiegoś czasu Instagram pozwala Wam dokonać takiego „remontu”!

Wcześniej, jedyne co można było zrobić to aktywować Dark Mode. Jednak taka zmiana szybko się nudzi. Teraz, dzięki motywom czatu, wiadomości na Instagramie stały się o wiele bardziej zabawne, konfigurowalne i wizualnie atrakcyjne.

Dowiedz się, jak zmienić motywy i kolory czatu na Instagramie:

Jak zmienić motywy i kolory czatu na Instagramie

W tym artykule wyjaśniamy, jak używać motywów czatu na Instagramie, aby ożywić Wasze DM.

Jednak zanim zaczniemy, sprawdźcie, czy macie najnowszą wersję Instagrama zainstalowaną na swoim urządzeniu. Przejdźcie do Google Play Store i sprawdźćie, czy jest dostępna aktualizacja dla Instagrama.

Po aktualizacji, ikona Direct Messaging (DM) zostanie zastąpiona ikoną Facebook Messenger. Teraz możecie przystąpić do korzystania z motywów czatu w swoich rozmowach na Instagramie.

Teraz gdy macie dostęp do motywów czatu, możecie zacząć dostosowywać swoją skrzynkę DM. Wykonajcie poniższe kroki, aby dostosować swojego Instagrama:

 • Uruchom Instagram i stuknij ikonę messaging/DM w prawym górnym rogu aplikacji.
 • Następnie otwórz czat, który chcesz zmienić.
 • Stuknij nazwę profilu, aby otworzyć menu ustawień czatu.
 • W sekcji Ustawienia czatu wybierz opcję Motyw.
 • Wybierz preferowany motyw w sekcji Motywy.
 • Możesz też wybrać kolor w sekcji Kolory i gradienty.

Kolory i gradienty zmieniają tylko kolor Waszego dymka tekstowego. Kolor dymka tekstowego i tła odbiorcy pozostanie niezmieniony w oknie rozmowy. W przeciwieństwie do motywu, który zmienia czat u obu użytkowników!

Przy każdej zmianie motywu czatu Instagram powiadamia obie strony rozmowy za pośrednictwem wiadomości w oknie czatu. Wybranie opcji Zmień motyw w komunikacie z powiadomieniem umożliwia szybką zmianę motywów czatu lub gradientów kolorów bez przechodzenia do strony szczegółów czatu.

Dobrej zabawy ze zmianami!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, bazujący na edycji i szybkim udostępnianiu zdjęć robionych telefonem — a także krótkich filmików czy tak zwanych „Insta Story”, które pozwalają na przekazanie większej ilości treści.

Jak prowadzić transmisję na żywo na TikTok
Jak prowadzić transmisję na żywo na TikTok

Choć zdecydowana większość treści oglądanych za pośrednictwem platform streamingowych wideo jest nagrywana i edytowana, użytkownicy mogą również nadawać na żywo. I, oczywiście, TikTok nie zamierza pozostać w tyle. Musicie wiedzieć, że ta chińska sieć społecznościowa ma równie…

Jak zrobić karuzelowe posty na Insta na Androidzie
Jak zrobić karuzelowe posty na Insta na Androidzie

Posty karuzelowe na Instagramie (te z wieloma obrazami, które można dowolnie przesuwać) mogą być skutecznym sposobem na przekazanie tony wartości, pokazanie wielu produktów lub podzielenie się serią świetnych zdjęć, które naprawdę pomagają połączyć się z publicznością. Dowied…

Jak ustawić notatkę głosową jako status WhatsApp
Jak ustawić notatkę głosową jako status WhatsApp

Statusy WhatsApp służą do udostępniania zdjęć, filmów, GIF-ów, fraz, a teraz także notatek głosowych swoim kontaktom. Dzisiaj pokażemy Wam, jak korzystać z notatek głosowych w ramach statusów WhatsApp. Dowiedz się, jak ustawić notatkę głosową jako status WhatsApp: Jak ustawić…

Jak repostować historię na Instagramie
Jak repostować historię na Instagramie

Repostowanie historii na Instagramie to świetny sposób, aby utrzymać zaangażowanie odbiorców, opowiedzieć historię marki i zyskać wiarygodność dzięki treściom generowanym przez użytkowników. Niezależnie od tego, czy jest to cytat, który rezonuje z Waszą marką, seria filmów zz…