Czym są Instagram Notes i jak ich używać

Czy kiedykolwiek chcieliście zapytać swoich przyjaciół z Instagrama o coś prywatnie bez udostępniania swojego postu wszystkim swoim followersom? Teraz możecie, dzięki Instagram Notes.

Notes (także znane jako notatki) mogą być świetnym sposobem, aby szybko podzielić się tym, co robicie z najbliższymi kolegami, aby uzyskać rekomendacje na temat tego, co oglądać na Netflixie, zdecydować, gdzie pójść na spotkanie, lub po prostu rozpocząć zabawną konwersację z najbliższymi.

Dowiedz się, czym są Instagram Notes i jak ich używać:

Czym są Instagram Notes i jak ich używać

Instagram wprowadził Notatki na iOS i Androida w grudniu ubiegłego roku jako część dużej aktualizacji, która zawierała Candid Stories. Nowa funkcja nie była pierwotnie dostępna w Europie lub Japonii, ale został uruchomiony w tych terytoriach w ostatnich dniach.

Notatki są to zasadniczo krótkie posty z maksymalnie 60 znaków, w tym tekst i emojis, które pojawiają się w górnej części skrzynki odbiorczej. Odpowiedzi na notatki zainicjują rozmowę między nadawcą i odbiorcą, której nikt inny nie może zobaczyć.

Możecie utworzyć tylko jedną notatkę w danym momencie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby usuwać i udostępniać nowe notatki na bieżąco. Pamiętajcie jednak, aby nie drażnić swoich kolegów i koleżanek ich zbyt nachalnym wysyłaniem!

Aby utworzyć i udostępnić notatkę:

  • Przejdź na górę skrzynki odbiorczej Instagrama, dotykając ikony papierowego samolotu w prawym górnym rogu strony głównej.
  • Teraz wybierz swoje zdjęcie profilowe na górze skrzynki odbiorczej, a następnie wpisz swoją notatkę na następnej stronie.

Instagram robi to domyślnie, ale możecie też wybrać opcję „bliscy znajomi”, aby podzielić się tylko z wybraną grupą osób.

Możecie odpowiedzieć na notatkę Instagrama za pomocą bezpośredniej wiadomości, wybierając ją na górze listy czatów w skrzynce odbiorczej, stukając wyślij wiadomość i wpisując swoją odpowiedź. Inni nie będą mogli zobaczyć notatki ani na nią odpowiedzieć.

Jeśli chcecie usunąć notatkę przed upływem 24-godzinnego okresu, możecie to zrobić, stukając w notatkę i wybierając „usuń notatkę” (Delete Note).

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, którego głównym celem jest dzielenie się szybkimi zdjęciami z telefonu – z prostą edycją bezpośrednio w programie. Sporo firm oraz osób prywatnych buduje swoją markę na Insta, jednak jest to także ciekawe miejsce do poszukiwania inspiracji czy do dzielenia się własnymi przemyśleniami.