Najlepsze gry symulacyjne na Androida, w które musisz zagrać

Symulatory to dość niszowy gatunek. Są to gry, w których kontrolujecie życie kogoś lub czegoś – i wpływacie na otoczenie przy pomocy tej postaci. Może się to bardzo różnić w zależności od własnej definicji. The Sims, na przykład, jest klasycznym symulatorem życia. Natomiast Godus oferuje Wam symulator bycia bogiem. Istnieje mnóstwo wariantów gatunku, a tym samym sporo gier do wyboru.

Ze względu na prostotę i wciągający temat, gry te stały się bardzo popularne. W ten sposób na rynek trafiło wiele tytułów symulujących różne aspekty życia. Dlatego też postanowiliśmy ułatwić nieco życie fanom tego gatunku i przygotowaliśmy nowe zestawienie. Oto najlepsze gry symulatory życia dla Androida!

 1. My Child Lebensborn

  My Child Lebensborn

  My Child Lebensborn porusza poważniejsze kwestie – gracz ma zaopiekować się niemieckim dzieckiem, które przybywa do Norwegii i staje się świadkiem nienawiści do swojego narodu w czasach II wojny światowej. Podobnie jak w podobnych grach, gracz opiekuje się dzieckiem, karmi go, kąpie, bawi się z nim i czyta mu bajki na dobranoc. Na kolejnych poziomach ujawnia się coraz więcej szczegółów na temat przeszłości chłopca i kontekstu powojennego.

 2. Super WorldBox, God Simulator

  Super WorldBox, God Simulator

  W tej grze typu sandbox gracz wciela się we wszechmocnego stwórcę i przejmuje kontrolę nad całkowicie niezamieszkaną planetą, będąc w stanie tworzyć gatunki i rozwijać prawdziwe cywilizacje. Planeta może pomieścić zwierzęta, ludzi i mitologiczne stwory. Z czasem gracz śledzi interakcje między stworzeniami, a jeśli nie podoba mu się to, co widzi, może zaskoczyć je katastrofami lub zesłać na nich całkowite zniszczenie.

 3. The Sims™ Mobile

  The Sims™ Mobile

  Wykreuj niezapomniane postacie i przygody z pomocą The Sims Mobile, wciągającej gry w życie. Gra jest podobna do poprzednich wersji The Sims. Gracz tworzy i dostosowuje swojego Sima, który może zainwestować w swoją karierę, przeżyć romans, wychodzić z przyjaciółmi na imprezy lub wziąć ślub i mieć dzieci.

 4. Godus

  Godus

  Stań się Bogiem, aby stworzyć własną cywilizację, w której będziesz miał swoich wyznawców, którzy będą mogli zobaczyć, jak żyją i ewoluują przez pokolenia. Będziesz musiał zwiększyć szczęście swoich zwolenników, będąc w stanie spowodować deszcz lub wyrzeźbić ziemię, aby stworzyć góry, domy lub drzewa, a także być w stanie usunąć je do swoich potrzeb.

 5. Stardew Valley

  Stardew Valley

  Stardew Valley to angażująca gra RPG w stylu Terrarium, której celem jest rozbudowanie starej farmy i jednoczesne wzmocnienie więzi z lokalną społecznością. Rozpocznij grę, dostosowując postać, która przenosi się na farmę po odziedziczeniu pola od dziadka. Gracz musi uprawiać owoce i warzywa, hodować zwierzęta, łowić ryby, stawiać nowe budynki i wchodzić w interakcje z lokalną ludnością. Użytkownik może nawet założyć rodzinę.

Najlepsze gry VR na Androida, które przypadną ci do gustu
Najlepsze gry VR na Androida, które przypadną ci do gustu

Gry VR to w miarę nowy rynek, który powoli zapełnia się coraz to lepszymi tytułami. Co przyciąga graczy, to fakt, że można całkowicie zanurzyć się w cyfrowym świecie i przeżywać przygody tak, jakby było się w nich naprawdę. Co roku przybywa nowych tytułów, a fani wirtualnych …