Jak zapisać zdjęcia z WhatsApp do Galerii Androida

Czy chcecie zapisać wszystkie te zdjęcia, które otrzymujecie za pośrednictwem WhatsApp w galerii swojego smartfona, aby nigdy ich nie stracić? Pomożemy Wam je zachować, bez zbędnych problemów! WhatsApp stał się najpopularniejszym sposobem na wysyłanie zdjęć – te czasy, kiedy musieliśmy wysyłać zdjęcia przez email lub inne narzędzia, już dawno minęły.

Dowiedz się, jak zapisać zdjęcia z WhatsApp do Galerii Androida:

Jak zapisać zdjęcia z WhatsApp do Galerii Androida

System jest wygodny, szybki i prosty. Jednak jeśli pewnego dnia będziecie chcieli ponownie zobaczyć otrzymane lub wysłane zdjęcia, możecie nie być w stanie znaleźć ich wśród setek czatów czy folderów systemowych. Dodatkowo, WhatsApp co jakiś czas usuwa swoje tymczasowe pliki, w tym również zdjęcia! Na szczęście istnieje dość prosta metoda na zapisanie zdjęć z WhatsApp do galerii smartfona.

Kiedy otrzymujecie obraz poprzez czat WhatsApp, plik jest automatycznie zapisywany w pamięci masowej urządzenia. Konieczne jest jednak jego wcześniejsze pobranie. WhatsApp daje  możliwość ręcznego pobierania obrazów jeden po drugim lub pobierania ich automatycznie za pośrednictwem wifi, danych lub obu.

Zdjęcia nie zostaną stracone tak długo, jak długo będziecie je pobierać i zapisywać w pamięci telefonu (automatycznie lub ręcznie).  Na szczęście WhatsApp daje nam bardzo prostą opcję zapisania w galerii naszego smartfona zdjęć, filmów lub GIF-ów, które najbardziej nam się podobają. Wystarczy wykonać następujące kroki:

  • Otwórz obraz wewnątrz czatu WhatsApp.
  • Stuknij w ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.
  • Stuknij w Zapisz.

Ale gdzie te zdjęcia są przechowywane? Wszystkie pobrane zdjęcia są zapisywane w folderze WhatsApp w pamięci wewnętrznej urządzenia. Lokalizacja tego folderu zależy od modelu smartfona, ponieważ czasami tworzy on swój własny folder, a innym razem trzeba szukać wewnątrz folderu Androida.

Zdjęcie zostanie zapisane w nowym folderze w ramach systemowego folderu dla obrazów oznaczonego jako „WhatsApp”. Zaletą korzystania z tej metody jest to, że nawet jeśli usuniemy rozmowę i jej pliki, zapisane obrazy pozostaną w nowym folderze.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to prosta aplikacja do komunikowania się ze znajomymi przy pomocy sieci bezprzewodowej. Dzięki łatwej obsłudze i możliwości szukania użytkowników po numerze telefonu podbił on rynek komunikatorów, oferując alternatywę dla natywnych aplikacji do dzwonienia czy smsowania przez sieć komórkową.

Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku
Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku

TikTok zapewnia dużą ilość treści, praktycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednak ze względu na nieskończone przewijanie treści, łatwo jest zapomnieć o filmach, które lubicie. Na szczęście, aplikacja posiada funkcję dodawania filmów do ulubionych. W ten sposób możecie j…

Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie
Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie

Korzystanie z Instagrama to fantastyczny sposób, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i członkami rodziny, a także nawiązać nowe znajomości z ludźmi, którzy dzielą z Wami zainteresowania. Jeśli korzystaliście z aplikacji wcześniej, prawdopodobnie jesteście zaznajomieni z s…

Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie
Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Instagram, podobnie jak WhatsApp czy Messenger, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy są online. Innymi słowy, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy przeglądają platformę, zdjęcia, historie, rolki lub rozmawiają za pomocą bezpośrednich wiadomości. Chcecie wiedzieć, czy ktoś jes…

Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?
Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?

Jeśli martwicie się o swoją prywatność, TikTok może być dla Was złym wyborem. TikTok bez owijania w bawełnę informuje o tym, jakie dane pobiera od swoich użytkowników i nie da się nic zrobić z tym, aby tak nie było. Możecie natomiast pobrać raport z danych i aktywności, którz…