Jak zablokować kogoś na Telegramie

Telegram w 2021 roku urósł ze 100 tys. do 55,2 mln dziennych aktywnych użytkowników. Aplikacja koncentruje się na zapewnieniu wolnego od reklam przesyłania wiadomości i prywatności swoim użytkownikom. Użytkownicy Telegrama mogą wysyłać wiadomości i wykonywać połączenia audio lub wideo do swoich kontaktów telefonicznych, lub znaleźć znajomych poprzez ich nazwy użytkownika.

Natura Telegramu sprawia, że nieznane osoby mogą łatwo wysyłać wiadomości do innych użytkowników, po prostu znając ich nazwę użytkownika lub numer telefonu. Takie osoby można jednak zablokować, jeśli w jakiś sposób uprzykrzają życie innym użytkownikom. Użytkownicy mogą również zablokować znane kontakty, jeśli nie chcą się już z nimi komunikować, korzystając z poniższych kroków.

Dowiedz się, jak zablokować kogoś na Telegramie:

Jak zablokować kogoś na Telegramie

Jeśli zablokujecie kontakt w Telegramie, nie będzie on mógł wysyłać Wam wiadomości, dzwonić ani wysyłać mediów. Jednak użycie poniższej metody wymaga, aby dana osoba znajdowała się na Waszej liście kontaktów. Oto jak to działa:

 • Uruchom aplikację Telegram na swoim urządzeniu mobilnym.
 • W lewej dolnej części aplikacji stuknij w Kontakty, aby wyświetlić listę kontaktów.
 • Przewiń listę kontaktów i wybierz kontakt, który musisz zablokować.
 • Stuknij w nazwę kontaktu, aby uruchomić okno czatu.
 • W górnej części okna czatu stuknij zdjęcie profilowe kontaktu.
 • W nowym oknie stuknij pionową elipsę, która oznacza Więcej.
 • Z wyświetlonej listy opcji wybierz opcję Zablokuj użytkownika.
 • W wyskakującym oknie stuknij w Blokuj użytkownika.

Jeśli użytkownik, którego chcecie zablokować, nie jest częścią Waszej listy kontaktów, być może znalazł Was używając nazwy użytkownika. Nadal możecie go zablokować poprzez Ustawienia prywatności. Wystarczy uruchomić aplikację Telegram na urządzeniu mobilnym, przejść do ustawień i znaleźć opcje prywatności i bezpieczeństwa. Tam możecie użyć akcji Blokuj użytkowników, aby zablokować kogoś przez czat – wszystko, co musicie zrobić, to znaleźć czat lub rozmowę od nieznajomego, którego chcecie zablokować – i wybrać go do blokady.

 1. Telegram

  Telegram

  Telegram to łatwy w użyciu komunikator do tworzenia sporych grup czatowych, który znany jest ze swojego profesjonalnego podejścia do ochrony danych osobowych i konwersacji swoich użytkowników. Cała aplikacja jest darmowa i łatwa w obsłudze – posiada także wbudowany w aplikację translator, który ułatwia porozumiewanie się z ludźmi nieznającymi Waszego języka.

Jak wyłączyć historię linków na Instagramie
Jak wyłączyć historię linków na Instagramie

W rozległym świecie mediów społecznościowych Instagram wyróżnia się jako wizualna przystań, umożliwiając użytkownikom odkrywanie niezliczonych treści – głównie graficznych. Poruszanie się po tych treściach często wiąże się z klikaniem linków prowadzących do intrygującyc…

Jak uzyskać kod weryfikacyjny WhatsApp przez e-mail
Jak uzyskać kod weryfikacyjny WhatsApp przez e-mail

Platforma WhatsApp umożliwia teraz powiązanie adresu e-mail z kontem WhatsApp jako alternatywną metodę logowania, zapewniając większą elastyczność i dostępność. Funkcja łączenia adresów e-mail jest obecnie dostępna dla beta testerów na Androidzie. Dowiedz się, jak uzyskać kod…