Najlepsze gry survivalowe na Androida, w które musisz zagrać

Gry survivalowe są jednymi z najpopularniejszych na urządzenia mobilne. To także jedne z niewielu, w których podstawowa mechanika jest w nazwie – Waszym zadaniem jest po prostu przetrwać. Gracze zazwyczaj zakładają bazę, wytwarzają różne rzeczy, tworzą obronę przed zagrożeniami z zewnątrz, znajdują jedzenie, a czasem także nawiązują przyjaźnie. Istnieje wiele różnych ujęć podstawowej mechaniki rozgrywki. Większość gier survivalowych mają charakterystyczne systemy przetrwania, ale wszystkie są w miarę podobne między sobą.

Nie uwzględniliśmy żadnych gier battle royale na tej liście, choć technicznie kwalifikują się jako gry survivalowe. Tutaj możecie zobaczyć listę najlepszych gier battle royale.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych gier survivalowych o przetrwaniu na Androida. Miłego przeglądania!

 1. ARK: Survival Evolved

  ARK: Survival Evolved

  W tej pierwszoosobowej strzelance trzeba stawić czoła zaciekłym dinozaurom, aby przetrwać w świecie rodem z okresu jurajskiego. Po dostosowaniu bohatera zacznij odkrywać otoczenie, tworzyć schronienia, szukać broni i trenować różne rodzaje dinozaurów.

 2. Cataclysm: Dark Days Ahead

  Cataclysm: Dark Days Ahead

  Cataclysm: Dark Days Ahead to jedna z tych lepszych gier survivalowych. Jest darmowa i open-source. Zaczynasz z niczym i próbujesz przetrwać w losowo generowanym świecie. Masz potworności do pokonania, rzeczy do zebrania i ludzi do ochrony. Grafika jest w stylu retro i system menu nie jest wyjątkowo rozbudowany, ale jest to zaskakująco dobra gra.

 3. Day R

  Day R

  Day R Survival to znakomita gra survivalowa typu freemium. Rozgrywa się w ZSRR, zawiera 2700 lokalizacji na ogromnej mapie, tony przedmiotów do znalezienia i stosunkowo przyzwoite doświadczenie survivalowe. Musisz powstrzymać głód, nie dać się zabić przez zombie i unikać promieniowania.

 4. Last Day on Earth: Survival

  Last Day on Earth: Survival

  W grze Last Day on Earth gracz przenosi się do 2027 roku. Celem gry jest próba przetrwania w świecie zrujnowanym przez apokalipsę zombie. Eksploruj mapę i otoczenie, aby znaleźć jedzenie i zebrać wszystkie przedmioty niezbędne do zbudowania schronu.

 5. This War of Mine

  This War of Mine

  Musisz stanąć na czele grupy cywilów próbujących przetrwać w oblężonym mieście. Będziesz zmagać się z brakiem żywności, lekarstw oraz z ciągłym stanem zagrożenia ze strony snajperów i wrogo nastawionych rzezimieszków – każda z postaci ma swoje umiejętności niczym w klasycznych gatunkach RPG. Za dnia możesz ukryć się przed snajperami, korzystając ze schronów, natomiast noce to świetny czas na wysłanie Twoich towarzyszy na poszukiwanie zaopatrzenia.

Najlepsze gry na imprezy domowe do grania z przyjaciółmi
Najlepsze gry na imprezy domowe do grania z przyjaciółmi

Imprezy zwykle są pełne atrakcji, gości i możliwości dobrego spędzenia czasu. Wiele osób pije, gra w beer ponga – inni oglądają filmy lub po prostu rozmawiają ze sobą. W niektórych przypadkach ludzie mogą chcieć zagrać w grę imprezową. Istnieje niemały wybór gier na And…

Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać
Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać

Gry gacha są w dzisiejszych czasach dość popularne. Te najpopularniejsze mają miliony instalacji, a nawet te mniejsze mają wiernych fanów liczonych w tysiące graczy. Co je łączy, to specyficzny styl rozgrywki – zazwyczaj posiadają oldschoolową, JRPG-ową mechanikę walki …