Jak rozpoznać fałszywe konta na Instagramie

Zdobycie nowego followera na Instagramie to niesamowite uczucie, zwłaszcza jeśli próbujecie rozwijać swoje konto. Jednak czasami można być śledzony przez fałszywe konta, które nie zrobią wiele dla Wasze strony, a nawet mogą spowodować problemy dla Waszych innych followerów. Nie martwcie się jednak – stworzyliśmy listę kilku największych czerwonych flag, na które powinniście zwracać uwagę, gdy próbujecie stwierdzić, czy konto na Instagramie jest fałszywe, czy nie.

Dowiedz się, jak rozpoznać fałszywe konta na Instagramie:

Jak rozpoznać fałszywe konta na Instagramie

Jednym z największych problemów na Instagramie są fałszywe posty i fałszywe konta użytkowników. Prawdopodobnie natknęliście się na fałszywe konto lub post nie raz i nie dwa. Ale może nie potraficie jeszcze rozpoznawać fałszywych postów na Insta, to przygotowaliśmy dla Was pewne zestawienie, które Wam w tym pomoże. 

Głównym powodem fałszywych kont na Instagramie jest waga, jaką przykłada się do liczby followersów, których ma konto. To, oraz trudny proces zdobywania tych followersów organicznie. Osoby, które kupują fałszywe konta z wysoką liczbą followersów, po prostu szukają szybszego sposobu, aby zmierzyć się z konkurencją bez wkładu własnej pracy. Oto główne czerwone flagi, na które trzeba zwracać szczególną uwagę.

 • Konto nie posiada zdjęcia profilowego.
 • Mają zero followersów i zero śledzących.
 • Konto nie ma żadnych postów.
 • Zostawiają generyczne komentarze do Twoich postów.
 • Konto używa cudzych zdjęć.
 • Śledzą podejrzanie dużą liczbę kont.
 • Jest to zupełnie nowe konto.
 • Mają konto o wysokiej liczbie followerów z niskim zaangażowaniem.
 • Publikują zdjęcia różnych osób.
 • Oferują zniżki lub wyprzedaże.

Te wskazówki pomogą Wam wykryć potencjalnych oszustów, gdy będziecie przewijać konta na Instagramie. Jednak chcielibyśmy przypomnieć, że istnieją pewne przypadki, w których konto Instagram lub post może wykazywać wszystkie oznaki bycia fałszywym, ale są one w 100% prawdziwe.

Więc najlepszą rzeczą, jaką możemy zasugerować, jest najpierw zrozumienie, jak dostrzec tych fałszerzy. Następnie użyjcie własnego osądu, aby podjąć odpowiednie działania. 

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, bazujący na edycji i szybkim udostępnianiu zdjęć robionych telefonem — a także krótkich filmików czy tak zwanych „Insta Story”, które pozwalają na przekazanie większej ilości treści.

Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku
Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku

TikTok zapewnia dużą ilość treści, praktycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednak ze względu na nieskończone przewijanie treści, łatwo jest zapomnieć o filmach, które lubicie. Na szczęście, aplikacja posiada funkcję dodawania filmów do ulubionych. W ten sposób możecie j…

Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie
Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie

Korzystanie z Instagrama to fantastyczny sposób, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i członkami rodziny, a także nawiązać nowe znajomości z ludźmi, którzy dzielą z Wami zainteresowania. Jeśli korzystaliście z aplikacji wcześniej, prawdopodobnie jesteście zaznajomieni z s…

Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie
Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Instagram, podobnie jak WhatsApp czy Messenger, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy są online. Innymi słowy, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy przeglądają platformę, zdjęcia, historie, rolki lub rozmawiają za pomocą bezpośrednich wiadomości. Chcecie wiedzieć, czy ktoś jes…

Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?
Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?

Jeśli martwicie się o swoją prywatność, TikTok może być dla Was złym wyborem. TikTok bez owijania w bawełnę informuje o tym, jakie dane pobiera od swoich użytkowników i nie da się nic zrobić z tym, aby tak nie było. Możecie natomiast pobrać raport z danych i aktywności, którz…