Jak zablokować połączenia WhatsApp na Androidzie

Szukacie rozwiązania jak zablokować połączenia na WhatsApp na Androidzie? Ktoś nęka Was połączeniami, których nie chcecie odebrać? Na szczęście Android posiada wbudowane zabezpieczenia, które pozwalają blokować niechciane kontakty przed próbą kontaktu z Wami.

Dowiedz się, jak zablokować połączenia WhatsApp na Androidzie:

Jak zablokować połączenia WhatsApp na Androidzie

Jeśli chcecie uniknąć otrzymywania połączeń wideo od jednego lub kilku swoich kontaktów, najprostszym rozwiązaniem, jakie można zrobić, jest ich zablokowanie. Oczywiście zablokuje to wymienianie się wiadomościami tekstowymi, jednak w większości przypadków, nie jest to żaden problem. To samo dotyczy połączeń głosowych WhatsApp. W skrócie: zablokowana osoba nie będzie mogła już mieć z Wami żadnego kontaktu za pośrednictwem WhatsApp. Sama operacja jest odwracalna w dowolnym momencie.

To powiedziawszy, aby zablokować kontakt w WhatsApp na Androidzie:

 • Otwórz aplikację i przewiń listę dostępnych nazwisk w zakładce Czat lub po prostu znajdź kontakt osoby, którą chcesz zablokować.
 • Inną opcją jest wpisanie numeru osoby.
 • Po znalezieniu kontaktu stuknij w jego nazwę, aby otworzyć czat.
 • W tym momencie stuknij w ikonę menu, znajdującą się u góry po prawej stronie.
 • Naciśnij na pozycję Więcej.
 • Na koniec naciśnij dwa razy z rzędu na Zablokujto wszystko!

Czy osoby, którą chcecie zablokować, nie ma na Waszej liście kontaktów? W takim razie, aby ją zablokować, wystarczy nacisnąć przycisk Blokuj, który znajdziecie u góry po lewej stronie, bezpośrednio na stronie czatu.

W każdej chwili możecie odblokować kontakt WhatsApp, korzystając z ustawień aplikacji: wystarczy nacisnąć na pozycję blokady w miejscu, gdzie normalnie blokujecie użytkownika. Dotknijcie, aby odblokować lub, alternatywnie, naciśnijcie jeszcze raz na ikonę menu znajdującą się w prawym górnym rogu menu głównego, przejdźcie do Więcej> Odblokuj i wybierzcie kontakty do odblokowania.

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger to prosta aplikacja do komunikowania się ze znajomymi przy pomocy sieci bezprzewodowej. Dzięki łatwej obsłudze i możliwości szukania użytkowników po numerze telefonu podbił on rynek komunikatorów, oferując alternatywę dla natywnych aplikacji do dzwonienia czy smsowania przez sieć komórkową.

Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku
Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku

TikTok zapewnia dużą ilość treści, praktycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednak ze względu na nieskończone przewijanie treści, łatwo jest zapomnieć o filmach, które lubicie. Na szczęście, aplikacja posiada funkcję dodawania filmów do ulubionych. W ten sposób możecie j…

Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie
Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie

Korzystanie z Instagrama to fantastyczny sposób, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i członkami rodziny, a także nawiązać nowe znajomości z ludźmi, którzy dzielą z Wami zainteresowania. Jeśli korzystaliście z aplikacji wcześniej, prawdopodobnie jesteście zaznajomieni z s…

Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie
Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Instagram, podobnie jak WhatsApp czy Messenger, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy są online. Innymi słowy, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy przeglądają platformę, zdjęcia, historie, rolki lub rozmawiają za pomocą bezpośrednich wiadomości. Chcecie wiedzieć, czy ktoś jes…

Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?
Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?

Jeśli martwicie się o swoją prywatność, TikTok może być dla Was złym wyborem. TikTok bez owijania w bawełnę informuje o tym, jakie dane pobiera od swoich użytkowników i nie da się nic zrobić z tym, aby tak nie było. Możecie natomiast pobrać raport z danych i aktywności, którz…