Jak wysyłać zdjęcia jako dokumenty na WhatsApp

Udostępnianie zdjęć lub plików graficznych bezpośrednio w WhatsApp spowoduje ich kompresję, zmniejszenie rozdzielczości i jakości. Aplikacja do przesyłania wiadomości robi to dla sprawnej transmisji danych. Podczas gdy na ekranie telefonu teoretycznie nic się nie zmienia, obraz traci wiele drobnych szczegółów. 

Jest jeszcze jeden sposób na wysyłanie zdjęć bez zmniejszania rozdzielczości.

Dowiedz się, jak wysyłać zdjęcia jako dokumenty na WhatsApp:

Jak wysyłać zdjęcia jako dokumenty na WhatsApp

Wysyłanie obrazów na WhatsApp jest czymś, co robi się praktycznie bez żadnego przygotowania czy pomyślenia, ot wybieracie zdjęcie i klikacie wyślij. Ale, czy wiecie, że WhatsApp kompresuje rozmiar obrazu przed wysłaniem? Oznacza to, że piksele oryginalnego obrazu nie są takie same jak piksele obrazu, który otrzymujesz lub przesyłasz przez WhatsApp.

Jeśli chcecie uniknąć utraty jakości podczas wysyłania obrazu przez WhatsApp, to trzeba wysłać zdjęcie jako inny plik, jak na przykład dokumenty. Można wysyłać zdjęcia jako dokumenty na WhatsApp, aby zachować ich jakość i wcale nie jest to jakoś trudno.

Po pierwsze, aby wysłać wysokiej jakości i nieskompresowane zdjęcia na WhatsApp, musicie zapisać obraz z jakąś inną nazwą. Proces ten jest dość prosty na Androidzie.

  • Wystarczy zmienić nazwę pliku obrazu na .doc lub .pdf z menedżera plików.
  • Wyślij obraz jako Dokument, a nie plik Galerii. Jeśli nie znajdziesz pliku, to możesz go przeglądać w zakładce dokumenty.
  • Kiedy wysyłasz plik do odbiorcy jako dokument, musisz poprosić go o zmianę nazwy obrazu w jego menedżerze plików na .jpg, aby mógł zobaczyć nieskompresowany i oryginalny obraz.

Powodzenia z wysyłaniem!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to bijąca rekordy popularności apka do komunikacji z rodziną, znajomymi i partnerami biznesowymi przy pomocy internetu. Prosty interfejs, ciągły rozwój i udoskonalanie programu jest tym, co zagwarantowało WhatsAppowi sukces.

Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku
Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku

TikTok zapewnia dużą ilość treści, praktycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednak ze względu na nieskończone przewijanie treści, łatwo jest zapomnieć o filmach, które lubicie. Na szczęście, aplikacja posiada funkcję dodawania filmów do ulubionych. W ten sposób możecie j…

Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie
Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie

Korzystanie z Instagrama to fantastyczny sposób, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i członkami rodziny, a także nawiązać nowe znajomości z ludźmi, którzy dzielą z Wami zainteresowania. Jeśli korzystaliście z aplikacji wcześniej, prawdopodobnie jesteście zaznajomieni z s…

Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie
Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Instagram, podobnie jak WhatsApp czy Messenger, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy są online. Innymi słowy, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy przeglądają platformę, zdjęcia, historie, rolki lub rozmawiają za pomocą bezpośrednich wiadomości. Chcecie wiedzieć, czy ktoś jes…

Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?
Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?

Jeśli martwicie się o swoją prywatność, TikTok może być dla Was złym wyborem. TikTok bez owijania w bawełnę informuje o tym, jakie dane pobiera od swoich użytkowników i nie da się nic zrobić z tym, aby tak nie było. Możecie natomiast pobrać raport z danych i aktywności, którz…