Jak wyświetlić prywatne profile na Facebooku w systemie Android

W początkach istnienia Facebooka użytkownicy publikowali wszelkiego rodzaju dane osobowe i prywatne. Z perspektywy czasu widać, że wszyscy byliśmy nieco naiwni, ignorując wszelkie zasady bezpieczeństwa w sieci. 

Do czasu, gdy stało się to ogromnym problemem. Ochrona prywatności danych nagle zaczęła interesować użytkowników, ale także same serwisy je przetwarzające. Obecnie najlepszą praktyką jest utrzymywanie prywatnego profilu na Facebooku, aby chronić swoją tożsamość, swoje dane, a nawet dane swoich znajomych. Co, jednak jeśli chcecie wiedzieć, jak można podglądnąć profil prywatny? Nie jest to łatwe, jednak istnieją dwa sposoby.

Dowiedz się, jak wyświetlić prywatne profile na Facebooku w systemie Android:

Jak wyświetlić prywatne profile na Facebooku w systemie Android

Prywatny profil na Facebooku to konto, którego nie można zobaczyć, nie będąc jego znajomym. Podczas przeglądania prywatnego profilu na Facebooku nie są widoczne żadne informacje o użytkowniku, a w wielu przypadkach nie jest też widoczne zdjęcie profilowe.

Użytkownik wyłączył wszelkie publiczne ustawienia profilu, dzięki czemu nadal nie jest on całkiem anonimowy, ale z pewnością bardziej prywatny, a jego dane są bezpieczne.

Nawet jeśli ustawicie swój profil na Facebooku jako prywatny, nie powstrzyma to innych osób przed próbą zobaczenia go. Co gorsza, ustawienie profilu na Facebooku jako prywatnego nie likwiduje luk, które można wykorzystać, aby ominąć ustawienia prywatności. 

Istnieją dwie główne metody, których ludzie używają, aby dostać się do zablokowanego profilu na Facebooku.

1. Podszywanie się pod znajomych lub udawanie starego znajomego

Najprostszą metodą jest podszycie się pod fałszywego (lub udawanie starego) znajomego. Jest to całkiem prosty i skuteczny sposób, aby zobaczyć posty na Facebooku od osób, które nie są znajomymi.

Można stworzyć całkowicie fałszywy profil, aby zaprzyjaźnić się z osobą, którą chcemy podejrzeć i uzyskać dostęp do profilu na Facebooku. Czasami wystarczy samo zaproszenie, innym razem bycie w podobnej grupie tematycznej, lub nawiązanie do jakiegoś wydarzenia, które może naprowadzić daną osobę na przeświadczenie, że faktycznie zna fałszywy profil. Kiedy już zaakceptuje zaproszenie – można bez problemu przeglądać jej profil.

2. Aplikacje szpiegowskie

Gdy Facebook w końcu naprawdę utrudnił przeglądanie prywatnych profili na Facebooku, ci, którzy desperacko chcieli zobaczyć prywatne profile na Facebooku, sięgnęli po ekstremalne opcje.

Instalowanie oprogramowania szpiegującego jest jedną z tych ekstremalnych metod przeglądania prywatnego profilu na Facebooku.

Oprogramowanie szpiegujące, zainstalowane na urządzeniu, może zapewnić bezpośredni dostęp do prywatnego konta na Facebooku. Apki tego typu nie są trudne w użyciu – jednak wymagają dostępu do komputera lub telefonu użytkownika, którego profil chcecie podejrzeć. Bez tego niestety się nie uda.

Ostatnim sposobem, którego nie wymienimy w punktach, jest po prostu kradzież konta. Jednak z oczywistych względów nie polecamy tego typu rozwiązania!

  1. Facebook

    Facebook

    Facebook to znany przez wszystkich portal społecznościowy, dzięki któremu utrzymujemy kontakt ze swoimi bliskimi. Ta aplikacja pozwala zarządzać kontem Facebook z urządzenia mobilnego – bez obcinania żadnej z funkcjonalności dostępnej na przeglądarkowej wersji.

Co to jest Telegram Premium i jak z niego korzystać?
Co to jest Telegram Premium i jak z niego korzystać?

Plan premium Telegrama zbliża się wielkimi krokami i wiemy już, jakie ekskluzywne korzyści będzie zawierał. Niejednokrotnie mówiono w sieci o nowym planie Telegrama, który wkrótce pojawi się w aplikacji, aby dać użytkownikom możliwość korzystania z ekskluzywnych korzyści w za…

Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w trybie ukrytym
Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w trybie ukrytym

Był czas, gdy aplikacje do obsługi wiadomości dawały Wam pełną kontrolę nad sposobem komunikowania się z innymi. Można było ustawić swój własny status na ukryty lub niewidoczny i zachować pełną możliwość korzystania z komunikatora! Potwierdzenia przeczytania (dzisiejsze niebi…