Jak wyłączyć powiadomienia o reakcjach w aplikacji WhatsApp

Czy podobają Wam się nowe funkcje dodane przez WhatsApp? Jeśli Wasza odpowiedź brzmi „Tak”, ale uważacie, że powiadomienia, które pojawiają się, gdy użytkownicy reagują na Wasze wiadomości, są nieco irytujące – mamy dla Was idealny sposób, jak sobie z tym poradzić. Zapraszamy do lektury!

Dowiedz się, jak wyłączyć powiadomienia o reakcjach w aplikacji WhatsApp:

Jak wyłączyć powiadomienia o reakcjach w aplikacji WhatsApp

Odkąd WhatsApp pozwala reagować na wiadomości, miliony osób decydują się na używanie emojis, aby okazać jakieś uczucia w odpowiedzi na niektóre wiadomości – na pewno zauważyliście, że wystarczy przytrzymać palec na wiadomości, aby otworzyć okno dodawania reakcji emoji pod tekstem.

Jednak nie wszyscy użytkownicy wydają się być zadowoleni z tej nowej funkcji, zwłaszcza jeśli idzie to w parze z atakiem natrętnych powiadomień. WhatsApp wyświetla powiadomienie, gdy w jakiejś wiadomości pojawi się reakcja, dlatego też jak łatwo się domyślić, czasami może przybrać to nieoczekiwany obrót i zarzucić skrzynkę powiadomień użytkownika mało użytecznymi informacjami – szczególnie w grupach czatowych.

Zanim przejdziemy do instrukcji krok po kroku, musimy wspomnieć, że wyłączenie powiadomień o reakcjach na telefonie wyłączy je także dla WhatsApp Web oraz aplikacji na komputer. Oczywiście ustawienia można cofnąć w każdej chwili, jednak nie ma obecnie sposobu na skonfigurowanie obu trybów osobno. A teraz wracając do instrukcji, oto co musicie wykonać:

 • Włącz WhatsApp na swoim urządzeniu mobilnym.
 • Kliknij trzy małe pionowe punkty znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu.
 • Zobaczysz menu z kilkoma opcjami, kliknij ostatnią z nich – z napisem „Ustawienia”.
 • Znajdź i otwórz „Powiadomienia”.
 • Kliknij przycisk „Powiadomienia o reakcjach”.
 • Wyłącz otrzymywanie powiadomień.

Pamiętajcie, że możecie ponownie aktywować powiadomienia w dowolnym momencie. Wystarczy, że klikniecie przycisk aktywujący powiadomienia w menu „Powiadomienia o reakcjach”.

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger to obecnie najpopularniejszy komunikator internetowy, z którego korzystają obecnie setki tysięcy użytkowników z całego świata — dzięki jego niespotykanej synchronizacji kontaktów z listą numerów z telefonu, jest on łatwy w użytku nawet dla osób nieobeznanych z nowoczesnymi aplikacjami.

Co to jest Telegram Premium i jak z niego korzystać?
Co to jest Telegram Premium i jak z niego korzystać?

Plan premium Telegrama zbliża się wielkimi krokami i wiemy już, jakie ekskluzywne korzyści będzie zawierał. Niejednokrotnie mówiono w sieci o nowym planie Telegrama, który wkrótce pojawi się w aplikacji, aby dać użytkownikom możliwość korzystania z ekskluzywnych korzyści w za…

Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w trybie ukrytym
Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w trybie ukrytym

Był czas, gdy aplikacje do obsługi wiadomości dawały Wam pełną kontrolę nad sposobem komunikowania się z innymi. Można było ustawić swój własny status na ukryty lub niewidoczny i zachować pełną możliwość korzystania z komunikatora! Potwierdzenia przeczytania (dzisiejsze niebi…