Jak dodać muzykę do swojej historii lub posta na Instagramie

Jednym ze sposobów na podniesienie poziomu zaangażowania odbiorców na Instagramie jest dodawanie muzyki do postów – niezależnie od tego, czy są to Instagram Stories, Reels, posty wideo Feed czy filmy IGTV. Pokażemy Wam dzisiaj, jak to zrobić za pomocą aplikacji Instagram. 

Dowiedz się, jak dodać muzykę do swojej historii lub posta na Instagramie:

Jak dodać muzykę do swojej historii lub posta na Instagramie

Instagram oferuje wybór muzyki z własnej biblioteki audio. Dostęp do tej biblioteki można uzyskać z poziomu samej aplikacji. Korzystanie z tej biblioteki i dodawanie muzyki do postów czy historii jest bardzo łatwe. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o dodawaniu muzyki na Instagramie.

Aby dodać muzykę do swojego contentu, wykonajcie te proste kroki:

 • Kliknij ikonę „Your Story” w lewym górnym rogu aplikacji.
 • Nagraj wideo na samym Instagramie lub prześlij je z rolki aparatu.
 • Kliknij ikonę „media” (kwadratowa buźka), której używasz do dodawania GIF-ów i emojis do Instagram Stories.
 • W razie potrzeby możesz wyłączyć oryginalny dźwięk wideo, klikając ikonę „dźwięk” w górnym menu.
 • W tym miejscu znajdziesz opcję oznaczoną jako „Muzyka” – dotknij jej.
 • Możesz wyszukać konkretną ścieżkę muzyczną (na podstawie nazwy, nastroju, gatunku) lub znaleźć pasującą ścieżkę muzyczną.
 • Możesz także kliknąć przycisk odtwarzania, aby odsłuchać muzykę przed dokonaniem ostatecznego wyboru.
 • Ponieważ na Instagram stories dozwolone są tylko 15-sekundowe filmy, utwory muzyczne są automatycznie dostosowywane do Twojego filmu.
 • Jeśli potrzebujesz konkretnej części utworu muzycznego, możesz po prostu dotknąć naklejki i przewinąć w górę lub w dół do odpowiedniego tekstu, którego potrzebujesz.
 • Możesz także przeciągnąć pasek osi czasu, aby zmienić muzykę na inną zwrotkę. Dwie różowe linie na osi czasu oznaczają automatycznie dostosowaną część ustawioną przez Instagram.
 • Możesz również wyświetlić tekst piosenki na swoim Instagram Stories i wybrać spośród różnych opcji czcionki za pomocą ikony „A”.
 • Po zakończeniu edycji po prostu stuknij „gotowe” i prześlij materiał na Instagram.

Po wybraniu utworu muzycznego zostanie on wyświetlony w Waszym poście jako naklejka. Możecie dostosować wygląd naklejki w swojej historii, dotykając jej, aby wyświetlić opcje wyświetlania. Jej rozmiar można dostosować, przeciągając i szczypiąc, podobnie jak w przypadku innych elementów multimedialnych.

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, którego głównym celem jest dzielenie się szybkimi zdjęciami z telefonu – z prostą edycją bezpośrednio w programie. Sporo firm oraz osób prywatnych buduje swoją markę na Insta, jednak jest to także ciekawe miejsce do poszukiwania inspiracji czy do dzielenia się własnymi przemyśleniami.

Co to jest Telegram Premium i jak z niego korzystać?
Co to jest Telegram Premium i jak z niego korzystać?

Plan premium Telegrama zbliża się wielkimi krokami i wiemy już, jakie ekskluzywne korzyści będzie zawierał. Niejednokrotnie mówiono w sieci o nowym planie Telegrama, który wkrótce pojawi się w aplikacji, aby dać użytkownikom możliwość korzystania z ekskluzywnych korzyści w za…

Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w trybie ukrytym
Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w trybie ukrytym

Był czas, gdy aplikacje do obsługi wiadomości dawały Wam pełną kontrolę nad sposobem komunikowania się z innymi. Można było ustawić swój własny status na ukryty lub niewidoczny i zachować pełną możliwość korzystania z komunikatora! Potwierdzenia przeczytania (dzisiejsze niebi…