Najlepsze aplikacje do gier w chmurze do grania w ulubione gry na Androidzie

Branża gier wideo przeszła długą drogę, od konieczności używania fizycznych płyt do grania w gry na komputerze do grania w chmurze na Androidzie. Teraz gry cyfrowe można kupić w Internecie, co zapewnia łatwiejszy dostęp i wygodę. Ale to nie jedyny aspekt, jaki technologia usprawniła gry wideo – różne firmy zaczynają uruchamiać swoje platformy, takie jak cloud gaming dla systemu Android, które oferują niekonwencjonalny styl grania w gry przy pomocy telefonu jako platformy.

Dla tych, którzy nie wiedzą: Granie w chmurze to nowa metoda grania w gry na urządzeniu mobilnym. Pozwala użytkownikom grać w gry wideo bez konieczności instalowania wersji na urządzeniu i polega na szybkości Internetu, aby umożliwić grę przez strumieniowanie. Gry są przechowywane na serwerze, a dostęp do nich można uzyskać za pomocą urządzenia z dostępem do Internetu.

Gry wideo nigdy wcześniej nie były tak dostępne. Dzięki grom w chmurze można grać w swoje ulubione gry bez konieczności pobierania czy posiadania przy sobie PC, a dostęp do nich można uzyskać za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Istnieje wiele aplikacji do gier w chmurze, i aby pomóc Wam wybrać, przygotowaliśmy listę najlepszych aplikacji do gier w chmurze dla Androida.

 1. Stadia

  Stadia

  Stadia to nowa platforma Google do grania strumieniowego, która pozwala grać na urządzeniach mobilnych, w tym na komputerach PC, telewizorach, smartfonach, tabletach i Chromecaście. Z platformy Stadia użytkownik może przesyłać strumieniowo gry na różne urządzenia podłączone w jednej sieci. 

 2. Vortex Cloud Gaming - gry PC na Androidzie

  Vortex Cloud Gaming – gry PC na Androidzie

  Vortex jest co prawda płatny i umożliwia wybór jednego z trzech abonamentów: mobilny, premium i ultra, ale jest bardzo stabilny i pozwala na skonfigurowanie urządzenia tak, aby jak najlepiej odbierało grę w trybie strumieniowym. Aplikacja ta wspiera od 65 do 465 gier.

 3. Remotr

  Remotr

  Remotr zapewnia wysokiej jakości strumieniową transmisję gier i płynną rozgrywkę w każdą z oferowanych gier, w tym także w gry 3D o wymagającej grafice. Mimo że aplikacja udostępnia wstępne ustawienia sterowania dla każdej gry, umożliwia także zmianę i modyfikację sterowania zgodnie z własnymi upodobaniami.

 4. Gloud Games - Play PC games on Android

  Gloud Games – Play PC games on Android

  Łatwy dostęp do ponad stu popularnych gier na PC i na modne konsole nowej generacji, dzięki jednej aplikacji, która pozwala cieszyć się grami na smartfonie z Androidem! Po wejściu do aplikacji zobaczysz kilka zakładek, w których zebrane są najpopularniejsze gry, a także aktywne sesje gier, do których można dołączyć lub stworzyć własne.

 5. Steam Link

  Steam Link

  Steam Link to narzędzie, które pozwala użytkownikowi uzyskać dostęp do biblioteki gier PC bezpośrednio na urządzeniu z systemem Android. Służy do synchronizowania komputera z urządzeniem mobilnym za pośrednictwem sieci lokalnej, a także do nawiązania połączenia z Android TV za pośrednictwem routera i kabla Ethernet.

Najlepsze gry planszowe na Androida, które trzeba pobrać
Najlepsze gry planszowe na Androida, które trzeba pobrać

Gry planszowe przeżyły renesans w ciągu ostatniej dekady i nie trzeba dużo kopać w Google Play Store, aby przekonać się, że tak jest również w przypadku planszówek na Androida. Jeśli macie problem z ceną fizycznych planszówek lub po prostu nie macie już miejsca na półce na ko…