Najlepsze emulatory na Androida do grania w Wasze ulubione gry

Android daje cudowną możliwość zagrania w praktycznie każdą grę z naszego dzieciństwa. Korzystając z różnych emulatorów gier na Androida, można grać w nie bez problemu, a także odkrywać wiele nowych i nieznanych tytułów.

Dlaczego warto używać emulatorów dla Androida? Jeśli martwicie się, że można przez to wpaść w kłopoty, korzystając z ich usług – nie martwcie się, emulatory są w pełni legalne. Kupowanie całego systemu do gier jest drogie, ale jeśli używacie emulatorów do gier, nie musicie kupować całego zestawu. Dzięki temu zaoszczędzicie trochę gotówki.

Jakie są inne korzyści?

Nie musicie nosić konsoli lub gier, dzięki czemu łatwiej jest podróżować i bawić się w każdym momencie. Granie w ulubione gry z konsoli podczas oczekiwania na autobus jest zdecydowanie lepsze, niż po prostu czekanie, nieprawdaż? Korzystanie z emulatorów dla telefonów z systemem android może to znacznie ułatwić, ponieważ można mieć wszystkie swoje ulubione tytułu na wyciągnięcie ręki – we własnej kieszeni.

Aby nieco Wam ułatwić znalezienie odpowiedniego emulatora, przygotowaliśmy dla Was tę krótką listę, dzięki której nie musicie szukać ich samemu. Zapraszamy do zapoznania się z nią!

 1. Citra Emulator

  Citra Emulator

  Citra Emulator to najnowszy emulator na liście. Jest on przeznaczony do emulowania konsoli Nintendo 3DS. Aplikacja może pochwalić się większością podstawowych funkcji, w tym stanami zapisu i ładowania, zewnętrznymi kontrolerami i innymi tego typu rzeczami. Ten jeden emulator obsługuje również natywne funkcje 3DS, takie jak mikrofon, aparat i kontroli ruchu.

 2. Reicast - Dreamcast emulator

  Reicast – Dreamcast emulator

  Reicast to protoplasta Redreamera, znany także jako Google Play Link. Pozwala on na komfortowe i w miarę wygodne emulowanie różnych systemów na Androidzie, nawet w przypadku słabszych urządzeń mobilnych. Co prawda jego moc pozostawia nieco do życzenia, ale z drugiej strony czasami jest on najlepszym wyborem – gdy cięższe emulatory nie dają sobie rady.

 3. redream

  redream

  Redream to obecnie jeden z potężniejszych emulatorów na Androida, co widać w jego działaniu na słabszych urządzeniach. Jednak na nowszym sprzęcie jest to ewidentnie liga z najwyższej półki, pozwalająca na wygodną zabawę w praktycznie każdym środowisku. Warto go wytestować.

 4. Dolphin Emulator Alpha

  Dolphin Emulator Alpha

  Dolphin to ciekawy emulator. Jest to jedyny w miarę przyzwoity emulator GameCube i Wii na Androida – umożliwia on odtwarzanie ROM-ów gier z obu systemów z zachowaniem odpowiedniej jakości. Jest on jednak wciąż w fazie aktywnego rozwoju, więc nie brakuje w nim błędów. Posiada większość typowych funkcji, takich jak zapisywanie i wczytywanie stanów i tym podobne.

 5. DraStic DS Emulator

  DraStic DS Emulator

  DraStic DS Emulator to jeden z najlepszych emulatorów Nintendo DS. Posiada podstawowe funkcje, takie jak zapisywanie i ładowanie stanów oraz wirtualne sterowanie. Umożliwia także dostosowanie górnego i dolnego ekranu i posiada wsparcie dla klawiatur sprzętowych. Największą zaletą tego emulatora jest jego stabilność.

 6. PPSSPP - PSP emulator

  PPSSPP – PSP emulator

  PPSSPP jest bez wątpienia najlepszym emulatorem PSP na rynku. Charakteryzuje się on najlepszą stabilnością, najlepszą obsługą pamięci ROM i najlepszymi funkcjami spośród wszystkich innych emulatorów PSP. Ponadto emulator zawiera całą gamę funkcji typowych dla emulatora. Prace nad emulatorem wciąż trwają i z czasem staje się on tylko coraz lepszy.

Najlepsze gry VR na Androida, które przypadną ci do gustu
Najlepsze gry VR na Androida, które przypadną ci do gustu

Gry VR to w miarę nowy rynek, który powoli zapełnia się coraz to lepszymi tytułami. Co przyciąga graczy, to fakt, że można całkowicie zanurzyć się w cyfrowym świecie i przeżywać przygody tak, jakby było się w nich naprawdę. Co roku przybywa nowych tytułów, a fani wirtualnych …